Dideliu vulkaniniu aktyvumu pasižyminčiame Kamčiatkos pusiasalyje esantis 4 750 metrų aukščio Kliučių ugnikalnis yra aukščiausias Eurazijoje ir vienas didžiausių veikiančių vulkanų pasaulyje.
Praėjusį mėnesį išsiveržimas įvyko jo šiaurės vakarų šlaite – atsivėrusi šoninė stemplė liejo lavą ir spjaudė vulkanines bombas.
Pastarosiomis dienomis virtinės smalsių turistų lipo ugnikalnio šlaitu darytis asmenukių ant kraterio krašto su besiveržiančia lava fone, o kai kas netgi kepėsi dešrelės virš įkaitusių uolienų.
Kamčiatkos reagavimo į ugnikalnių išsiveržimus grupė (KVERT) savo pranešime nurodė, kad pirmadienį išsiveržimo intensyvumas jau buvo „pastebimai sumažėjęs“.
Vis dėlto gelbėtojai vis tiek įspėja nuotykių ieškančius turistus, jų asmenukėms plintant socialiniuose tinkluose.
„Tai yra pavojinga. Šie žmonės yra nutrūktgalviai, ir jiems pasisekė, kad [vulkaninės bombos] nepataikė kam nors į galvą“, – naujienų agentūrai „RIA Novosti“ praėjusią savaitę sakė KVERT vadovė Olga Girina.
Savaitgalį ir Islandijoje išsiveržus ugnikalniui, žmonės taip pat keliauja iki jo, kad pamatytų burbuliuojančią lavą. Pareigūnai ir gelbėtojai tuo nesidžiaugia.
Daugiau skaitykite čia: Islandijoje žmonės plūsta pamatyti ugnikalnio išsiveržimo, gelbėtojai nesidžiaugia