Teoriją apie dinozaurų kiaušinius pagrįsti nebuvo sudėtinga. Atvėrus keletą kamuolių pasirodė, kad jų viduje nėra dinozauriuko ar kitų ankstesnį gyvybės buvimą rodančių darinių. Paaiškėjo, kad kamuoliai sudaryti iš metalo, silicio ir smėlio. Kai kurių centre buvo aptikta siurprizų – kriauklių ar fosilijų, aplink kuriuos per milijardus metų susiformavo rutulys.
Kitas spėjimas buvo, kad akmenis galėjo sukurti ugnikalnis, spjaudantis ne tik dūmus ir lavą, bet ir mineralus, sukūrusius šias neįprastas formas, tačiau ir tai nepasitvirtino.
Rasti akmenys buvo išsidėstę labai arti vienas kito, beveik identiški savo forma ir dydžiu. Tai paskatino sąmokslo teoretikus, tvirtinančius, jog tokie dariniai negalėjo susikurti savaime, juos neabejotinai paliko būtybės iš kitų planetų. Tačiau tolesnis objektų tyrimas pateikė mokslinį paaiškinimą.
Gali būti ir automobilio dydžio
Tokių rutulių aptikta ne tik Rusijoje. Jų rasta ir Kazachstane, Naujojoje Zelandijoje, JAV, Australijoje bei kitose šalyse. Moksliškai šie kamuoliai vadinami konkretizacijomis. Jie aptinkami atokiose, smėlėtose vietovėse.