Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Savikritiškas rusų kelionių portalas: „5 vietos, kur pailsėsite nuo rusų turistų“

Anekdotų ir kvailų pokštų apie atostogaujančius naujuosius rusus žinome kiekvienas, jie okupavę Turkijos kurortus, pinigais švaistosi Kalifornijoje, o Krymo pakrantėse nostalgiškai prisimena sovietmečio laikus. Rusų kelionių portalas iRest.ru irošniškai pasakoja, apie tai, kur ir kodėl atostogaudami nesutiksite rusų.
Slavai yra vieni pagrindinių Palangos verslininkų maitintojų.
Slavai yra vieni pagrindinių Palangos verslininkų maitintojų. / Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr.

Teigiama, kad per metus į užsienį atostogauti keliauja apie 10 milijonų rusų, dauguma jų vis dar renkasi Turkiją, Egiptą, Tailandą. O lėktuvų bilietų svetainė „Skyscanner“ skelbia sąrašą miestų, į kuriuos šiais metai rusai visai nenusiteikia keliauti ir bilietų niekas neperka.

1. Buchara (Uzbekistanas) – rusų nemeilę keliauti į broliškas Azijos valstybes galima paaiškinti tiktai istorijos ir kultūros neišmanymu. Buchara − vienas seniausių ir istoriškai svarbiausių Vidurinės Azijos miestų. Miesto amžius siekia daugiau nei 2500 m., nors apylinkės gyvenamos nuo priešistorinių laikų. Pasak legendos, jo įkūrėjas − Turkestano valdovas Afrasiabas.

Flickr.com nuotr./Buchara
Flickr.com nuotr./Buchara

Kadangi Buchara buvo prie Šilko kelio, čia klestėjo prekyba, buvo svarbi karavanų stotis. VII a. čia išplito islamas. Buchara tapo svarbiu religiniu bei mokslo centru. XVI a. miestą apjuosė gynybinė siena. Buchara tapo galingo Bucharos chanato sostine. XIX a. miestą užėmė Rusijos imperija, vėliau − TSRS, kuri priskyrė miestą prie Uzbekistano. Šiame mieste kur kas daugiau puikiai išsilaikiusių istorinių vertybių nei Vienoje, Berlyne ar Jurmaloje.

2. Birmingemas (Didžioji Britanija) – antras pagal dydį britų miestas, jį lenkia tik Londonas. Šis miestas taip pat mažai traukia rusus. Tačiau šiame mietse tikrai yra į ką akis paganyti – nuo katedrų iki savito „Big Brumo“ – Londono „Big Beno“ konkurento, nuo povandeninio pasaulio ir juvelyrikos dirbinių muziejų iki futbolo rungtynių tarp „Birmingem City“ ir „Aston Villa“. Patrauklus šis miestas ir visiems fantastikos bei Johno Ronaldo Reuelo Tolkieno kūrybos mėgėjams. Būtent šiame mieste augo ir brendo „Žiedų valdovo“ bei „Hobito“ rašytojas.

Rudolph Schuba nuotr./Birmingamas
Rudolph Schuba nuotr./Birmingamas

3. Mumbajus (Indija) – keista, tačiau, panašu, kad rusų visai netraukia atostogauti senovinių kultūrų pasaulio miestuose. Mumbajus – finansinė ir kultūrinė Indijos sostinė – kuri anksčiau vadinta Bombėjumi, taip pat lieka viena nepopuliariausių krypčių Rusijoje. Suprantama, kad parūkyti „žolytės“ kur kas paprasčiau besivoliojant Goa paplūdimiuose, o ir romas ten pigesnis.

Tačiau Mumbajus tikrai vertas dėmesio, juk jis garsus visų pasaulio religijų smplaika vienoje vietoje. Čia galima rasti visko: visų krypčių šventyklų, įvairiausių muziejų, senovinių pastatų ir modernių dangoraižių. Be to, čia yra garsusis Bolivudas, vienas didžiausių Azijos vandens atrakcionų parkų, nacionalinis Gandžio vardu pavadintas parkas, su uolų miestu ir porceliano muziejumi.

Christopher John SFF/Mumbajus
Christopher John SFF/Mumbajus

4. Ankona (Italija, Marko sritis) – dar vienas senovės miestas rytiniame Italijos ilgaaulio bato krante. Čia, be stambaus jūrinio uosto komplekso apstu nuostabių paplūdimių, antikinių pastatų liekanų, Trojos arka, nacionalinis muziejus su romėnų, graikų ir italų vertybėmis.

O dar šalia Ankonos yra žymioji Santa Kaza ir visų krikščionių piligrimų vieta – Loreto. Anot padavimų, būtent čia iš Nazareto angelai perkėlė namą, kuriame augo Mergelė Marija, būtent čia ją aplankė Šventoji dvasia. Įdomu tai, kad į Prahoje ir Varšuvoje pastatytas Loreto bažnyčias rusų piligrimai traukia norom, o štai tikrąją vietą jie aplenkia.

5. Liubliana  (Slovėnija) – viena iš Europos sostinių taip pat likusi visiškai nelankoma rusų turistų. Tai miestas vidurio Slovėnijoje, prie Liublianicos upės. Tai svarbus tarpinis punktas tarp vidurio Europos ir Adrijos jūros.

Ronnie Macdonald nuotr./Liublijana
Ronnie Macdonald nuotr./Liublijana

Liubliana – pramonės centras, čia gaminamas porcelianas, popierius, baldai, muilas, chemikalai, odos dirbiniai. Gerai išvystytas turizmas – mieste yra gražių panoramų, istorijos ir architektūros paminklų. Liublianos universitetas įkurtas 1595 m. Senamiestyje yra XII a. pilis, pastatyta ant mažos miškingos kalvelės šalia stataus upės slėnio. 1895 m. miestą ištiko žemės drebėjimas, tačiau pilis beveik nenukentėjo, tuo tarpu kai didžioji dalis miesto patyrė didesnių nuostolių, todėl daugelis senesnių Liublianos pastatų yra tik 100 metų amžiaus. Per Liublianicos upę yra visa eilė tiltų, iš kurių žymiausi yra Trys tiltai, esantys greta Prešereno aikštės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?