Saulius Damulevičius – verslo konsultantas, alpinistas, fotografas. 2014 metais, prieš prasidedant Ebolos epidemijai, fotografas beveik 5 mėnesius dirbo Siera Leonėje, vienoje skurdžiausių pasaulio valstybių.
Beveik visą laisvalaikį Saulius praleido fotografuodamas vietos gyventojus ir jų skurdžią buitį.
Siera Leonės žmonių ryžtas, kantrybė ir tikėjimas gyvenimu įkvėpė surengti pirmąją autorinę fotografijų parodą „Siera Leonės deimantai“ (paroda, minint tarptautinę Afrikos dieną, buvo eksponuojama Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje).
Keletą šios kelionės kadrų autorius atsiuntė ir į fotokonkursą „Pasaulis tavo akimis“, kuriame laimėjo trečiają vietą.
Tyla prieš audrą (Kroo Bay, Fritaunas, Siera Leonė, 2014 m.)
Kru įlankos (angl. KrooBay) lūšnynas yra vienas iš pačių vargingiausių kvartalų, esančių skurdžiausia pasaulio valstybe tituluojamos Siera Leonės sostinėje Fritaune.
Skardiniai namai pastatyti ant pastolių, nes įlanką nuolat užlieja Atlanto vandenyno potvyniai.
Čia periodiškai kyla ligų protrūkiai, nes visame kvartale yra vos keletas išviečių, stūkso pavojingų šiukšlių sankaupos, trūksta švaraus geriamojo vandens.
2014 metų pavasarį, kai užfiksuotas šis kadras, gyvenimas lūšnyne verda įprastu ritmu. Šalis net neįtaria, kad vos po kelių savaičių ją sukaustys visam pasauliui šiurpą kelianti Ebolos epidemija.
Labiausiai nuo paslaptingo viruso nukentės vargingiausi šalies gyventojai, o iš viso epidemija pasiglemš 4000 Siera Leonės gyventojų gyvybių.
Kruvinieji deimantai (Kingtomas, Fritaunas, Siera Leonė, 2014 m.)
Siera Leonė garsėja savo gamtos turtais, kurie sudaro 80 proc. viso šalies eksporto. Ketvirtadalyje valstybės teritorijos randama deimantų, čia plyti didžiausias Afrikoje geležies rūdos telkinys, yra aukso ir kitų vertingų išteklių.
Tačiau laimės ir klestėjimo Siera Leonės gyventojams gamtos turtai neatnešė.
Dėl vertingų mineralų 1992 metais kilo nuožmus maždaug dešimtmetį šalį luošinęs pilietinis karas, o dabar kalnakasybos verslą daugiausia valdo užsienio kompanijos.
Todėl fotografijoje pavaizduoti ne vaizdai iš turtingų deimantų kasyklų, o Fritauno širdyje esančio Kingtomo šiukšlyno vargetos.
Sudėti ginklai – paskutinė pagarba (Siaka Stevens stadionas, Fritaunas, Siera Leonė, 2014 m.)
Karas Siera Leonėje truko visą dešimtmetį. Per šį laikotarpį buvo nužudyti ar suluošinti keli šimtai tūkstančių žmonių, o daugiau kaip dviem milijonams gyventojų teko palikti šalį.
Tuometinis prezidentas Alhaji Ahmad Tejan Kabbah daug prisidėjo, kad šalyje vėl būtų taika.
Todėl prezidento laidotuvių ceremonijos metu vieninteliame šalyje Siaka Stevens stadione kareiviai sudėjo ginklus, taip atiduodami paskutinę pagarbą buvusiam valstybės vadovui.