Pasak Lietuvos oro uostų maršrutų plėtros vadovo Tomo Zitikio, sparčiai augantys užsakomieji skrydžiai turi įtakos išaugusiam keleivių skaičiui. Anot jo, nuo rugsėjo iki spalio mėnesio keleivių srautas išaugo 15 proc., rašoma Lietuvos oro uostų pranešime spaudai.
„Užsakomųjų skrydžių keleivių srautas šiemet 4 proc. didesnis nei priešpandeminiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Stebime, kad keleivių srautai išauga jau spalio mėnesį – moksleivių atostogų metu, kadangi atsiranda galimybė išvykti ilgesniam laikotarpiui. Nemažas aktyvumas šiame užsakomųjų skrydžių segmente išlieka ir vėlesniais metų mėnesiais. Reikėtų priminti, kad vasaros laikotarpiu buvo atstatyti 94 proc. viso priešpandeminio keleivių srauto (reguliarių ir užsakomųjų skrydžių keleivių) ir 87 proc. skrydžių“, – pasakoja T.Zitikis.
Populiariausias kelionių tipas – atostogos
Atsižvelgdamas į tyrimo duomenis, T.Zitikis pastebi, kad per pastaruosius 12 mėnesių, 61 proc. lėktuvais keliavusių Lietuvos gyventojų savo kelionei rinkosi atostogų kryptis.
Kitas populiarus kelionių tipas yra artimųjų ir draugų lankymas. Šias keliones rinkosi 20 proc. apklaustųjų, kurių daugumą sudaro vyrai nuo 56 metų ir vyresni.
Apklausos duomenys rodo, kad į verslo keliones vyksta 10 proc. apklaustųjų iš kurių didžiąją dalį sudaro 26–35 metų vyrai, turintys aukštąjį arba dar nebaigtą aukštąjį išsilavinimą ir gauna aukštesnes nei vidutines pajamas.
Kelionės trukmė – 7 dienos
Dažniausiai Lietuvos gyventojai planuoja ir kelionėje praleidžia 3–7 dienas. Komentuodamas apklausos duomenis, T.Zitikis sako, kad dažniausiai 3–7 dienas trunkančias keliones renkasi 46 proc. didesnes pajamas, didmiesčių ir rajono centrų gyventojai. Analizuojant amžiaus duomenis, 3–7 dienas kelionėje dažniausiais praleidžia 26–35 metų gyventojai.
Tyrimo duomenys rodo, kad kita populiari kelionių trukmė 7–14 dienų. Šios trukmės keliones renkasi 28 proc. lietuvių iš kurių daugumą sudaro 56-erių ir vyresnės moterys.
Tik kelių dienų trukmės keliones lėktuvais planuoja apie penktadalis gyventojų –1 dieną (8 proc.), 2 ar 3 dienas (10 proc.).
Lietuvos gyventojų planų dėl kelionių lėktuvu tyrimą atliko „Spinter tyrimai“ spalio 18–28 dienomis. Tyrime dalyvavo 1011 respondentų nuo 18 iki 75 metų amžiaus.