Kaklo movos
Bet kas ant veido yra geriau nei jokio apsauginio apdangalo. Vis dėlto kaklo movos užima paskutines vietas vertinant jų efektyvumą ir suteikiamą apsaugą nuo viruso, rašoma „Reader's Digest“.
Dvigubai uždėtos movos gali apsaugoti nuo kenksmingų dalelių, bet yra kur kas geresnių veido apsaugos priemonių. Siekdami užtikrinti savo ir kitų keliautojų saugumą, rinkitės maksimalią apsaugą suteikiančias veido kaukes ar respiratorius.
Papuošalai ir kiti dideli aksesuarai
Metalo turintys papuošalai bei avalynė sulėtins jūsų judėjimą pro saugumo patikrą. Laiką prailgins ir papuošalai, kuriuos sunku nusiimti. Raudoną signalą gali sukelti aksesuarai, kurių forma primena galimą ginklą.
Geriau nedėvėkite jokių papuošalų, nebent paprastą apyrankę, kurią galite lengvai nusiimti.
Aptempti drabužiai
Keliaujant nepatariama dėvėti aptemptų sijonų, palaidinių, marškinių ar diržų dėl paprastos priežasties – skrydžių metu kūnas natūraliai išsipučia, be to, neretai ima pūsti pilvą. Jei norite išvengti mėšlungio, rinkitės laisvus drabužius bei, kiek įmanoma, daugiau judėkite.
Skrydžiams puikiai tinka elastano turintys drabužiai – pavyzdžiui, sportiniai kostiumai, kurie leis išlikti stilingiems.
Nepatogi liemenėlė
Vienas iš svarbiausių dalykų, kurių reikia vengti skrendant, yra nepatogi liemenėlė. Į pečius ir krūtinę įsirėžusi liemenėlė tik dar labiau varžys būnant ore.
Per mažai drabužių
Kartais žmonės taip apsidžiaugia laukiančiomis atostogomis paplūdimyje, kad ir lėktuve pasirenka dėvėti marškinėlius bei šortus. Tačiau skrydžio metu pasidaro šalta. Dėl šios priežasties drabužius geriau sluoksniuokite. Be to, svarbu žinoti, kad prieš pakylant lėktuvui ir skrydžio metu temperatūra nemenkai skiriasi.
Atkreipkite dėmesį, kad tam tikrose šalyse per daug atviri drabužiai gali būti laikomi įžeidžiančiais. Gaisro ar evakuacijos atveju taip pat geriau būti visiškai apsirengusiam.
Kvepalai
Tai, kas jums atrodo svaiginantis kvapas, kitam gali būti tikra kankynė. Bendras lėktuve esantis oras kai kuriems gali sukelti alergiją, tad būkite pagarbūs aplinkiniams.
Aukštakulniai ir šlepetės
Gali būti sunku išsirinkti tinkamą batų porą skrydžiui.
„Aukštakulniai gali sulėtinti jūsų ėjimo greitį, – sako T.Garland. – Šlepetės avarijos metu gali nuslysti nuo kojų, be to, jos apsunkins gyvenimą, jei teks bėgti.“
Oro nepraleidžianti medžiaga
Nacionalinė transporto saugos valdyba praneša, kad 68 proc. žmonių lėktuvų avarijų metu žūsta ne pirminio smūgio metu, o po avarijos kilus gaisrui. Norėdami būti saugesni, venkite itin degių sintetinių pluoštų, tokių kaip poliesteris ir nailonas. Jie vis tiek nėra idealūs kelionių palydovai, nes neleidžia cirkuliuoti orui.
Vietoje jų rinkitės natūralius audinius, tokius kaip medvilnė, šilkas, vilna ar linas.
Didelės striukės
Venkite oversize paltų, kai skrendate. Jie yra ne itin patogūs, be to, juos sunku sutalpinti į rankinį bagažą ar viršutinę dėtuvę.
Geriau apsvarstykite lengvą, pūkų pripildytą striukę, kuri bus pakankamai šilta žiemą, tačiau tiks ir gaiviam rudeniui ar vėsiems vasaros vakarams.
Ko verta nepamiršti:
- Kompresinės kojinės. Jos yra labai naudingos keliaujant lėktuvu, kadangi sėdint ilgą laiką, kojos gali patinti, sutrinka kraujotaka.
- Šalikas arba skarelė. Tai ne tik papuoš jūsų aprangą, bet ir pasitarnaus kaip antklodė lėktuve. Nė vienas iš šių daiktų neturėtų užimti daug papildomos vietos rankiniame bagaže.