Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Slapti tuneliai, naktinis apsipirkinėjimas ir kitos priežastys aplankyti Pietų Korėją

Vos paminėjus Pietų Korėjos pavadinimą ne vienam į galvą topteli žymioji daina „Gangnam style“ ir viena nuo kitos atsiskyrusios broliškos valstybės. Tačiau dviejų jūrų apsupta šalis garsėja ne vien užkrečiančiomis melodijomis bei nuolat karui pasiruošusiais gyventojais.
Seulas
Seulas / 123rf.com nuotr.

Čia galima nuveikti aibę smagių dalykų, kurių išbandyti neturėsite progos niekur kitur. Pateikiame penkias priežastis, kodėl verta aplankyti Pietų Korėją.

Demitalirizacijos zona
Demitalirizacijos zona

1. Proga pabūti dviejose šalyse vienu metu

Tarp susipykusių Šiaurės ir Pietų Korėjų plyti taikos, arba kitaip – demilitarizuota zona. Nors ruože dominuoja nuostabi gamta, kai kurie vaizdai primena filmus apie karą. Turistams šiuo metu atviras beveik dviejų kilometrų ilgio tunelis, kurį šiauriečiai slapta iškasė norėdami pulti gyventojus pietuose.

Greta požemių stūkso kalva, nuo kurios galima apžiūrėti abi Korėjas iš karto, o nusileidus žemyn sutinkami šiaurinės valstybės policininkai.

Tik nesupainiokite jų su karališkaisiais Anglijos sargybiniais – azijiečiai išvydę juokingas grimasas gali ne juokais įsižeisti.

Dongdaemuno turgus
Dongdaemuno turgus

2. Apsipirkinėjimas kiaurą parą

Stikliniais dangoraižiais nusėtą Seulą galima vadinti tikrų tikriausia apsipirkinėjimo sostine. Čia įsikūrė daugybė prekybos centrų, įtinkančių net ir patiems išrankiausiems.

Myeongdongo vitrinose išdėlioti ir pasaulinio garso dizainerių, ir žymiausių vietos kūrėjų darbai, o milžiniškoje neapmuitintų prekių parduotuvėje kainomis džiaugiasi norintys sutaupyti. Jei smulkiems korėjiečiams pritaikytos kelnės per trumpos, ar nesusisega marškiniai, didesnių dydžių rūbai kabo Itaewono rajone.

Tradicinius suvenyrus įsigykite Dongdaemuno turguje, kur prekystaliai netuštėja iki pat aušros.

Karaokės vakaras
Karaokės vakaras

3. Kelios minutės muzikos žvaigždės kailyje

Vos tik japonai aštuntajame dešimtmetyje sukūrė karaokės mašiną, korėjiečiai ją tuoj pat pasiskolino ir mėgėjišką dainavimą pavertė neatsiejama savo kultūros dalimi.

Tiesa, čia neteks drebančiomis kojomis stoti prieš minią nepažįstamųjų – nedidelės grupės paprastai užsisako atskirus kambarius ir dainomis žavi tik artimiausius draugus.

Kiekviena erdvė turi savo temą, tad iš Korėjos mintimis galite nusikelti ne tik į svečias šalis, bet ir jau praėjusį laikotarpį – nepraleiskite progos pasijusti Michael'io Jacksono ar Whitney Houston kailyje.

Azijietiškos saunos
Azijietiškos saunos

4. Masažai ir karštis vietinėse pirtyse

Pomėgiu pasikaitinti garsėja ne tik saunas išradę suomiai, bet ir korėjiečiai. Tiesa, „Jjimjilbang“ vadinamos pirtys skiriasi nuo mums įprastų nedidelių medinių namukų ant ežero kranto. Čia didžiulėse erdvėse plyti baseinai, o greta išdėstytų stalų laukia masažo meistrai.

Pasiilgę karščio traukia į mažesnius kambarius, kur temperatūra reguliuojama pagal kiekvieno poreikius. Azijietiškos saunos paprastai veikia kiaurą parą, tad čia galima atsigaivinti po triukšmingos nakties karaokėje.

Bukhanas
Bukhanas

5. Greta didmiesčių tvyranti ramybė

Lankantis Seule, priglaudusiame triskart daugiau žmonių nei gyvena visoje Lietuvoje, greitai užsinori ramybės. Geriausia geidžiamos tylos ieškoti kalnuose, kurių Pietų Korėjoje netrūksta.

Dauguma jų lengvai pasiekiami viešuoju transportu, o įkopti į nedideles viršūnes pajėgs ir mažiau patyrę entuziastai. Arčiausiai sostinės stūkso kiek daugiau nei 800 metrų aukščio Bukhano viršukalnė, nuo kurios didžiausias šalies miestas atsiveria tarsi ant delno.

Kelionių į Aziją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos