Nori išpopuliarinti ne tik krepšinio keliones
Nors didžioji dalis krepšinio aistruolių į čempionatus, kaip ir K.Žukauskas, vyksta savarankiškai, auganti sporto kelionių paklausa pažadino ir kelionių agentūras. Vienos jų, bendrovės „Magelano kelionės“, turizmo vadovas Dainius Kinderis 15min.lt sakė, jog užsakymų skaičius auga. Tačiau kol kas tai tik nišinis produktas.
Į sporto keliones dažnai vyksta pavieniai asmenys, kurie nesusiranda kompanijos, bet nenori vykti po vieną.
„Tokias keliones organizuojantiems reikia persiorientuoti: jei tipines turistines keliones dažniausiai perka moterys, tai čia klientų tipas visai kitas – tai vyrai.
Į sporto keliones dažnai vyksta pavieniai asmenys, kurie nesusiranda kompanijos, bet nenori vykti po vieną – taip mes suburiame tokių pavienių keliautojų komandą, jiems kelionė tampa ir linksma pramoga.
Be to, keliaudami jie susiranda naujų draugų. Jeigu vyksta grupėmis, tai dažniausiai įmonių kolektyvai, bendradarbiai, dažniausiai vien tik vyrai“, – pasakojo tokias keliones organizuojantis pašnekovas.
Pasak jo, sporto kelionių privalumas – du zuikiai vienu šūviu: jeigu kryptis įdomi, tai galima ir sudalyvauti sporto renginyje ir pakeliauti, o jei vykstama į kurortinę zoną – ir kuo puikiausiai pailsėti.
Pavyzdžiui, aistruoliams pasisekdavo, kai krepšinio čempionatai vykdavo Maljorkoje, Kanaruose, Slovėnijoje – galima nuvykti su visa šeima, suderinti tai su vasaros atostogomis.
„Vykdami į varžybas pažintinę programą deriname pagal temą, pavyzdžiui, Londone lankėme „Chelsea“ klubo stadioną, o Milane – garsųjį „San Siro“, – sakė D.Kinderis.
Ryga ar Lilis – labiau specifiniai miestai ir tikrai ne atostogų kryptys. Su šia kelionių agentūra į krepšinio čempionatą Rygoje iškeliavo apie dešimt sporto aistruolių.
„Palyginus su futbolo išvyka į Angliją kovą, kada išvyko apie 70 žmonių, tai Rygos išvykai susirinko gana kuklus skaičius. Tačiau tai paaiškina objektyvios priežastys: Ryga lietuviams labai lengvai pasiekiama.
Yra daug sporto šakų, kurios lietuviams įdomios. Tačiau paprastai vykstama stebėti tik aukščiausio lygio varžybų – teniso, ledo ritulio, lengvosios atletikos, futbolo klubinių komandų rungtynių.
Žmonės, važiuodami ten, kur galima nuvykti automobiliu, retai kada naudojasi kelionių agentūrų pasiūlymais“, – sakė D.Kinderis.
Anot jo, yra daug sporto šakų, kurios lietuviams įdomios. Tačiau paprastai vykstama stebėti tik aukščiausio lygio varžybų – teniso, ledo ritulio, lengvosios atletikos, futbolo klubinių komandų rungtynių.
„Ilgą laiką nebuvo sporto kelionių pasiūlos tarp organizatorių, išskyrus, kaip sakau „grietinėlės nulaižymą“ – sporto kelionės, organizuojamos į krepšinio čempionatus.
Visi kiti čempionatai, rungtynės, kitos sporto šakos nebuvo organizatoriams įdomios, nes organizuojama ne dėl entuziazmo sportui. Mūsų tikslas – organizuoti išvykas lietuviams sporto aistruoliams į kuo daugiau įvairių varžybų ar čempionatų.
Tai gali būti krepšinis, futbolas, tenisas ar plaukimas ir net nesvarbu, kad ten dalyvautų lietuviai – svarbu pajusti sporto dvasią ir pamatyti savo mėgiamos sporto šakos dievaičius iš arti“, – kalbėjo pašnekovas.
Anot jo, Lietuva turi gerų sportininkų, kurie dažnai dalyvauja varžybose, bet nesulaukia palaikymo, nes apie tas varžybas ne visi žino iš anksto, o kelionių niekas iki šiol neorganizavo. Tai – ir dviračių sportas, ir plaukimas, irklavimas ir lengvoji atletika.
Sporto keliones organizuojantis D.Kinderis įsitikinęs: tinkamai paruošus pasiūlymus, lietuviai norės važiuoti palaikyti šių šakų sportininkų.
Ar sporto kelionės yra prabangos dalykas? Anot pašnekovo, tikrai ne – į jas leistis gali dauguma tautiečių.
„Sporto kelionės dažniausiai trumpai trunka, nuo kelių dienų iki savaitės, ir kitaip nei kitose kelionėse, apsistojama vienoje vietoje, tad daug sutaupoma, nes nereikia mokėti už pervežimus tarp miestų.
Žinoma, yra ir išskirtinių, prabangių sporto kelionių. Pavyzdžiui, galima vykti stebėti futbolo „El Clasico“ dvikovos tarp Ispanijos Madrido „Real“ ir „Barcelona“ klubų. Vien bilietas į šias rungtynes lapkritį kainuoja apie 500 Eur, o kur dar skrydis, viešbučiai. Bet kam tai iš tiesų įdomu, moka ir tokius pinigus. Kai kuriems tai – gyvenimo kelionė ir svajonės išsipildymas“, – kalbėjo kelionių organizatorius.
Keliautojų grupes į sporto keliones lydintis D.Kinderis pasakojo, jog jam tokios išvykos – ne darbas, bet malonumas.
„Pats esu didelis sporto kelionių entuziastas ir nuvykęs į stadioną visada įsilieju į aistringiausių fanų gretas. Sporto kelionės išskirtinės tuo, kad visus bendrakeleivius vienija vienas pomėgis, todėl komandos lipdyti ir bandyti susidraugauti nereikia – viskas vyksta savaime“, – kalbėjo pašnekovas.