Šri Lankos istorijos (4). Žvejai apsimetėliai

Dviem spalvotomis skraistėmis apsisiautęs žilstelėjęs vyras, vos pamatęs fotoaparatą, tvirtai žengia manęs link. Balsu, kuris nustelbtų vandenyno bangų ošimą, jis ramiai ištaria „faiv handred rupies“. Jo rankose banknotas ir smulkios kupiūros. Viena ranka tiesiu jam tūkstantinę, o kita spaudžiu kadrą. Vyras nusišypso taip, kad sušvinta jo baltutėliai dantys, atiduoda grąžą ir parodo, kur eiti, kad pavyktų „nais pikče“. Dabar taip beveik kiekvienam turistui prasideda susitikimas su garsiaisiais Šri Lankos nuo stiebų žuvis gaudančiais žvejais. Tiksliau tais, kurie jais apsimeta.
Ant stiebų sėdintys netikri žvejai už pinigus pozuojantys turistams
Ant stiebų sėdintys netikri žvejai už pinigus pozuojantys turistams / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Tradicija, atsiradusi iš vargano gyvenimo

Šri Lankos kranto linija – beveik 1600 km. Todėl žvejyba Indijos vandenyne yra vienas iš pagrindinių pragyvenimo šaltinių daugeliui šalies pakrantės gyvenviečių. Čia galima aptikti pačių įvairiausių žvejų naudojamų technikų, tačiau viena jų pastaraisiais dešimtmečiais ypač išgarsino šią salą.

Žvejyba ant stiebų, įkaltų į vandenyno dugną, atsirado Antrojo pasaulinio karo pabaigoje. Trūkstant maisto Šri Lankos pakrančių gyventojai vis daugiau ir dažniau bandė prasimanyti jo iš vandenyno. Pradžioje žvejyba vyko nuo pakrantėje sudužusių laivų ir lėktuvų korpusų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai