„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sterilus poilsis: paskelbta, kaip Turkijos viešbučiai atrodys po karantino

Turkijos Kultūros ir turizmo ministerija paskelbė kriterijus, kuriuos atitikus šalies viešbučiams bus suteiktas specialus sertifikatus, leisiantis priimti turistus. Kaip po koronaviruso pandemijos duris atversiančioje šalyje pasikeis poilsis viešbučiuose, paskelbė „Turizm Guncel“. Bufetai visgi liks, nors ir pasikeis.
Poilsis Turkijoje
Poilsis Turkijoje / 123rf.com nuotr.

Sertifikatai bus pradėti dalinti šį mėnesį, jie bus privalomi visoms turizmo infrastruktūros sritims – viešbučiams, pramogų centrams, oro linijoms ir pan. Kiekvienam sektoriui bus paskelbti specifiniai reikalavimai.

Tam, kad gautų sertifikatą, viešbučiai turės gerokai pasikeisti – pradedant fizinio atstumo reikalavimų užtikrinimu ir baigiant sugriežtintomis valymo taisyklėmis. Pasikeis ir poilsis prie baseinų.

Turkijos Kultūros ir turizmo ministras Mehmetas Ersoy'us yra ir „Maxx Royal“ bei „Voyage“ viešbučių savininkas. „Šie viešbučiai taps pirmaisiais šalyje, kuriems bus suteikti sertifikatai – taps pavyzdžiu kolegoms“, – Rusijos portalui „TourDom“ komentavo Turkijos kelionių agentūros atstovė Maria Sheker. Pasak jos, kai kurie viešbučiai planuoja palikti dalį kambarių tuščių, taip pat bus stebima, kad svečiai laikytųsi atstumo net ir paplūdimiuose. Gultai bus sustatyti atokiau, poilsiautojams jų nebus leidžiama judinti.

Viešbučiai bus įpareigoti suteikti kaukes svečiams, matuoti jų temperatūrą, turėti parengtą karantino zoną.

Darbuotojai privalės dėvėti apsaugančius drabužius, dėvėti kaukes, pamainos pradžioje ir pabaigoje bus matuojama jų temperatūra.

Gultai bus sustatyti atokiau, poilsiautojams jų nebus leidžiama judinti.

Viešbučiai taip pat privalės ilgiau palikti numerį tuščią besikeičiant svečiams – jeigu įmanoma, net iki 12 valandų. Valytojai turės dėvėti specialią aprangą. Jeigu paaiškėtų, kad kuriam turistui nustatytas koronavirusas, jo kambarys turės būti paliktas tuščias mažiausiai 72 valandoms. Svečio patalynė ir rankšluosčiai taip pat privalėtų būti supakuoti atskirai.

Virtuvės darbuotojai privalės dirbti su pirštinėmis, kaukėmis, bus privalomos prijuostės, galvos apdangalai ir batai. Ypatingas dėmesys bus skiriamas virtuvės dezinfekavimui.

Bufetas („švediškas stalas“) visgi galės likti viešbučiuose, tačiau atsiras niuansų. Pavyzdžiui, visur turės būti įspėjamieji ženklai dėl atstumo laikymosi, personalas naudos apsaugos priemones. Kavos, arbatos, gėrimų aparatai ir panašūs įrenginiai bus arba dezinfekuojami po kiekvieno pasinaudojimo, arba jais naudosis tik vienas darbuotojas, kuris pilstytų gėrimus svečiams.

Ant stalų esantys prieskoniai, druska, pipirai bus pateikiami vienkartinėse pakuotėse.

Maistas savitarnos bufetuose turės būti už permatomų skydų ar užuolaidų, kurie sulaikytų žmogaus iškvepiamas ar iškosėjamas daleles, kad šios nepatektų ant maisto.

Chloro kiekis lauko baseinuose turės būti 1-3 mg/l, vidaus – 1–1,5 mg/l.

Dušai ir tualetai prie baseinų ir paplūdimiuose turės būti reguliariai dezinfekuojami.

Viešbutyje taip pat visuomet turės būti budintis medikas, kuris reikalui esant galėtų suteikti pagalbą.

Išėjimo iš karantino grafikas

Primename, kad Turkija taip pat yra paskelbusi datas, kada ketinama užbaigti karantiną šalyje – t.y, kada ir, tikimasi, bus galima įsileisti užsieniečius. Grįžimas į įprastą gyvenamą planuojamas per keturis etapus. Turizmo atgaivinimas turėtų vykti antrajame.

Pagal Turkijos valdžios planą, pirmoji stadija prasidės gegužės 4 d.: bus atlaisvinami kai kurie ribojimai, vėl bus leista atsidaryti turgums, kirpykloms, prekybos centrams.

Antroji vyks gegužės 27 d. – rugpjūčio 31 d. Palaipsniui bus atšaukiami tarpmiestinių ir tarptautinių kelionių apribojimai, atidaromi viešbučiai. Po Ramadano planuojama atnaujinti vietinį susisiekimą, pradėti vietinį turizmą.

Atsidaryti galės tik „sveikatos sertifikatus“ turintys viešbučiai, ir tik esantys toliau nuo turistinių centrų. Pavyzdžiui, kaip aiškino turkų ekspertai, Antalijoje duris atverti galės tik ne centre esantys viešbučiai, o atokesnėse vietose – Beleke ar Tekirovoje.

Kada vėl bus pradėti tarptautiniai skrydžiai, tiksli data nenurodoma. Žadama tą daryti palaipsniui, ir tik į tas šalis, kurios neturės naujų COVID-19 atvejų. „Turkish Airlines“, pavyzdžiui, vėl vykdyti skrydžius planuoja nuo gegužės 28 d.

Trečioji stadija prasidės rugsėjo 1 d. ir tęsis iki metų galo. Atsidarys mokyklos, vėl be apribojimų visi ekonomikos sektoriai, įskaitant ir turizmo.

Ketvirtasis etapas prasidės 2021 m. sausio 1 d. Tuomet Turkijos valdžia jau tikisi sulaukti vakcinos nuo koronaviruso. Jeigu vakcina pasirodys anksčiau arba virusas iki tol nebekels grėsmės, šios stadijos išvis nereikės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs