Su „Thomas Cook“ į Turkiją išskridęs lietuvis apie žlugimą sužinojo iš feisbuko

Žlugus seniausiam pasaulyje kelionių organizatoriui „Thomas Cook“, šimtams tūkstančių bendrovės klientų atostogos apkarto. Tunise poilsiautojai skundėsi buvę paimti įkaitais viešbutyje. Turkijos valdžia įspėjo viešbutininkus nevyti „Thomas Cook“ klientų ir neprašyti iš jų pinigų. O britų valdžia pradėjo Operaciją Matehornas, per kurią pusantro šimto tūkstančių atostogautojų bus parskraidinti atgal į Jungtinę Karalystę. Į Antaliją su „Thomas Cook“ lėktuvu nuskridęs lietuvis Paulius sako esantis ramus – agentūra pasirūpins jo sugrįžimu, o nuotaika ir oras kurorte – puikūs, todėl nėra ko nuogąstauti.
Turistai Antalijos oro uoste
Turistai Antalijos oro uoste / „Scanpix“/AP nuotr.

Anglijoje gyvenantis lietuvis Paulius tikriausiai buvo vienas paskutiniųjų su „Thomas Cook“ oro linijomis skridusių keleivių. Sekmadienio naktį jis su šia bendrove atskrido iš Birmingamo į Antaliją, Turkijos kurortą.

„Visi atsipalaidavę – čia gi Turkija“

15min Paulius pasakojo, kad pirmadienio ryta apie „Thomas Cook“ bėdas sužinojo ir socialinių tinklų. „Ryte margumynas feisbuke išdavė. Pažiūrėjau „Thomas Cook“ tinklapyje, ir supratom, kad užsidarė“, – sakė Turkijoje besiilsintis lietuvis.

Jis kelionių paketą atostogoms Antalijoje buvo įsigijęs iš kelionių agentūros „sunshine.co.uk“. Pervežimai iš/į oro uostą bei viešbučio paslaugos buvo iš kitų kompanijų, o skrydžiai – „Thomas Cook“.

Kadangi kalbos apie bendrovės finansinius sunkumus netilo jau kurį laiką, Paulius pasakojo dar prieš kelionę įdėmiai sekė naujienas, nes nebuvo tikras, ar kelionė tikrai įvyks. Laimei, išskristi dar spėjo. Skrydis atgal – po savaitės, bet pašnekovas sakė esantis ramus ir dėl jo.

„Šiandien ryte, apie 9 val. vietos laiku, gavau el. laišką iš savo kelionių organizatoriaus, kad bus suorganizuotas parskridimas kita oro linijų bendrove, ir man dėl nieko nereikia jaudintis – tiesiog ilsėtis ir laukti tolesnių žinių“, – pasakojo jis 15min.

Anot Pauliaus, tiek ir jis, tiek ir kiti viešbučio svečiai jaučiasi ramiai, nesijaučia jokio streso. „Visi atsipalaidavę – čia gi Turkija“, – džiaugėsi jis.

Turkijos valdžia uždraudė viešbučiams išvyti poilsiautojus

Britų spauda pirmadienį rašė, kad poilsiautojams Tunise teko susidurti su nepatenkintais viešbučio valdytojais. Šie, baimindamiesi, kad negaus žadėtų pinigų iš „Thomas Cook“, keliautojų neišleido iš viešbučio. Iš jų buvo reikalaujama sumokėti papildomai, kai kuriais atvejais – net iki tūkstančio svaro sterlingų.

Paulius sakė, kad nieko panašaus jo viešbutyje nevyksta. „Viešbučio administracija super, viešbutis tikrai aukštos klasės, ir viskas sumokėta iš anksto, tad nemanau, jog kam nors kilo kokių problemų“, – sakė jis. Poilsiautojas svarstė, kad tikriausiai daugeliui čia esančių net nelabai rūpi Jungtinės Karalystės bendrovės žlugimas, nes daugumą svečių sudaro vokiečiai, yra ir kažkiek rusų. Tačiau britų – labai nedaug.

Pirmadienį Turkijos Kultūros ir turizmo ministerija paskelbė griežtą perspėjimą šalies viešbučiams, kad šie bankrutavusios „Thomas Cook“ klientų nevytų ir iš jų nereikalautų papildomų pinigų, kurių nėra gavę iš kelionių organizatoriaus. Skaičiuojama, kad Turkijoje yra virš 20 tūkst. bendrovės klientų.

Ministerija pažadėjo finansinę pagalbą viešbučiams. Tuo tarpu Turkijos viešbučių asociacija paskelbė, kad „Thomas Cook“ liko skolingas daliai viešbučių. Asociacijos vadovas taip pat išreiškė nerimą, kad dėl britų operatoriaus žlugimo kitąmet į šalį gali atvykti mažiau turistų.

Žmonės kaip keliavo, taip keliaus?

Ekspertai po „Thomas Cook“ žlugimo ėmė svarstyti, ar galas tokiam kelionių gigantui nesumažins pasitikėjimo turizmo rinka. Bent jau Paulius tikina, kad dėl šitos patirties jam nebus baimės dar kartą pirkti kelionę iš organizatoriaus.

„Na, aš esu sunkiai sunerimstantis žmogus, – tikino jis. – Dirbu darbą, kuriame pačiam dažnai tenka imtis iniciatyvos, tai kažkaip iš to įpratimo nejaučiu jokio streso. Jei ne viena kompanija, tai kita kompanija nuveš, kur reikės.“

Jis svarstė, kad žlugusios bendrovės vietą netruks užimti konkurentai – tiesiog pasikeis rinkoje dominuojanti bendrovė, ir tiek: „žmonėms atostogų reikia – vis vien visi keliaus kaip keliavę“.

„Kol kas viskas linksma, net negalvojam, kaip kas, mėgaujamės atostogomis. O jei teks užsibūti čia ilgiau – tebūnie, oras puikus, į UK rudeninį lietų tikrai nesinori grįžti (deja, kažkada teks)“, – juokavo Paulius.

Tiesa, jis pasakojo, kad kitiems jo pažįstamiems tikrai ne taip džiugu. Kai kurie dar tik laukė savo atostogų, tad į jas neišskris, ir jiems teks prašyti grąžinti sumokėtus pinigus. „Švelniai tariant, nėra patenkinti“, – sakė jis. Jo žiniomis, pirmadienį ir Birmingamo oro uoste buvo įtempta situacija, jis buvo perpildytas.

VIDEO: Nufilmuotas paskutinis aviacijos kompanijos „Thomas Cook“ skrydis

Operacija Matehornas: didžiausia repatriacija nuo Antrojo pasaulinio karo

Žlugus britų kelionių organizatoriui „Thomas Cook“, kitose šalyse liko įstrigę šimtai tūkstančių keliautojų. Britų valdžia jau nusamdė lėktuvus, kuriais atostogautojai bus parskraidinti atgal į Jungtinę Karalystę.

Šis repatriacijos planas yra didžiausias nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, pažymėjo transporto sekretorius Grantas Shappsas. Planui duotas kodinis pavadinimas „Operacija Materhornas“.

„Thomas Cook“ turistai iš Didžiosios Britanijos į šalį bus parskraidinti nuo rugsėjo 23 iki spalio 6 dienos.

Plačiau apie operaciją skaitykite čia.

Turizmo ekspertė Žydrė Gavelienė pirmadienį pokalbyje su 15min sakė, kad „Thomas Cook“ veikla neturėtų padaryti didelių sukrėtimų turizmo rinkoje, nes iš britų sugebėjimo suvaldyti tokią krizę galima būtų pasimokyti visiems. Tačiau jeigu suskubtų, Lietuva galėtų pasinaudoti atsivėrusiu langu ir pritraukti kelionių netekusius atostogautojus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai