Šiuo filmu siekiama pristatyti Birštono kurorto unikalumą ir atsakyti į klausimus: „Kodėl verta rinktis Birštoną ir kuo jis patrauklus lietuviui ir užsieniečiui?“; „Kodėl reikėtų rinktis ne kitus miestus ar kitus kurortus, o būtent Birštoną?“; „Koks Birštono unikalumas, gydymo tradicijos, gražiausios vietos ir patraukliausios pramogos?“
„Šio filmuko mums reikėjo dėl to, kad pasikeitėme. Norėjome juo atskleisti miesto unikalumą. Kokie iš tikro esame. Dabar. Jis dovanoja geras emocijas“, – antradienio vakarą Birštono kultūros centre vykusiame viešame filmuko pristatyme teigė miesto vicemeras Vytas Kederys.
Pasak jo, daugelis šio kūrinio laukė jau ilgai. O ir jo pirmoji oficiali demonstracija priminė filmo kino teatre žiūrėjimą. Filmukas trumpas, bet jame sudėta visa tai, kuo gali didžiuotis Birštonas. Kas jame yra gražiausia.
„Kūrėme jį vasarą. Buvo itin sunku. Ne tik dėl prastų orų. Tačiau rezultatu esame patenkinti. Formatas – itin unikalus. Tai tarsi dokumentikos ir vaidybinio filmo samplaika. Reikėjo atrasti kabliuką – tad pateikėme faktinę informaciją apie kurortą, pvz., kiek jame sanatorijų, per vaidybinę istoriją“, – teigė „Wide wings“, kuri kūrė ir garsųjį filmuką apie Tauragę, direktorius Gediminas Tamulynas.
Pasak jo, šiuo metu filmukai kuriami dar penkiems Lietuvos miestams: Anykščiams, Molėtams, Zarasams, Utenai ir Ignalinai. Tad, Tauragei pramušus ledus, tai tapo tarsi būtinas įvaizdžio kūrimo akcentas.
Filmuke apie Birštoną galima regėti ir unikalių praeities vaizdinių kadrų, tačiau labiausiai „užkabina“ meilės istorija, kurios pabaiga griebia už širdies: dviejų skirtingų kartų įsimylėjėliai - ant vieno suolelio, žvelgiantys į Nemuną.
„Buvo filmuojami ir mažieji futbolininkai. Jiems taip keista buvo, kai aktoriai sirgaliai imdavo ploti, net ir nepataikius į vartus. Daug juokingų epizodų kūrybinio proceso metu“, – teigė Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.
Birštonas laikomas lietuviškiausiu Lietuvos kurortu, kuriame lankytojai lietuviai sudaro net 84 proc. Dažniausi poilsiautojai iš užsienio – rusakalbiai vokiečiai, kurie šiame kurorte vidutiniškai praleidžia apie 13 naktų. Iš Izraelio atvykę turistai užsibūna dar ilgiau – vidutiniškai 21 dieną. Lietuviai šiame mieste praleidžia dažniausiai tik 3 ar 4 naktis.
Lyginant praėjusius bei šiuos metus, turistų skaičius Birštone išaugo kiek mažiau nei 20-čia procentų. Kad ir kaip bebūtų keista, sulaukiama daugiau svečių iš Vilniaus nei už kelių dešimčių kilometrų įsikūrusio Kauno.
Šiuo metu sanatorijos ruošiasi Kalėdiniam laikotarpiui: vieni siūlo nuolaidas nakvynei, kiti – spanguolių vonias. Šventiniu laikotarpiu užimtumas jau dabar siekia 50-70 proc. O štai „Versmės“ sanatorijos viešbutyje savaitę prieš įžengiant į Naujuosius metus ir po visos vietos jau užimtos.