Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tai Indija: paneigti stereotipai, aliejuje skendintis maistas ir neįtikėtinas svetingumas

Indiją vis dar laikome viena iš trečiojo pasaulio šalių. Tokį įvaizdį formuoja populiarūs, dažniausiai neigiami stereotipai. Išankstinių nuostatų turėjau ir aš, tačiau dauguma mitų buvo sugriauti jau pirmomis savaitėmis.
Greitojo maisto restoranuose daugiau patiekalų skirta vegetarams
Greitojo maisto restoranuose daugiau patiekalų skirta vegetarams / Rūtos Šidlauskaitės nuotr.

Neperžengiami karvių būriai ir upe plaukiantys lavonai – mitas

Kalbėdami apie Indiją neretai įsivaizduojame gatvėmis išdidžiai vaikštančių karvių bandas. Iš tiesų Indijoje šie raguočiai – šventi ir labai gerbiami gyvūnai. Pasitaiko, kad keturkojės užstoja kelią ir taip sustabdo eismą. Kaimuose ir mažesniuose miesteliuose kol kas jų stebinančiai daug, tačiau Delyje akivaizdžiai mažėja.

Sklinda kalbos, jog policininkai naktį karves išveža į užmiestį, tačiau po kiek laiko jos ir vėl sugrįžta.

Gatvėse prasilenkiu ir su drambliais, tiesa, pastarieji čia atstoja transporto priemonę. Senajame Delyje, kur daugumą gyventojų sudaro musulmonai, šeimininkus lydi laisvai vaikštinėjantys nedideli ožiukai. Pagarbą gyvūnams įrodo ir jiems skirtos šventyklos.

Rūtos Šidlauskaitės nuotr./Nieko nestebinantis vaizdas Indijoje
Rūtos Šidlauskaitės nuotr./Nieko nestebinantis vaizdas Indijoje.

Yra maldos namų, skirtų drambliams, beždžionėms, paukščiams. Savo šventovę turi net žiurkės – čia gyvena šimtai graužikių, kurios minta maldininkų aukojamu maistu.

Kitas ne itin malonus, tačiau greitai paneigtas stereotipas – galybė Gange plaukiančių lavonų. Pirmąkart lankantis Varanasyje – mieste, kuriame, tikima, nušvitęs Buda penkiems mokiniams išdėstė pirmąjį savo pamokymą, man asmeniškai upėje neteko matyti nė vieno numirėlio. Tiesa, apsilankius penktąjį kartą – pavyko.

Šventasis miestas turi ypatingą, žodžiais sunkiai apibūdinamą atmosferą – saulei leidžiantis gali užuosti ore tvyrantį deginamų numirėlių kvapą, tačiau tik jei apsistoji netoli kriamatoriumo.

Šis kvapas susimaišo su vakarinio ritualo metu gausiai deginamais smilkalais. Po tokių pojūčių žodžiais sunku nupasakoti miesto kuriamą įspūdį. Pirma drauge keliaujančių žmonių reakcija būna nuostaba, tačiau išsiskiriant visi dėkoja už galimybę tai pamatyti savo akimis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?