Pasak turizmo rinkos lyderio „Novaturas“ atstovo užsienyje A.Berzins, Tailandas yra svajonių atostogų vieta – čia pildosi kiekvieno keliautojo norai, rašoma pranešime spaudai.
Išskirtinė kultūra
Pasak kelionių organizatoriaus atstovo Tailande Andris Berzins, vykstant į šią šalį reikėtų žinoti, jog tai visai kitas pasaulis. Reikia nusiteikti karštam ir drėgnam orui, aštriems skoniams, kitokiai kultūrai ir žmonių elgesiui.
„Tailandas dar vadinamas šypsenų šalimi ir ši pravardė tikrai pelnyta, nes praktiškai niekada nepamatysite supykusio tailandiečio. Šioje šalyje bet kokia diskusija ar nesutarimas vyksta su šypsenomis veiduose. Mėgautis gyvenimu ir gerai praleisti laiką Tailande yra beveik privaloma, nes dauguma vietinių gyventojų tiki, kad jų ateitis jau yra parašyta, todėl neverta dėl jos per daug jaudintis“, – pasakoja kelionių ekspertas.
Dar viena svarbi Tailando kultūros detalė – patriotizmas. Tailandiečiai labai myli savo šalį, todėl niekas blogai nekalba apie šalies monarchą ir negadina jo įvaizdžio. Kelionių organizatoriaus atstovas taip pat ramina, jog Tailande nėra aprangos kodo, tad keliautojai iš Europos drąsiai gali vilkėti įprastus drabužius, prisidengti reikėtų tik einant į šventyklas. Vyrams čia rekomenduojama vilkėti ilgas kelnes, o moterims sukneles, pridengiančias pečius.
Atostogos kiekvienam skoniui
„Tailandas puikiai tinka kiekvieno keliautojo skoniui, nes čia galima pasirinkti daugybę atostogų variantų, – sako A.Berzins. – Vieni žmonės atvyksta tik paplūdimio atostogoms, gyvena patogiuose viešbučiuose ir kasdien deginasi, mėgaujasi ramiu poilsiu bei geru oru. Kiti mėgsta daugiau keliauti ir pažinti egzotiškiausias Tailando vietas, užsisakyti vietines ekskursijas.
Atvykus į kurortinį miestą Patają, esantį žemyniniame Rytų Tailande, pamatysite vienokią Tailando pusę, o nuvykus į Puketo salą bus visai kitokia atostogų patirtis, kurios metu galėsite nuplaukti į mažesnes saleles ir pasivaikščioti jose esančiuose gamtos rezervatuose.“
Pasak atstovo, atostogaujant Tailande patariama neapsiriboti tik viena kurortine vieta, nes taip nepažinsite tikrosios šalies, kuri išsiskiria savo kontrastingumu: „Nesusidarykite nuomonės apie Tailandą vien tik iš to kurorto, kuriame apsistojote: pakeliaukite pasiimkite vietinių ekskursijų, siūlančių tiek vandens pramogas, tiek šventyklų ar mažesnių salelių pažinimą, išsinuomokite motorolerį. Tik taip pažinsite ir, net neabejoju, dar labiau pamilsite šalį. Man visada čia labai gera sugrįžti.“
Gatvės maistas – neatsiejamas nuo skanių atostogų
Dar viena priežastis, dėl kurios verta keliauti į Tailandą – tai išskirtinė šalies virtuvė. Kelionių ekspertas Andris pataria pamiršti mums įprastus, europietiškus restoranus ir drąsiai leistis į žavų gatvės maisto pasaulį. Būtent tuo ir garsėja Tailandas.
„Gatvės maistas yra kelių lygių: nuo maisto, patiekiamo tiesiai iš vežimėlio, vietinių restoranų iki gatvės maisto, patiekiamo prekybos centrų patalpose. Rekomenduoju paragauti jų visų, kad iš arti pajustumėte vienos geriausių pasaulio virtuvių skonius bei kvapus. Žinoma, nusiteikite, kad bus aštru. Aš ir pats dažnai valgau gatvės maistą, nes jis ne tik skanus, bet ir pigus, be to, mums, europiečiams, gatvės maistas yra egzotika“, – sako atstovas.
Atostogaujant Tailande vertėtų paragauti aštrios krevečių sriubos „Tom yum goong“. Sriuba gaminama iš pagrindinių tailandietiškų ingredientų: citrinžolių, aitriųjų paprikų, kafijos, laimo lapų, askaloninių česnakų, šviežių laimo sulčių ir daug žuvies padažo.
Taip pat populiari vištienos kokosų sriuba „Tom kha gai“, unikali tuo, kad į ją paprastai dedama daug kreminio kokosų pieno, kuris sukuria sodrų bei saldų skonį. Ji puikiai tiks žmonėms, mažiau toleruojantiems prieskonius. Tailandietiško stiliaus keptus makaronus „Pad thai“ renkasi keliautojai, pradedantys tyrinėti šalies virtuvę. Tai keptų makaronų patiekalas, paprastai gaminamas su krevetėmis arba vištiena, tačiau populiarus ir vegetariškas variantas.
Šimtai kilometrų baltutėlio smėlio paplūdimių
Tailande gausu atostogų atvirukus primenančių paplūdimių, kuriuose galėsite mėgautis ramybe ir privačiu poilsiu. Didžiausia Tailando sala – Puketas – puikiai tiks atsipalaidavimui. Iš čia galima nukeliauti ir į kitas, mažesnes salas bei užsiimti vandens sportu. Už kelių valandų kelio nuo Bankoko esanti ramesnė Ko Čango arba Dramblių sala puikiai tinka aktyviam laisvalaikiui gamtoje, ekskursijoms bei poilsiui paplūdimiuose.
Tuo tarpu visame pasaulyje populiarus paplūdimys driekiasi Krabio provincijoje. Būtent šioje vietoje yra Pi Pi sala, kurioje buvo filmuojamas filmas „Paplūdimys“ su Leonardo Dicaprio.
Čia rasite idilišką vaizdą: krištolinį vandenį ir balto smėlio paplūdimius, apsuptus palmių. Net trejus metus Maya Bay įlanka buvo uždaryta po to, kai per didelis turizmo srautas pradėjo naikinti įlankos koralinį rifą, tačiau nuo šių metų sausio ši vieta ir vėl atvira keliautojams. Atostogaudami Krabyje taip pat galėsite patogiai nuplaukti į mažesnes salas ir patyrinėti nacionalinius gamtos parkus. Jeigu esate nardymo entuziastas, poilsiui vertėtų rinktis Tau salą (Koh Tao) arba Vėžlių salą su nuostabiomis įlankomis, kuriose po vandeniu galima sutikti ryklius bei žaliuosius vėžlius.
Vietinis transportas: nuo autobusų iki tuktukų
Tailandas yra viena iš labiausiai keliautojams draugiškų šalių pasaulyje, turinti išvystytą transporto infrastruktūrą savarankiškoms kelionėms. Autobusų tinklas čia platus ir patikimas, juo pasinaudoję nesunkiai įveiksite vidutinius ir ilgus atstumus. Tuo tarpu trumpiems atstumams miestuose ar tarp paplūdimių puikiai tiks taksi bei išsinuomotas motoroleris. Tiesa, su taksistais svarbu derėtis ir paieškoti sukalbamesnio vairuotojo, kuris pavežės už jums tinkamą kainą.
Tuktukas – šalies simbolis ir viena žymiausių Tailando transporto priemonių. Šios spalvingos ir triukšmingos triratės transporto priemonės ne tik puiki alternatyva taksi automobiliams, bet taip pat unikali ir smagi patirtis keliaujant po miestą. Bilietų kainos nėra fiksuotos, todėl čia taip pat reikės pasitelkti derybinius įgūdžius.
Kontrastų kupinas Bankokas
Tailando sostinė Bankokas – vienas dinamiškiausių pasaulio miestų, kupinas kontrastų, aštrių kvapų, šventyklų, turgų bei dangoraižių. Tai chaotiškas ir triukšmingas miestas, kuriame tradicijos maišosi su šiuolaikiškumu. Čia visada yra ką veikti, nesvarbu, koks paros metas už lango.
Bene „instagramiškiausia“ vieta milijoniniame mieste – aukščiausio Bankoko dangoraižio „MahaNakhon“ stogas su apžvalgos aikštele, įrengta stiklinėmis grindimis. Nors užlipti ant jų reikia drąsos, patiriami įspūdžiai – neįkainojami.
Bankoke taip pat verta apžiūrėti Karališkuosius rūmus, kuriuose yra garsioji Smaragdinio Budos šventykla, aplankyti kinų kvartalą, paplaukioti laivu Čao Prajos upe bei apsipirkti vietiniuose turguose, paragauti ūkininkų čia užaugintų gėrybių. Vienas žymiausių – didžiausias Tailande Čatučako turgus. Jis toks didelis, kad įvažiuojant į jį dalinami žemėlapiai, tad jam pažinti reikės bent pusdienio.
Šiaurė ir pietūs
Visame Tailande vyrauja vešli gamta, turtinga flora ir fauna. Čia galima rasti unikalių kraštovaizdžių, žmonių beveik nepaliestų paplūdimių, kalnų, apaugusių tikromis augmenijos džiunglėmis, upių, krioklių ir derlingų lygumų.
Pietų Tailandas, esantis Malajų pusiasalyje, suskirstytas į 14 provincijų. Regionas garsėja įspūdingais kalkakmenio dariniais, ypač vakarinėje pakrantėje, kurie iš visų pusių kyla tarsi neįveikiami bokštai ir sukuria kvapą gniaužiantį kraštovaizdį. Keliautojų lankomiausios vietos – Puketas, Pi Pi, Krabio pusiasalis bei kai kurios Žemutinės įlankos regiono salos.
Pasak kelionių organizatoriaus atstovo Tailande, šiaurinė šalies dalis yra žalesnė ir labiau kalnuota, tačiau čia taip pat galima pajusti karštį. Šiaurinis Tailandas žavi savo šventyklomis, turtinga genčių kultūra, džiunglių kalnais bei kriokliais.
Šventyklų magija
Viena didžiausių Tailando įdomybių – šventyklos, kurios atlieka labai svarbų vaidmenį tailandiečių gyvenime. Daugelis senovinių šventyklų yra įtrauktos į Pasaulio paveldo sąrašą.
Viena įspūdingiausių ir išskirtiniausių šventyklų Bankoke – Po šventykla. Joje galima rasti 46 metrų ilgio gulintį Budą, padengtą aukso lakštais. Sukotajaus istorinis parkas – tai ne tik šventykla, bet ir didžiulė teritorija, kurioje yra keletas šventyklų ir rūmų, pasiekiamų pėsčiomis, dviračiu ar vietine transporto priemone – tuktuku.
Mažiau nei už 100 km nuo Bankoko įsikūręs Ajutaja miestas, kuris keliautojus traukia savo istoriniu parku su pasakiškų šventyklų griuvėsiais. Kitas šventyklų maršruto miestas – Suchothajus, kurio istorinis parkas įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Lankantis Tailando šiaurėje, verta apsilankyti Wat Phra That Doi Suthep įsikūrusioje Čiang Majaus šventykloje, turinčioje daugiau nei 300 laiptelių. Juos įveikus lauks apdovanojimas – kerinti gamtos panorama.