Tailando ministras siūlo išvaryti vakariečius turistus, nedėvinčius medicininių kaukių

Tailando sveikatos apsaugos ministras penktadienį piktai užsipuolė medicininių kaukių nedėvinčius „vakariečius turistus“ ir pareiškė, kad jie turėtų būti išsiunčiami iš šalies už tai, kad kelia grėsmę kitų žmonių sveikatai per mirtinai pavojingo naujo koronaviruso protrūkį.
Kinijoje siaučiantis koronavirusas
Kinijoje siaučiantis koronavirusas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ministras tai pareiškė staigiai kritus karalystės turizmo sektoriaus pajamoms, nes smarkiai sumažėjo į šalį atvykstančių keliautojų iš Kinijos, kur naujas virusas jau nusinešė daugiau nei 600 gyvybių ir privertė imtis griežtų kelionių suvaržymų.

Pajamos iš turizmo sektoriaus sudaro 18 proc. Tailando bendrojo vidaus produkto (BVP). Maždaug ketvirtadalį į šalį atvykstančių turistų sudaro poilsiautojai kinai.

Tailande užfiksuoti 25 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai; devyni užsikrėtę asmenys jau pasveiko.

Tailando gatvėse, viešajame transporte ir prekybos centruose pilna žmonių, dėvinčių apsaugines veido kaukes.

Sveikatos apsaugos ministras Anutinas Charnvirakulas dalijo apsaugines kaukes prie įėjimo į Bankoko viešojo transporto traukinių stotį ir skundėsi, kad „farang“ turistai neima kaukių ir elgiasi taip, lyg jiems niekas nerūpėtų.

Žodžiu „farang“ Tailande paprastai vadinami vakariečiai ir jis dažnai turi neigiamą konotaciją.

„Tokie žmonės – mes turėtume išvaryti juos iš Tailando“, – sakė ministras žurnalistams, mosuodamas kaukėmis.

Anutinas Charnvirakulas daugiau nieko nekomentavo, bet vėliau savo „Facebook“ paskyroje atsiprašė, kad neatsakė į papildomus žurnalistų klausimus, nes tuo metu „kai kurie užsieniečiai iš Europos“ demonstravo nebendradarbiavimą per kaukių dalinimo kampaniją.

Daugiau nei 10 mln. kinų turistų aplankė Tailandą praėjusiais metais. Prognozuojama, kad šįmet dėl koronaviruso protrūkio jų atvyks keliais milijonais mažiau, todėl šaliai itin svarbu skatinti atvykstamojo turizmo srautus iš JAV, Europos ir kitų rinkų.

Nuo tada, kai praėjusį mėnesį Uhano mieste centrinėje Kinijos dalyje kilo naujo viruso protrūkis, internete intensyviai diskutuojama apie apsauginių kaukių veiksmingumą.

Virusas jau išplito į į daugiau kaip dvi dešimtis šalių, juo užsikrėtė dešimtys tūkstančių žmonių, daugiausia – žemyninėje Kinijoje.

Sveikatos apsaugos ekspertai iš esmės sutaria, kad kaukės naudingos, jei asmeniui pasireiškė kvėpavimo takų ligų simptomai.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybė Tailande vasario 4 dieną socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad „visuomenės nariams, kuriems nėra pasireiškę kvėpavimo takų ligų simptomai, kaukės nereikalingos“.

PSO rekomenduoja dažniau plauti rankas ir stengtis neliesti jomis veido.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis