Vis dėlto dar yra vietų, kuriose galite pasijusti atradėjais. Šįkart pasakojame apie penkis atokiausius pasaulio miestelius, keliautojus žavinčius ramybe ir įspūdingais vaizdais.
1. Nuo sniego saugančios besimeldžiančiųjų rankos
Shirakava miestelis Japonijoje įkurtas upės slėnyje tarp aukštų kalnų. Gyvenvietė garsėja unikalia architektūra. Visi namai, kurių čia iš viso 114, buvo pastatyti gasshō-zukur stiliumi – smailūs stogai primena besimeldžiančio žmogaus rankas.
Tokios konstrukcijos apsaugo nuo sunkaus sniego, kurio žiemą čia tikrai netrūksta. Įdomu tai, kad nusileidus saulei nedidelė vietovė primena Laplandiją.
2. Ugnikalnio pašonėje įsikūręs kurortinis miestelis
Bromo Tengger Semeru nacionaliniame parke Indonezijoje stūksantį Cemoro Lavang miestelį pasiekti nėra lengva. Į du metrus virš jūros lygio pakilusią gyvenvietę veda vos metro pločio takai.
Bet vargti verta – atokus kaimelis nenusileidžia brangiems kurortams: čia galima rasti penkių žvaigždučių viešbučių ir restoranų.
Paradoksalu: vos keli žingsniai už Cemoro Lavang ribų pasitinka visiška ramybė: žalios lygumos, kalnai ir horizonte iškilusi Bromo ugnikalnio viršūnė.
3. Nuošaliausioje pasaulio vietoje – dar vienas Edinburgas
Tristano da Kunjos sala laikoma pačia nuošaliausia apgyvendinta teritorija pasaulyje. Vienintelis čia įsikūręs miestelis pavadintas beveik taip pat, kaip ir Škotijos sostinė – Septynių jūrų Edinburgu.
Nors salą galima pasiekti tik laivu, o aktyvus ugnikalnis ir vėjai negailestingi, vietiniai gyvenimu nesiskundžia. Vos 270 gyventojų užsiima žemdirbyste ir tiki, jog privalo viskuo dalintis su kaimynais.
4. Apsauga nuo turistų – vėsus klimatas ir akmenys
Farerų salos vis dar nėra labai populiari atostogų kryptis.
Nieko keisto – jų pakrantės padengtos šiurkščiais akmenimis, o temperatūra vasarą pakyla vos iki 10 laipsnių.
Šilumos trūkumą su kaupu atperka salų miesteliuose tvyranti ramybė ir nuostabi panorama.
Gasadaluro kaimas, kuriame glaudžiasi 16 žmonių, įsikūręs vos keletas kilometrų nuo Atlanto vandenyno, o nuo čia esančio skardžio krinta įspūdingo grožio krioklys.
5. Ant drakono nugaros augantys ryžiai
Sakoma, kad Kinijos Dažai miestelis plyti ant drakono stuburo. Iš tiesų – žalios laiptuotos ryžių terasos primena ugnimi besispjaudančio gyvio nugarą.
Nors dauguma gyventojų jau nuo senų laikų verčiasi žemdirbyste, išaugęs lankytojų skaičius vietinius pavertė gidais ir atvėrė naujas uždarbio galimybes.
Klientai čia gali pasijusti karaliais: pavyzdžiui, jei turistui pasivaikščiojimas kalvotomis vietovėmis pasidaro pernelyg sudėtingas, galima išsinuomoti vietinių nešamą kėdę.
Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt