Kaimynystėje ne žmonės, o šimtai žuvų ir paukščių
Kuo septintajame dešimtmetyje niekam nežinoma Prancūzijos Polinezijos sala patraukė garsųjį aktorių, atspėti nesunku. Šešių kvadratinių kilometrų žemės lopinėlis vilioja ramybe. Tai išduoda ir vietovės pavadinimas – išvertus iš polineziečių kalbos „Tetiaroa“ reiškia „nutolusią vietą“. Net ir įkūrus žymųjį kurortą čia gyvena vos 50 žmonių, o prabangių vilų svečius nuo svetimų akių saugo viską supantys vešlūs tropiniai miškai.
Ekologija besirūpinantys viešbučio šeimininkai ne tik naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius, bet ir saugo gyvūnus. Čia įkurtas paukščių draustinis, o greta esančiame tyrimų centre galima iš pirmų lūpų išgirsti naujausius mokslinius atradimus. Sparnuoti salos gyventojai nebaikštūs – mielai pasivaišina jūsų vakarienės likučiais. Itin turtingas gyvūnijos pasaulis supa ir Tetiaroa krantus. Nardant didžiuliame koraliniame rife sutinkamos 167 žuvų rūšys, o vakare, panardinę kojas į atvėsusį smėlį, galite tolumoje išvysti banginį.
Ant jūsų stalo – tiesiai iš vandenyno dugno
Nuošali pasakiško grožio gamta – puikus įsimylėjėlių pasirinkimas. Tačiau čia tikrai neapsiribosite vien gražiais vaizdais ir pasivaikščiojimu smėlėta pakrante. Mėgstantys aktyvų gyvenimo būdą turės progą dviračiu išmaišyti džiunglių takus bei banglente perskrosti vandenyną. Besidomintiems istorija sala taps savotišku gyvuoju muziejumi. Tetiaroa – polineziečių kultūros lopšys, tad vietiniai mielai išmokys ne tik nacionalinių šokių, bet ir per keliolika minučių pavers mažos keturstygės gitaros ukulelės virtuozu.
Saloje, kur itin rūpinamasi aplinka, maistas taip pat ekologiškas. Ant restorano staliuko patiektos jūros gėrybės vos prieš porą valandų tūnojo vandenyno dugne. Jei degindamiesi paplūdimyje išalkote, verta prisiminti laipiojimo į medžius įgūdžius ir nusiraškyti palmės viršuje kabantį kokosą – šviežesnio nerasite jokiame turguje.
Tiesa, atostogos Tetiaroa gali atsieiti ne vieną atlyginimą. Vien už nakvynę viloje tenka pakloti apie 5 tūkst. litų, o sala pasiekiama tik sraigtasparniu. Tačiau dieviškos ramybės nuostabios gamtos apsupty neįmanoma įvertinti jokiais pinigais.
Marlono Brando vizija buvo paprasta – šį grožį išsaugoti ateities kartoms. Praėjus dešimčiai metų nuo menininko mirties vaikai tęsia jo pradėtą darbą. Tetiaroa sala – ne tik puiki vieta prisiliesti prie laukinės gamtos, bet ir pasivaikščioti takais, kuriuos kažkada su savo mylimąją išmynė žymusis aktorius.
Kelionių į Prancūzijos Polineziją specialistai – kelioniuakademija.lt