Sara Nowakowski yra licencijuota psichologė ir Beiloro medicinos koledžo Hjustone docentė. Ji paaiškino, kaip kelionė gali priversti mus jausti nerimą dar neišėjus iš namų, rašoma „The Sun“.
Psichologė „Washington Post“ sakė: „Kelionės daugeliui žmonių sukelia blogą miegą. Tai gali sukelti stresą net labiausiai patyrusiems keliautojams“.
Vakarų Masačusetso valstijos Baystate regioninės miego medicinos programos direktorė Karin Johnson paaiškino, kodėl: „Kai mūsų kūnas žino, kad kažkas artėja, į tai reaguoja streso hormonai. Šios žadinimo sistemos bandys mus paruošti skrydžiui 5.30 val. ryto“.
Nors šių hormonų išsiskyrimas yra geranoriškas, jis dažnai gali baigtis priešingu, nei norima, poveikiu mūsų organizmui.
Minesotoje esančios Mayo klinikos sveikatos sistemos psichiatrė Patrick Bigaouette atskleidė, kodėl.
Ji sakė: „Dėl šių neadaptyvių mąstymo modelių nerimas ar stresas dažnai tampa nekontroliuojamas ir dienos pabaigoje sunku išjungti smegenis, kad užmigtume“.
Vis dėlto yra būdų, kaip padidinti savo šansus užmigti skrydžio metu.
Martinas Seeley, „MattressNextDay“ generalinis direktorius ir miego ekspertas, žino, kaip užmigti net lėktuve.
Jis atskleidė geriausius patarimus, kaip užmigti 35 000 pėdų aukštyje.
Tarp jų – ankstyvas atvykimas į oro uostą ir pusvalandžio pasivaikščiojimas prieš skrydį, kad nuovargio jausmas būtų malonesnis.
Martinas rekomenduoja pasivaikščioti po neapmuitinamų prekių parduotuves, taip pat reikėtų vengti sėdėti prie įlaipinimo vartų.
Jis taip pat teigė, kad pasirinkus tam tikras vietas, padidėja tikimybė užsnūsti kelionės metu.
Reikėtų vengti sėdėti šalia tualetų, nes tai dažniausiai būna judriausia vieta lėktuve.
Pirmiausia reikėtų vengti sėdėti šalia tualetų, nes tai dažniausiai būna judriausia vieta lėktuve. Vietoj to turėtumėte rinktis vietą toje pačioje eilėje kaip ir sparnas.
Tai ne tik yra tyliausia vieta, bet čia ir daugiau vietos kojoms, nes ant sparno paprastai yra avarinis išėjimas.