Tiriama į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Okinavos pilį sunaikinusio gaisro priežastis

Priešgaisrinių tarnybų ir policijos tyrėjai penktadienį dirbo Okinavoje sudegusioje istorinėje Šiuri pilyje, aiškindamiesi, dėl ko kilo gaisras, smarkiai nuniokojęs šios Japonijos salos kultūrinio paveldo ir pasipriešinimo istorijos simbolį.
Šiuri pilies gaisras
Šiuri pilies gaisras / „Scanpix“/AP nuotr.

Ketvirtadienį paryčiais kilęs gaisras supleškino pagrindines tris pilies menes ir keturis aplinkinius statinius. Ugniagesiai liepsnas numalšino per 11 valandų.

Penktadienį gaisravietėje dirbo daugiau kaip 130 tyrėjų. Priešgaisrinių tarnybų pareigūnai kelia prielaidą, kad ugnis apie 2 val. 30 min. vietos laiku įsiplieskė pagrindiniame pastate – Seideno menėje, kai komplekse žmonių nebuvo.

Šiuri pilis yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kompleksas buvo pastatytas 1429–1879 metais Okinavoje gyvavusioje Riūkiū karalystėje. Per Antrąjį pasaulinį karą pilis buvo beveik visiškai sunaikinta per japonų ir amerikiečių pajėgų įnirtingus mūšius, bet 1992 metais kompleksas buvo atstatytas remiantis originaliais brėžiniais, nuotraukomis ir archeologinių kasinėjimų informacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis