Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 05 22 /18:34

Techniniai nesklandumai aptemdė aukščiausio pasaulyje bokšto pirmąją atidarymo dieną Tokijuje

Japonijos sostinėje antradienį buvo atidarytas aukščiausias pasaulyje bokštas – „Tokyo Skytree“.
„Tokyo Skytree“ bokštas
„Tokyo Skytree“ bokštas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors diena buvo lietinga, Tokijo gyventojai ir turistai būriavosi prie 634 metrų aukščio bokšto, kuris tapo naujausia miesto įžymybe, ir šalia jo tą pačią dieną atsidariusio prekybos bei pramogų centro.

Tačiau tikėjęsi pamatyti įspūdingų vaizdų nuo apžvalgos aikštelės 350 metrų aukštyje žmonės liko nuvilti darganos.

Aukščiausio pasaulyje bokšto „Tokyo Skytree“ operatoriai dėl stipraus vėjo buvo priversti išjungti liftus, todėl dalis jį pamatyti suskubusių lankytojų liko įkalinti 450 metrų aukštyje esančioje apžvalgos aikštelėje.

Dešimtys tūkstančių žmonių, nepabūgę lietaus, antradienį susirinko prie 634 metrų aukščio bokšto, kuris tapo naujausia miesto įžymybe, tikėdamiesi pasigrožėti miesto panorama.

Nemalonumai prasidėjo maždaug 18 val., operatoriams nusprendus saugumo sumetimais maždaug pusvalandžiui išjungti du liftus, jungiančius dvi 350 metrų ir 450 metrų aukštyje esančias apžvalgos aikšteles.

Bokšto atstovė Maki Yamazaki negalėjo nurodyti skaičiaus turistų, kurie patyrė nepatogumų dėl lifto išjungimo. Ji paaiškino, kad, vėl įjungus liftus, viršutiniame aukšte buvę turistai nusileido į žemiau esančią aikštelę.

Dėl stichinių nelaimių, sukėlusių didžiausią per kelis pastaruosius dešimtmečius branduolinę krizę, Japoniją aplankė 27,8 proc. mažiau turistų negu 2010 metais, kai į šalį buvo atvykę 6,22 mln. svečių.

„Seniai laukiau, kad galėčiau čia atvykti“, – sakė Ayumi Nakazawa, laimėjęs bilietus į bokšto, kuris yra antrasis pasaulyje aukščiausias statinys, atidarymą.

„Negalėjau pamatyti vaizdų (dėl lietaus) tačiau buvo jaudinama“, – A.Nakazawa sakė žurnalistams ir pridūrė tapęs pirmuoju oficialiu apžvalgos aikštelės lankytoju.

Sunkius laikus išgyvenantis Japonijos turizmo sektorius tikisi, kad šis bokštas padės pritraukti svečių iš užsienio, kurių sumažėjo, kai pernai šalį ištiko smarkaus žemės drebėjimo ir cunamio sukelta katastrofa.

Dėl šių stichinių nelaimių, sukėlusių didžiausią per kelis pastaruosius dešimtmečius branduolinę krizę, Japoniją aplankė 27,8 proc. mažiau turistų negu 2010 metais, kai į šalį buvo atvykę 6,22 mln. svečių, nurodė Nacionalinė turizmo organizacija.

„Tokyo Skytree“ valdanti bendrovė nurodė, jog bokšte įrengtos moderniausios apsaugos nuo žemės drebėjimų, dažnai supurtančių Japoniją, sistemos.

Šis bokštas pagal aukštį nusileidžia tik 828 metrų dangoraižiui „Burj Khalifa“, pastatytam Dubajuje.

„Tokyo Skytree“ yra aukštesnis negu 600 metrų Kantono bokštas, esantis Kinijos pietiniame Guangdžou mieste, taip pat negu 553 metrų aukščio televizijos bokštas „CN Tower“ Kanados mieste Toronte.

Palyginti su naujuoju bokštu, nublanksta kai kurios kitos prabangaus Tokijo vakarinio rajono įžymybės, įskaitant 333 metrų aukščio Tokijo bokštą, kuris buvo pastatytas 1958 metais ir tapo šalies ekonomikos suklestėjimo po Antrojo pasaulinio karo simboliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų