„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Transportas keliaujantiems Meksikoje: lietuviai atskleidė, ką svarbu žinoti turistams

Galvojate apie kelionę į Meksiką? O galbūt jau pradėjote planuoti savo išsvajotosios kelionės detales? Neapsisprendžiate, kokį transportą rinktis kelionės metu? Šiame straipsnyje „Meksikieciai.lt“ aptaria pagrindinius transporto tipus Meksikoje.
Transportas Meksikoje
Transportas Meksikoje / Shutterstock nuotr. / „15min“ fotomontažas

Kadangi Meksika yra labai didelė šalis, apie transporto rūšis keliaujantiems teks pagalvoti iš anksto. Gera žinia, jog Meksikoje transportas nėra brangus, o plati transporto pasiūla leis kiekvienam atrasti tinkamiausią ir labiausiai kišenei prieinamą variantą.

Autobusai

Ieškantiems ekonomiškiausio varianto autobusai yra puiki alternatyva neturint savo transporto. Autobusu lengvai pasieksite skirtingus miestus Meksikoje, taip pat lengvai galėsite judėti pačiame mieste.

Meksikoje autobusų kaina mieste svyruoja nuo 15–30 dolerio centų (3–6 pesų) už pravažiavimą bei 2–15 dolerių (40–290 pesų) renkantis kelionę tarp miestų. Artimiausi miestai dažniausiai yra pasiekiami lengviau ir greičiau, kadangi yra didesnis reisų skaičius per dieną. Kaip pavyzdį galime paimti Plaja del Karmeno–Tulumo kryptį, kuri yra populiari tarp daugumos turistų, tad kasdien šie autobusai važinėja kas 30 minučių.

Shutterstock nuotr. / Autobusas Meksikoje
Shutterstock nuotr. / Autobusas Meksikoje

Tarpmiestiniai autobusai dažniausiai yra su oro kondicionieriais, tualetu, televizoriaus ekranais, tad visi patogumai keliautojams yra suteikiami. Papildomai susimokėję už didesnius bagažo vienetus galite susikrauti daiktus į lagaminams skirtas vietas, o autobuso viduje esančiose lentynose galėsite pasidėti mažesnius bagažo vienetus.

Sezono metu siūloma įsigyti autobuso bilietus internetu, siekiant išvengti eilių prie bilietų kasos ir norint užsitikrinti vietą autobuse.

Tiesa, renkantis keliones autobusu, vertėtų pasimokyti pagrindinių frazių ispanų kalba, kadangi vairuotojai ne visuomet kalbą angliškai, tačiau Meksikos žmonės yra geranoriški ir šilti, tad pagalbos susikalbant visada sulauksite.

Metro

Be autobusų didžiuosiuose miestuose – angl. Mexico City (Meksikas) bei Monterrey (Monterėjus) – taip pat yra puikiai išvystyta metro sistema, kuri leidžia greitai pasiekti bet kokį tašką mieste. Tiesa, turint omenyje šalies dydį, metro dažnai yra perpildytas žmonėmis, tad važiuojantiems atostogauti su šeima galbūt netiks, tačiau solo keliautojams, ieškantiems būdų sutaupyti, tai yra puikus pasirinkimas.

Shutterstock nuotr. / Metro Meksikoje
Shutterstock nuotr. / Metro Meksikoje

Metro linijos yra prieinamos beveik visame mieste nuo 5 iki 12 val. nakties. Vienos kelionės kaina apytiksliai siekia 0,2–1 dolerio (6–15 pesų).

Automobilis

Norintiems laisvės labiausiai tiks išsinuomoti savo automobilį, kadangi tokiu būdu nebūsite pririštas prie viešojo transporto tvarkaraščių, vietas galėsite aplankyti savo tempu, skubėti nereikės.

Kelių eismo taisyklės čia kiek skiriasi, o ir judėjimas nė iš tolo neprimena vairavimo Lietuvoje.

Tiesa, vairuoti Meksikoje reikėtų labai atsargiai, kelių eismo taisyklės čia kiek skiriasi, o ir judėjimas nė iš tolo neprimena vairavimo Lietuvoje. Tačiau komfortas bei patogumas labai tiks ieškantiems ramybės ar keliaujantiems su šeima.

Shutterstock nuotr. / Automobiliu po Meksiką
Shutterstock nuotr. / Automobiliu po Meksiką

Atvykę į Meksiką, automobilį iš karto galite rezervuoti ir pasiimti oro uoste, prie nuomos punktų, taip pat internetu. Jeigu dar nežinote, kada ir kur sugalvosite pasiimti automobilį, nuomos punktų rasite kiekviename mieste.

Sąlygos norintiems išsinuomoti automobilį:

  • Turite pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą.
  • Pasas bei turisto kortelė yra prašomi ne visuomet, bet rekomenduojama juos turėti kartu su savimi, jeigu kompanija kartais šių dokumentų pareikalautų. Turisto kortelė šiam tikslui yra reikalinga nelaimingo eismo įvykio atveju.
  • Minimalus vairuotojo amžius neturi būti mažesnis nei 18 metų. Kompanijos dažnai taiko papildomą jauno vairuotojo mokestį. Norint išvengti šio mokesčio, įprastai vairuotojo amžius turėtų būti 25–26 metai, o vairuotojo patirtis – ne mažesnė nei 2 metai.
  • Draudimas (ne visos kompanijos internete įtraukia galiojantį Meksikos draudimą į kainą, tad gerai pasiskaitykite šią informaciją prieš rezervuodami automobilį).
  • Kreditinės kortelės duomenys / grynieji (ne visuomet, tačiau dažnai kompanijos kaip užstato prašo palikti kreditinės kortelės duomenis, arba tam tikrą sumą užstatui).

Taksi

Siekiantiems sutaupyti laiko bei ieškantiems komforto puikus pasirinkimas yra taksi, kuris Meksikoje yra visai nebrangus. Meksikoje taksi galite rasti 3 tipų: su skaitikliu, be skaitiklio bei apmokestinamą pagal zonas.

Mieste taksi kainos dažniausiai neviršija 5–6 dolerių (100–120 pesų), dažniausiai yra mokama grynaisiais. Taip pat yra nemažas taksi programėlių, tokių kaip „Uber“, „Easy Taxi“, „Cabify“, pasirinkimas, kurios yra laikomos saugiu ir greitu variantu, lyginant su gatvės taksi.

Shutterstock nuotr. / Taksi Meksikoje
Shutterstock nuotr. / Taksi Meksikoje

Svarbu prisiminti: sėsdami į taksi mieste visuomet prieš tai suderinkite kainą, kurią mokėsite, ypač jeigu matote, kad vairuotojas neturi skaitiklio.

Patarimas: jeigu mokate ispanų kalbą, dažnai galite gauti geresnę „vietinių“ kainą.

Taksi iš anksto taip pat galite rezervuoti internetu, ypač keliaujant iš oro uosto, ar turint daug bagažo vienetų. Kainą galite pasitikrinti internetu arba susisiekus „WhatsApp“ programėle nemokamai. Keletas tokių puslapių prieinamomis kainomis:

  • Taximex.com;
  • Airporthotelshuttle.com.

Dviračiai, motoroleriai

Dviračiai ir motoroleriai yra populiariausia transporto priemonė mažesniuose pakrančių miesteliuose Jukatano pusiasalyje bei salose. Daugiau renkamasi kaip dienos pramoga tokiose vietose: angl. Holbox, Isla Mujeres, Playa del Carmen, Tulum. Nesvarbu, kurioje vietoje esate apsistoję, tačiau dviračiais pakeliauti siūloma bent kartą!

Per paskutiniuosius keletą metų daugumoje pakrantės miestelių (pvz. Tulum, Akapulko, Verakruz) yra įrengti ir pritaikyti nauji dviračių takai, kuriais lengvai ir drąsiai galite keliauti.

Shutterstock nuotr. / Dviračiai Meksikoje
Shutterstock nuotr. / Dviračiai Meksikoje

Ilgesni maršrutai dviračiu visgi yra sunkiau įveikiami, kadangi greitkeliai neturi atskiro dviračių ruožo, o naktį apšvietimas yra labai prastas. Norintiems su dviračiu smagiai pasivažinėti ne tik mieste, bet ir apkeliauti dalį šalies, reikėtų investuoti į gerą kalnų dviratį.

Dviračių nuomos kaina dienai apytiksliai siekia 15 dolerių (290 pesų). Tuo tarpų naują dviratį ieškantiems ilgesnės trukmės varianto galima įsigyti už 150–250 dolerių (2900–4900 pesų).

Shutterstock nuotr. / Meksika
Shutterstock nuotr. / Meksika

Sąlygos, norint išsinuomoti dviratį:

  • Asmens tapatybės dokumentas, kurio reikia jūsų identifikavimui.
  • Depozitas (grynieji, kredito kortelė) – priklausomai nuo vietos bei kompanijos, suma gali skirtis, tačiau dažniausiai užstatas mokamas grynaisiais. Depozito suma gali skirtis, tačiau prasideda apytiksliai nuo 20–40 dolerių (390–780 pesų).

Daugiau apie keliones Meksikoje galite sužinoti feisbuko grupėje „Meksikiečiai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs