„TrenkTuras“: karantinas turi ir teigiamą pusę, paskatino mus sukurti Solo žygius

Stiprią žygeivių bendruomenę buriantis, didžiausias pėsčiųjų žygių organizatorius Baltijos šalyse „TrenkTuras“ prisipažįsta, kad pirmoji reakcija paskelbus karantiną, kaip ir daugeliui, buvo lengvas šokas. O klausimų buvo daugiau nei atsakymų: ką daryti su artėjančiais žygiais? Ir kaip organizuoti veiklą toliau? Ieškant įvairių sprendimo būdų, darbų „TrenkTuro“ komandai netrūko, o ramybės ir vidinės motyvacijos kiekvienas jų ieškojo atskirai miško takeliuose. Tiesa, tai ir buvo pirmasis ženklas leidžiantis suprasti, kad žygiavimas vis dar galimas, tačiau jo konceptas – pakitęs.
Aplink vakarinę Asvejos pakrantę
Aplink vakarinę Asvejos pakrantę / „TrenkTuro“ nuotr.

Tiems, kam įdomi individuali žygiavimo patirtis

Antrasis ženklas žygių organizatorius aplankė tuomet, kai iš žygeivių pradėjo gauti palaikančius laiškus, kurie karts nuo karto užsibaigdavo klausimu: „o gal galėtumėte parekomenduoti, kokį maršrutą ar įdomią lokaciją?“. Tuomet aplankė antrasis supratimas, kad ieškodami naujų lokacijų žygiams, iš tikrųjų yra sukaupę nemažai maršrutų rekomendacijų.

Taip palaipsniui kūrėsi TrenkTuras Solo žygių su „Gjensidige“ idėja, kuri kartu tapo galimybe pasiekti tuos, kuriems įdomi individuali žygiavimo patirtis. Ir kaip sako jų puslapyje esantis šūkis: „Kiekvienas turi priežastį žygiuoti. Nesvarbu, kokia tavo.“. Tačiau negalvokite, kad Solo reiškia išskirtinai tik vieną žmogų. Solo reiškia į žygį pasiimti tik tą žmogų ar kompaniją, su kuria norisi dalintis šia unikalia patirtimi jums patogiu metu.

Per savaitę 300 registracijų

Vos tik paleidę šią naujieną organizatoriai suprato, kad poreikis pabėgti į gamtą iš tiesų buvo didelis. Jau per pirmą savaitę įvyko daugiau nei 300 registracijų ir Solo žygių datos bei laikai buvo išgraibstyti vienas po kito. Šiandien solo.trenkturas.lt svetainėje jūsų laukia beveik 30 pačių įvairiausių sukurtų maršrutų, tačiau, svarbiausia, jų kaskart vis daugės. Ir nors šiuo metu daugiausiai maršrutų išsidėstę aplink Vilnių ir Kauną, tačiau „TrenkTuro“ planuose – visa Lietuva.

O kadangi šio žygių organizatoriaus pavadinimas kilęs nuo teigiamos žodžio „trenktas“ reikšmės, todėl nenustebkite, jeigu kai kurie maršrutai taps didesniu iššūkiu, nes reikės eiti pelkių takais, kalvomis lipti aukštyn ir žemyn, o galbūt ir kirsti upę ne pačiu civilizuočiausiu tilteliu. Kaip bebūtų, Solo žygių su „Gjensidige“ organizatoriaus siekiamybė pakrauti žygeivius emociškai ir atskleisti, kokį lietuviškos gamtos grožį atrado jie, ypatingai mažiau žinomose vietose arba kaip mėgsta vadinti „mūsų slaptose vietelėse“.“

Kaip viskas veikia?

Iš pradžių pasirenkate norimą maršrutą, rezervuojate datą ir tik jums skirtą vienos valandos starto intervalą. Visi maršrutai yra radialiniai, o tai reiškia, kad startuosite ir finišuosite toje pačioje vietoje, ten galėsite palikti ir savo automobilį. Žygiuosite vadovaujantis virtualiu žemėlapiu, kurio nuorodą gausite el. paštu. Ši nuoroda pradės galioti likus valandai iki jūsų starto laiko pradžios ir bus aktyvi ribotą laiką, tačiau užtektinai, kad spėtumėte užbaigti maršrutą net ir eidami lėtai. Maršrutai nėra fiziškai sužymėti, todėl jais žygiuoti jums padės tik telefone esantis žemėlapis.

Taigi karantinas vis dėlto turi ir teigiamą pusę, nes skatina kūrybiškumą ir atsiranda naujovės, kurios, „TrenkTuro“ komanda tikisi, sėkmingai gyvuos ir šalia jų organizuojamų masinių žygių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai