Būtent jiems skirtas šis tekstas – portalas Ratanews.ru pristato tris vietas, kuriose geriausia gėrėtis povandeniniu pasauliu.
Maldyvai
Maldyvai labai dažnai vadinami „medaus mėnesio“ šalimi. Tai nėra melas – gražų atvirlaiškį primenantys Maldyvų vaizdai, atokūs nameliai, iš kurių vos iškėlęs koją patenki į paplūdimį, iš tiesų yra ideali vieta įsimylėjėliams ir jaunavedžiams.
Tačiau tinginiauti atostogaujant Maldyvuose neteks nei jiems, nei kitiems turistams. Populiariausia pramoga ten – paviršinis nardymas. Visos kurorto salos turi savo rifus. Taigi, apžiūrėję vieną, kitą dieną galėsite išsinuomoti valtį ir nuplaukti prie kito rifo. Kaukę ir plaukmenis galima nesunkiai išsinuomoti Maldyvų nardymo mokyklose, kurių šioje salų valstybėje yra ne viena.
Egiptas
Ši šalis ilgus metus yra lyderė, tarp paviršinio nardymo gerbėjų. Tiesa, šiemet į ją keliaujančių mažiau. Tačiau tikrai ne dėlto, jog čia nebeliko vietų, kur galima nardyti. Tiesiog nemaža dalis turistų atsisako kelionių į Egiptą, baimindamiesi galimų teroristinių atakų. Tačiau vietiniai turizmo atstovai teigia, jog šioje turistinėje šalyje saugu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Aštuoniolikmetis nufilmavo savo nelegalų žygį į Cheopso piramidės viršų
Viename populiariausių Egipto kurortų – Hurgadoje – ošianti Raudonoji jūra daugeliui buvo pirmoji, kurioje išbandė paviršinio nardymo malonumus.
Šioje jūroje galima pamatyti apie 1300 rūšių žuvų. Tiesa, panėrę dažniausiai suskaičiuosite kokį 12-16 skirtingų rūšių, o vėliau nuo spalvų susisuks galva. Pirmą kartą panėrusiems greičiausiai didžiausią įspūdį paliks žuvis liūtas, jūros angelai, morenos ar populiariai vadinamos „Nemo“ žuvytės.
Be to, šioje jūroje gyvena kelios rūšys delfinų, kurie sutikę nardytojų laivus draugiškai pasveikins poilsiautojus kyšančiomis virš vandens nosimis.
Nardytojų laukia ir kitas populiarus kurortas – Šarm aš Šeichas. Tiesa, kol kas tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į jį nevykdomi dėl terorizmo grėsmės.
Kaip skelbia Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, kol kas rekomenduojama nevykti oro transportu į Šarm aš Šeicho oro uostą ar iš jo, taip pat susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Pietų Sinajaus provinciją. Tačiau ši rekomendacija netaikoma Šarm aš Šeicho miesto teritorijai, įskaitant Šarm aš Maja, Hadaba, Naama ir Ryklių paplūdimius bei Nabk.
Malta
Neseniai Londone vykusiuose tarptautiniuose apdovanojimuose geriausia vieta nardyti paskelbta Maltoje esanti Gozo (Goco) sala. Jai savo simpatijas atidavė daugiausia nardytojams skirto žurnalo „Diver Magazine“ skaitytojų.
Jie neklysta, nes ši šalis – puiki vieta, svajojantiems apie aktyvias atostogas.
Nardant Maltos archipelage galima grožėtis ne tik spalvinga ir įvairia Viduržemio jūros augmenija bei gyvūnija ar patyrinėti įspūdingą jūros dugno topografiją. Smalsuoliai turi progą patyrinėti nuskendusius ar specialiai po vandeniu „palaidotus“ laivus.
Turistams savo paslaugas siūlo beveik 50 profesionalių nardymo centrų. Jų rekomenduojamos vietos nardymui šios:
Pagrindinė vieta nardymui Gozo saloje yra Žydroji skylė – tiesiai prieš vieną iš Maltos gamtos stebuklų, Žydrąjį langą, esanti Žydroji skylė įsimena kiekvienam. Tiesa, prieš panerdami turėsite pamankštinti kojas – reikės paeiti olomis. Tačiau vos panėrus galėsite grožėtis gausia gyvūnija ir uolomis. Kartu su lydinčiu instruktoriumi turistams leidžiama ir plaukti po Žydruoju langu bei pažvelgti į jį iš apačios.
Nardyti galėsite ir tuomet, jei ilsėsitės kitose Maltos salelėse. Štai keletas pavadinimų, kuriuos reikėtų įsiminti:
Qawra rifas – puiki vieta „pradinukams“. Nerti čia saugu. Tiems, kurie ners ne pirmą kartą, turėtų patikti greta esančios olos.
Povandeniniai urvai ir tuneliai – Santa Maria urvai (Komino sala) patiks tiems, kurie mėgsta skaičiuoti skirtingas žuvų rūšis – čia jų sočiai.
Um el Faroud – tai laivas skenduolis, kuris slepiasi į pietvakarius nuo Wied iz-Zurrieq, apie 150 m nuo kranto. Tai vienas iš dirbtinai nuskandintų laivų, skirtas turistams. Tiesa, po vandeniu jis atsidūrė ne dėl to, kad džiugintų nardytojus: nuskandinti laivą prireikė po to, kai uoste įvyko smarkus sprogimas ir krovininis laivas buvo apgadintas nebe pataisomai.
P29 – dar vienas laivas-skenduolis, esantis ties Cirkewwa. 51 m ilgio patrulinis laivas po vandeniu atsidūrė 2007 m. Skirtingai nei Um el Faroud, jis nuskandintas specialiai. Turistai jį gali rasti apie 170 m nuo kranto 39 m gylyje. Taigi, patyrinėti jį galės tik patyrę nardytojai.