Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Turistiniai pasaulio rekordai, patekę į atnaujintą Guinnesso rekordų knygą

Neseniai pasauliui buvo pristatyta atnaujinta pasaulio rekordų Guinnesso knyga. „The Daily Telegraph“ išrinko iš jos su turizmu vienaip arba kitaip susijusius rekordus ir siūlo juos jūsų dėmesiui.
Rekordai
Rekordai

Pats brangiausias viešbučio kambarys pasaulyje yra „President Wilson“ viešbutyje Ženevoje. Para šiame kambaryje kainuoja apie 171 000 Lt. Šiame viešbučio numeryje, be tradicinių prabangos atributų, galima rasti ir pokylių salę, ir „Steinway“ prekės ženklo fortepijoną, ir terasą su panoraminiu vaizdu į Ženevos ežerą.

Pati šalčiausia pasaulio vieta, į kurią organizuojami turistiniai turai, – rusų Antarktidos stotis „Vostok“. Joje užregistruota –89,2 laipsnių temperatūra.

PLKSMA nuotr./Ekspedicija Antarktida 2011: romantiaki saulėlydžiai tarp ledynų
PLKSMA nuotr./Ekspedicija „Antarktida 2011“: romantiški saulėlydžiai tarp ledynų.

Pati karščiausia vieta Žemėje, kurioje lankosi turistai, užregistruota Kalifornijoje, Mirties slėnyje esančioje Greenland rančoje. 1913-ųjų liepos 10 dieną temperatūra pavėsyje čia pakilo iki +56,7 laipsnių.

Pats aukščiausias pasaulio pastatas (iki šių dienų) – 828 m aukščio Burj Khalifa bokštas Dubajuje.

Tačiau kinai jau projektuoja 838 m aukščio dangoraižį. Be to, šiose aukščio varžytuvėse nusprendė dalyvauti ir Saudo Arabija, paskelbusi, jog artimiausiu metu statys bokštą, kurio aukštis sieks daugiau nei kilometrą.

Dabartinis aukačiausias pastatas pasaulyje  Burj Khalifa, esantis Dubajuje
Dabartinis aukščiausias pastatas pasaulyje – Burj Khalifa, esantis Dubajuje.

Didžiausias pasaulyje viešbučio holas yra San Francisko „Hyatt Regency“ viešbutyje. Jo ilgis siekia 107 m, plotis – 49 m, o aukštis iki lubų – 52 m.

Pats aukščiausias pasaulio baseinas – „Ritz-Carlton“ viešbutyje Honkonge. Viešbučio svečių baseinas yra 188-ajame ICC pastato aukšte ir virš žemės yra pakilęs per 474 m.

Pats brangiausias sumuštinis, siūlomas pramogų klube, – „Essen Platinum Club Sandwich“, pagamintas 2007 m. „Clivedeno“ viešbutyje ir parduotas už 410 Lt.

Pats seniausias pasaulio muziejus – „Royal Armouries Museum“, pasirodo, yra Londone. Duris savo lankytojams jis atvėrė 1660-aisiais. Ir nuo to laiko niekuomet nebuvo uždarytas.

Pati drėgniausia pasaulio vieta – Mausinramas, Indijos Magalajos regione, čia kasmet iškrenta vidutiniškai po 11 873 mm kritulių. Magalaya išvertus iš vietos kalbos reiškia „debesų žemė“.

O štai pati sausiausia pasaulio vieta – Atakamos dykuma Čilėje. Čia nuo 1964-ųjų iki 2001-ųjų vidutiniškai per metus iškrisdavo vos po 0,5 mm kritulių.

123rf.com nuotr./Turistinio pasaulio rekoradai, patekę į atnaujintą Pasaulio Gineso rekordų knygą
123rf.com nuotr./Sausiausia pasaulio vieta – Atakamos dykuma Čilėje.

Pats sunkiausias lėktuvas pasaulyje – „Antonov An-225“, didžiausia jo skrydžio masė siekia 640 tonų.

Pats brangiausias pasaulio kokteilis – „The Winston“. Jį pagamino Joelis Heffernanas. Jis Melburno klube „Club23“ 2013-ųjų vasario 7-ąją parduotas už beveik 35 200 Lt. Sudėtingo kokteilio garnyrui iš šokolado ir muskato riešutų dulkių pagaminti prireikė 16 val. Be to, kokteilio sudėtyje buvo 60 ml „Croizet's 1858 Cuvee Leonie“ konjako.

Patys aukščiausi amerikietiški kalneliai – „Kingda Ka“ „Six Great Adventure“ parke Nju Džersyje siekia 139 m aukštį.

Pats šilčiausias pasaulio vandenynas – Indijos, jame vandens temperatūra svyruoja nuo +22 iki +28 laipsnių.

Mariaus Žako nuotr./Zanzibaras. Atoslūgis
Mariaus Žako nuotr./Zanzibaras. Atoslūgis

Pats didžiausias žmonių skaičius, per vieną dieną pabuvojusių ant Everesto kalno, – 234 alpinistai. 2012-ųjų gegužės 19-ąją visi jie įkopė į aukščiausią pasaulio viršūnę, pagerinę prieš tai buvusį rekordą (2010 m. vienu metu į kalną kopė 170 alpinistų).

E.Nichols nuotr./19. Vaizdas ia viraūnės
E.Nichols nuotr./19. Vaizdas iš Everesto viršūnės.

Pati brangiausia turistinė kelionė pasaulyje – tai vizitas į tarptautinę kosminę stotį. Tokio „kelialapio“ kaina siekia 51,25-90,2 mln. Lt. Nuo 2001-ųjų šioje kelionėje jau pabuvojo 7 žmonės.

Šalis, kurioje gyvena daugiausiai nuodingų gyvačių, – Australija. Čia galima sutikti 5 iš 10 pačių nuodingiausių gyvačių rūšių visame pasaulyje.

Wikimedia.org nuotr./Nežinomas Australijos veidas: nuo nuodingiausios gyvatės iki tiesiausio pasaulyje kelio
Wikimedia.org nuotr./Australijoje galima sutikti daugiausia nuodingiausių gyvačių.

Pati baisiausia lėktuvo katastrofa įvyko 1977-aisiais Tenerifėje. Kovo 27-ąją dėl blogo matomumo kompanijos KLM lėktuvas ant pakilimo tako susidūrė su kompanijos „Pan Am“ lėktuvu. Avarijos metu žuvo 583 žmonės.

Pati laimingiausia šalis pasaulyje – Kosta Rika. Šios valstybės piliečiai, vertindami savo laimę šalyje, vidutiniškai davė 8,5 balus iš 10.

Evelinos ir Karolio nuotr./Mūsų kelias į darbą ia ryto
Evelinos ir Karolio nuotr./Kelias į darbą iš ryto Kosta Rikoje.

Pats didžiausias pasaulio restoranas – „Bawabet Dimashq“, pastatytas Damasko mieste Sirijoje 2002-aisiais. Jame yra 6 014 sėdimų vietų, 2 500 kv. m ploto virtuvė ir 1 800 darbuotojų.

Pats didžiausias kruizinis laineris pasaulyje – „Allure of the Seas“. Jame yra 16 keleivinių denių ir telpa 6 318 svečių.

Turistinio pasaulio rekoradai, patekę į atnaujintą Pasaulio Gineso rekordų knygą
Didžiausias kruizinis laineris pasaulyje – „Allure of the Seas“.

Pats didžiausias pasaulio gamtos draustinis yra Tanzanijoje – „Selous Game Reserve“. Jis apima 33 800 kv. km., o tai yra daugiau nei visos Šveicarijos plotas.

Singapūre atsidarė didžiausias pasaulio okeanariumas S.E.A. Aquarium
Singapūre veikia didžiausias pasaulio okeanariumas „S.E.A. Aquarium“.

Pats didžiausias pasaulio akvariumas – „S.E.A. Aquarium“ Singapūre, jį sudaro 49 talpos, kuriose telpa 38,7 mln. litrų vandens. Šiame akvariume gyvena apie 100 000 gyvūnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos