Nuo gegužės iki rugpjūčio Krymą aplankė beveik 2 mln. turistų. Tačiau prognozės buvusios kur kas geresnės – tikėtasi, kad svečių kurortuose bus apie 4,3 mln., 15 proc. daugiau nei 2014 metais.
Kaip rašo „Forbes“, atvykti į Krymą šiuo metu galima dviem keliais: oru – į Simferopolį skrenda lėktuvai iš 43 Rusijos miestų, oro uostas atnaujintas, nusileidimo takai praplatinti, arba autostrada per Kerčę, bet čia nuo liepos 18-osios iki spalio 1 dienos važinėti leista tik visuomeniniam transportui, mašinos ir autobusai su turistais nukreipiami aplinkkeliu, nes greitkelį sumanyta remontuoti per patį kurortinio sezono įkarštį.
Ukrainai priklausęs Krymas per metus sulaukdavo net 6 mln. turistų, nes didysis poilsiautojų srautas atkeliaudavo iš tos pačios Ukrainos – 70 proc. Bet po Krymo aneksijos (nors Rusijos leidiniai tikina, kad dėl to, jog nebeliko susisiekimo geležinkeliu...) ukrainiečiai čia nebevažiuoja. Nebėra ir ukrainietiškų prekių, jei ką rasi parduotuvių lentynose – tai kainuoja labai brangiai.
Ukrainai priklausęs Krymas per metus sulaukdavo net 6 mln. turistų, nes didysis poilsiautojų srautas atkeliaudavo iš tos pačios Ukrainos – 70 proc.
Trūksta Kryme ir sezoninių darbininkų, anksčiau čia plūdusių irgi iš Ukrainos. Tad ir poilsio kokybė prastėja, kas nevilioja naujų turistų.
Atvykėliai mieliau renkasi nuomojamus butus, viešbučiai tuo tarpu stovi pustuščiai, nes nakvynė juose yra apie trečdaliu brangesnė.
O ir banko kortele Kryme nesumokėsi praktiškai už nieką, čia patariama turėti grynųjų pinigų. Pusiasalyje dar tik įrenginėjami Rusijos nacionalinio komercinio banko, sukurto būtent Krymo reikmėms, ir Sevastopolio jūrinio banko bankomatai. Jokios kitos bankų kortelės čia neveikia.