Turisto atmintinė: ką privalu pamatyti ir patirti Sardinijoje

Vis daugiau salose ilsėtis ar jas tyrinėti mėgstančių lietuvių apsilanko Sardinijoje. Mūsų tautiečiams ten patinka, nes ši sala sukurta tarsi pagal lietuvio pageidavimų sąrašą: joje nėra daug žmonių, maistas natūralus, gausus istorinis, kultūrinis palikimas, o gamtos mėgėjai gali mėgautis kone laukiniu salos kraštovaizdžiu ir grožėtis avių jūromis. Jei pasiseks – ir į salą užsukančiais rožiniais flamingais, laukiniais arkliais.
Sardinija
Sardinija

Tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ rekomenduoja, ką privalu pamatyti ir patirti kiekvienam, galbūt jau šį rudenį planuojančiam atostogas Sardinijoje.

1. Išsinuomokite automobilį

Jei jau nuskridote į Sardiniją, verta išsinuomoti automobilį ir pakeliauti. Sardinijos sala ne tik mažiausiai ir rečiausiai apgyvendinta Italijoje – centrinėje jos dalyje tebėra tokių gamtos kampelių, į kuriuos žmogus dar nėra įkėlęs kojos.

Keliautojams didžiulį įspūdį daro kalnuotas, laukinis, keistaisiais nuragais (akmeniniai tuščiaviduriai kūgio formos statiniai) nusagstytas kraštovaizdis, laisvai besiganančios avių bandos, kurios gali tiesiog apsupti jūsų keliu važiuojantį automobilį ir priversti laukti tol, kol išmoksite susitaikyti su neišvengiamybe – iki ramiai pražygiuos paskutinė avis.

Salos pakrantės jūros iškramtytos grotomis, akmeninėmis į dangų iškilusiomis arkomis. Šiaurės vakarų dalyje, pakrantės įlankoje, yra 4 km ilgio Neptūno grota – stalaktitų, stalagmitų urvas su 120 m ilgio ežeru.

Galima po jį paplaukioti valtele ir pasigrožėti nuo lubų tįstančiais, iš po vandens kylančiais ir it veidrodžių karalystėje į vieną atspindį vandenyje susiliejusiais mineralų masyvais.

Sardinija
Sardinija

2. Paplaukiokite laivu

Jei norite suprasti, ką sala laiko Sardinijos gyventojai, aplankykite šalia esančią Šv. Petro salą. Pasak šventraščio pasakojimų, šioje saloje apaštalas Petras slėpėsi nuo jūroje jį užklupusios audros.

Jei nuspręsite čia išsilaipinti, rasite daug mažų, jaukių ir privatumą garantuojančių paplūdimių. Saloje įsikūręs nedidelis Karloforto miestelis, kuriame gyvena apie 6400 žmonių.

Senamiesčio gatvelių labirintai verti po jas paklaidžioti, bet verčiau nepaklyskite – susikalbėti su vietiniais gali būti sudėtinga net ir mokantiems itališkai, mat salelėje kalbama sava tarme, kuri yra ligūrų kalbos atmaina.

3. Paspėliokite, kokia tikroji nuragų paskirtis?

Aplankykite UNESCO saugomą Barumini nuragų kompleksą, liudijantį apie senosios nuragų civilizacijos (1900-730 m. pr. m. e.) egzistavimą.

Keliautojams didžiulį įspūdį daro kalnuotas, laukinis, keistaisiais nuragais nusagstytas kraštovaizdis, laisvai besiganančios avių bandos.

Tai vienas svarbiausių archeologinių Sardinijos paminklų, saugančių saloje didžiausią geriausiai išlikusių nuragų – kūgio formos akmeninių tuščiavidurių statinių – telkinį.

Iš viso saloje išsibarstę apie 7 000 nuragų, kurie kraštovaizdžiui suteikia unikalumo, mat tokių statinių niekur kitur pasaulyje daugiau nėra.

Mokslininkai šiuos statinius, pastatytus daugiau nei prieš 4 tūkstančius metų, laiko seniausiais Europoje. Spėliojama, kad kūgius primenantys nuragai galėjo atlikti gynybinę funkciją, tačiau jiems mėginama priskirti ir šventyklų ar gyvenamųjų namų paskirtis. Vis dėlto tikroji jų paskirtis lieka nežinoma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų