Vos daugiau nei 5 tūkst. gyventojų turintis miestas yra nemenkas išbandymas turistui. Jis įsikūręs staigiai aukštyn kylančioje pakrantėje, todėl, norint daugiau pasivaikščioti, reikia turėti tvirtas kojas.
Turistinės dalys – žemutinis ir aukštutinis miestai (Unterstadt ir Oberstadt) – skirtos tik pėstiesiems. Jas jungia dveji laiptai ir viena stati gatvė (Steigstrasse). Todėl atvažiuoti patogiausia mašina, autobusu arba atplaukti ežeru.
Mersburgo pavadinimas vokiškai (Meersburg) reiškia „jūros pilis“. Jūra tuomet, kai vietovė buvo taip pavadinta, greičiausiai laikytas Bodeno ežeras.
Mersburgo pavadinimas vokiškai (Meersburg) reiškia „jūros pilis“. Jūra tuomet, kai vietovė buvo taip pavadinta, greičiausiai laikytas Bodeno ežeras.
Vidurio Europoje pagal dydį jis trečias (nusileidžia tik Balatonui ir Ženevos ežerui), tad nieko keisto, kad senovėje atrodė dydžio sulig jūra.
Pavadinime minima pilis turėtų būti ta, kurią 630 metais ant ežero kranto pastatė frankų dinastijos Merovingų karalius Dagobertas I.
Ji, dar vadinama Senąja pilimi, laikoma seniausia gyvenama tvirtove Vokietijoje. Statinį, iškilusį ant kalvos netoli kranto ir dabar paverstą muziejumi, galima aplankyti.
Viduje nesunkiai persikelsite į viduramžius – Kunigaikščių salė, Ginklų salė, rūsys, koplyčios, sargybinių bokštai, dailus sodas išlaikę anų laikų stilių.
Naujesnėje pilies dalyje išlikę kambariai, kuriuose dirbo ir mirė viena garsiausių vokiečių poečių Annette von Droste-Hülshoff, kuri ten gyvendavo, lankydamasi Bodeno ežero apylinkėse.
Statinio apačioje veikia nedidelė kavinė, į kurią einant keletą pilies kambarių galima pamatyti nemokamai.
Laisvojo miesto statusą gyvenvietė gavo dar 1299 metais. Po poros šimtmečių į Mersburgą persikraustė Konstanco princas-vyskupas (taip vadintas vyskupas, ėjęs civilio valdovo pareigas).
XVIII a. pr. tuometis princas-vyskupas Johannas Franzas Schenkas von Stauffenbergas į rytus nuo Senosios pilies ėmė statyti barokinę Naująją. Iš jos terasos atsiveria įstabus vaizdas – ne tik į Bodeno ežerą, bet ir į tolumoje stūksančių Alpių viršūnes.
Prabangios pilies kompleksą taip pat sudarė bažnyčia, seminarija ir arklidės, o interjeras ypač vertinamas dėl skulptūromis papuoštų laiptų.
Beje, 1760-aisiais užbaigta pilis princų-vyskupų rezidencija teišbuvo pusę amžiaus, kol nustojo gyvuoti Šventosios Romos imperija.
Šiandien iš pagrindų restauruotą pilį taip pat galima aplankyti, apžiūrėti privačius princų-vyskupų kambarius ir valstybės reikalams naudotas patalpas. Joje eksponuojami meno kūriniai ir laikinos parodos, organizuojami koncertai ir konferencijos.
Tačiau Mersburgas žinomas ne tik kaip minėtos poetės A.von Droste-Hülshoff, kuri mieste praleido aštuonerius paskutinius savo gyvenimo metus, bet ir garsaus XVIII-XIX a. vokiečių gydytojo Franzo Antono Mesmerio mirties vieta.
Medikas iškėlė teoriją, kad organizmai ir daiktai vieni kitiems gali perduoti tam tikrą energiją. Ji sulaukė nemažo dėmesio, o škotų medikas Jamesas Braidas pasiūlė hipnozės terminą, kurį vartojame ir šiandien.
Anglų ir prancūzų kalbose yra ir tokie žodis, kaip mesmerism bei mesmérisme, reiškiantys įtaką kitam asmeniui hipnozės ar įtaigos pagalba.
Mieste veikia privatus cepelinų (vok. Zeppelin) – pailgos formos skraidančių aparatų – muziejus. Kiek didesnis ir žinomesnis analogiškas muziejus įsikūręs netolimame Friedrichshafene, bet šis esąs ne toks rimtas ir techniškas.
Muziejuje pristatoma aviacijos istorija, eksponuojamos nuotraukos, plakatai, vaizdo įrašai, uniformos, skraidyklių detalės ir pan.
Istoriniai mūrai virš galvos, ežeras po kojomis – puikiausia aplinka, norint sustoti puodeliui kavos, ledų porcijai ar pietums. Ypač šiltuoju metu Mersburge veikia nemažai jaukių kavinių ir restoranų, siūlančių paskanauti ežere sugautos žuvies, netoliese užaugintų vaisių ar vietos vyno.
Mersburgo vynuogynai, besidriekiantys šiaurinėje Bodeno ežero pakrantėje, žinomi visoje Vokietijoje. Rožinis „Weissherbst“ yra šio regiono pasididžiavimas.
Čia galite rasti daugiau Mersburgo nuotraukų ir siūlymų, ką mieste bei jo apylinkėse nuveikti.