Štai Ignalinos rajone esančio Paukščių kaimo savininkai Rimas ir Laima į parodą atsivežė vieną savo augintinį – pūkuotą gaidį, vadinamą šilkaplunksniu. Rimas sako, kad prieš tūkstantmetį juos veisti pradėję kinai sakydavo, jog šis paukštis kilęs iš triušio ir gaidžio. O Paukščių kaime galima apžiūrėti net maždaug šimto rūšių paukščius.
„Atvykusiesiems siūlome degustuoti įvairių rūšių kiaušinių, išmokti rašyti žąsies plunksna. Ją įvaldę ir užrašę savo norus, svečiai brenda per pelkę ir pasiekia giraitę, į kurią atskrenda laimės paukščiai. Tad savo norus ten sukabiname ir laukiame, kol šie juos nusineš“, - pasakojo Rimas, o jam už nugaros degė jo ir jo žmonos padarytas šviestuvas, kurio gaubtas buvo padarytas iš daugybės tuščiavidurių kiaušinių.
Paėjėjus kiek toliau praeivių žvilgsnius kaustė Druskos karalienė. Tai Druskininkų gyventoja Aušra, pasidabinusi jos vyro pagaminta karūna iš polistirolo burbulų, aplietų druska. Meniškas druskos panaudojimas jai ne naujiena, mat ši druskininkiečių pora savo studijoje gali pamokyti iš druskos lipdyti ar drožinėti. Pasak Aušros, druska turi gydomųjų savybių ir net gali atjauninti. Galbūt šie žodžiai skamba magiškai, bet juk juos ištarė Druskos karalienė.