Kretingos muziejus dalyvauja Lietuvos muziejų kelio projekte „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“. Šio kelio dalis Kretingoje – muziejaus renginys „Atgimstančio parko paslaptys“. Paslaptis atskleis paroda ir pažintinis-orientacinis žaidimas šeimoms ir bendraminčių būreliams. Šio žaidimo metu dvaro parko teritorijoje reikės atrasti vietas, kuriose kažkada tryško fontanai, žydėjo gėlės ir šniokštė krioklys. Viską įsivaizduoti geriau padės dvaro parke pastatyti stendai su senovinėmis nuotraukomis – jos leis palyginti esamą ir buvusį vaizdą. Stendai taip pat turės QR kodus – juos nuskaičius išmaniaisiais telefonais, dalyviai gaus išsamią informaciją apie objektus.
Ekskursijų mylėtojų taip pat lauks išskirtinis pasiūlymas – pasivaikščiojimas po atgimstantį parką su gide, vilkinčia autentiškais XIX amžiaus rūbais. Grafienę iš praeities vaizduojanti gidė dvaro valdas kvies pažinti itin moderniai – ekskursijos dalyviai gaus planšetes, kurių pagalba bus galima išvysti praeities parką.
Renginio dalyviams Kretingos dvaro rūmų verandoje koncertuos Klaipėdos „Mėmelio kvartetas“ – klausytojai išgirs muzikinę programą „Vasaros sodo kerai“. Jau sutemus po senais medžiais, patogiai įsitaisius ant paklotų, bus galima pažiūrėti tris filmus: „Žiemos sodas – dvarų kultūros perlas“, „Jurgis Ambraziejus Pabrėža“ ir „Sofija Chodkevičienė“.
Stendai su atkurtais parko vaizdais dvaro teritorijoje stovės visą vasarą ir tokiu būdu kvies į Tiškevičių laikų parką.
„Kai dvarą įsigijo Juozapas Tiškevičius, pagal matininko Jono Šostako projektus 1878-1880 metais peizažinėje dvaro parke buvo įrengti trys kaskadiniai tvenkiniai su kriokliu, prancūziško stiliaus parkas su liepų alėjomis, fontanais, takais, gėlynais. Šią gražią erdvę dar puošė 4 antikinio stiliaus skulptūros bei žalvarinės stirnos. Deja, per Pirmąjį pasaulinį karą grafams pasitraukus, parkas buvo apleistas, dingo stirnos, o Tiškevičių šeimai susiduriant su finansiniais sunkumais jau po karo parko grožis nebebuvo atkurtas. Sovietmečiu parko želdiniai naikinti, pristatyta ūkinių pastatų. Todėl dabar, kai visko atkurti neįmanoma, labai svarbu parko grožį pažinti bent virtualiai. Tam, kad suprastume, ką buvo sukūrę Tiškevičiai ir ko esame netekę“, - kalbėjo Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja ir renginio „Atgimstančio parko paslaptys“ koordinatorė Jurgita Tertelienė.
Pasak jos, pamažu dvaro parkas atgimsta ne tik stenduose – dvaro rūmuose 1992 metais įsikūrus muziejui, nemažai sovietmečio statinių nugriauta, atkurti gėlynai, atnaujinti takai, įrengtas astronominis kalendorius, atkurtas vienas iš keturių fontanų, rengiamasi atkurti ir dar vieną.
Parko grožiui atgimstant, J.Tertelienė ragino pasinaudoti galimybe apžvelgti jį ir moderniu būdu, su planšetėmis, mėgautis nemokamomis pramogomis liepos 24-ąją ir kuo dažniau džiaugtis parku per pasivaikščiojimus, žiūrint į praeitį nukeliančius stendus.
Kretingos muziejus turi atkurtus XIX amžiaus aristokratės rūbus. Jie tokie, kokie buvo tais laikais – su pasijoniu, specialiomis sijoną pakeliančiomis pagalvėlėmis ir kitomis autentiškomis detalėmis.