1. Ik Kil senotas, Meksika
Meksika – labai spalvinga šalis, keliautojus žavinti savo kontrastais. Senovinis majų ir actekų palikimas, kolonijinės gyvenvietės, šurmuliuojantys didmiesčiai – aplankyti Meksikoje tikrai yra ką. O ir gamtos grožis šioje šalyje išties gniaužiantis kvapą: didingi kalnai, auksiniai paplūdimiai, kanjonai, urvai, kriokliai... Galva gali apsisukti!
Vienas iš unikaliausių gamtos reiškinių, kuris itin paplitęs pietryčių Meksikoje – senotai. Tai – karstiniai ežerai, kurie susidarė lietaus vandeniui išplovus paviršinį uolienų sluoksnį. Dėl šios priežasties senotai susijungia su požeminiais urvais! Bene gražiausias iš visų Meksikos senotų – Ik Kil ežeras, esantis netoli Čičen Icos archeologinės vietovės, buvusio majų miesto. Kadaise majai šį vandens telkinį naudojo savo ritualams, na, o šiandien jis itin pamėgtas turistų. Ežero skersmuo siekia 60 metrų, o jo gylis – 40 metrų. Vanduo čia krištolo skaidrumo, o pats senotas apsuptas uolų, nuo kurių svyra vijokliai. Nepaprasto grožio gamtos kūrinys!
2. Verdantis ežeras, Dominika
Monr Trua Pitono nacionalinis parkas – tai nepaprasto grožio gamtos kampelis, esantis pietinėje Dominikos dalyje. Kuo jis toks nuostabus? Parke gausu karštųjų versmių, geizerių, įspūdingų viršukalnių ir ugnikalnių. Šioje teritorijoje telkšo trys gėlavandeniai ežerai bei įspūdingasis Verdantis ežeras, apie kurį ir norime jums papasakoti.
Ar žinote, kas yra fumarolė? Tai – garų ir dujų šaltinis, dažniausiai esantis ugnikalnių aplinkoje: jų šlaituose ar krateriuose. Šie šaltiniai į aplinką išmeta vandens garus, anglies dioksidą, druskos rūgštį ir vandenilio sulfidą. Įdomu tai, jog Verdantis ežeras yra ne kas kita, kaip vandeniu užtvindyta fumarolė. Dėl šios priežasties, pilkai melsvos spalvos ežero vanduo dažniausiai būna apgaubtas garų. Kadangi ežero vandens temperatūra labai aukšta, jis ir pramintas Verdančiu. Argi ne unikalus vandens telkinys?
3. Aštuoneto formos baseinai, Australija
Australijoje, visai netoli nuo šurmuliuojančio Sidnėjaus miesto, įkurtas Karališkasis nacionalinis parkas. Tai – saugoma gamtos teritorija, galinti pasigirti išties magišku kraštovaizdžiu. Nacionaliniame parke veši tankūs atogrąžų miškai, gausu krioklių, slėnių. Teritorija driekiasi palei vandenyną, tad čia džiugina ir nuošalūs paplūdimiai, kuriuos skiria milžiniškos uolos.
Viena iš Karališkojo nacionalinio parko įžymybių – Aštuoneto formos baseinai. Tai – natūraliai susiformavę baseinėliai, telkšantys ant skardžio, prie pat vandenyno. Ar galite patikėti, jog gamta sukūrė preciziško aštuoneto formos vandens telkinius? Svarbu paminėti, kad šių baseinų lankymas reikalauja ypatingo dėmesio saugumui dėl pasitaikančių netikėtų ir itin stiprių vandenyno bangų.
4. Povandeniniai kriokliai, Mauricijus
Smaragdinis vanduo, žėrintys aukso spalvos paplūdimiai, koraliniu rifu apsuptas krantas – toks yra Mauricijus. Tai tikrų tikriausias rojaus kampelis turistams, trokštantiems pabėgti nuo rutinos ir pasimėgauti atviruko vertais vaizdais.
Įdomu tai, jog visai netoli Mauricijaus krantų galima išvysti tikrai neįtikėtiną reginį – povandeninius krioklius. Žinoma, iš tiesų tai tik iliuzija, tačiau vaizdas dėl to nė kiek ne prastesnis. Apgaulingą povandeninio krioklio įspūdį čia sukuria koraliniai rifai, dumblių nuosėdos ir smėlio sąnašos. Vandenyno srovės, šimtmečius judindamos vandenyno dugną, suformavo šį neįtikėtino grožio reiškinį, kuris iš viršaus atrodo tarytum didžiulio krioklio kaskados, krentančios į vandenyno gilumą. Nepakartojama!
5. Kolorados lagūna, Bolivija
Dar vienas, išties unikalus vandens telkinys, slepiasi Bolivijoje. Taip, tai Kolorados lagūna – seklus druskos ežeras, telkšantis Altiplano plokščiakalnyje, 4278 metrų aukštyje virš jūros lygio. Kuo šis vandens telkinys ypatingas? Ogi tuo, jog jis raudonos spalvos! Ežere gausu mineralų nuosėdų ir dumblių, dėl kurių pigmentacijos vanduo atrodo tikrai unikaliai. Ir tai dar ne viskas. Ežeras itin pamėgtas flamingų, kurių ryškiai rožinė spalva puikiai dera prie rausvo ežero vandens. Nepaprastas reginys!
6. To-Sua įduba, Samoa
Samoa – tai nedidelė salų valstybė, esanti Ramiajame vandenyne, netoli Naujosios Zelandijos. Ši šalis gali pasigirti išties savitos kultūros išsaugojimu. Samojiečiai turi turtingą mitologiją, įspūdingus ritualinius šokius, sudėtingą hierarchinę sistemą. O taip pat Samoa gali didžiuotis ir egzotišku kraštovaizdžiu.
Vienas iš Samoa esančių gamtos stebuklų – To-Sua įduba. Šis, be galo skaidrus vandens telkinys, slepiasi tankiame atogrąžų miške. Pasiekti įdubą – tikrai ne pats paprasčiausias uždavinys – reikia leistis į žygį džiunglėmis. Visgi, keliautojai, kurie įveikia šį iššūkį, gali pasimėgauti nepaprastomis maudynėmis. Klausiate, kaip į šią įdubą patenka vanduo? Ogi iš vandenyno! Nors iš pirmo žvilgsnio įduba su vandenynu nesusijungia, tai nėra tiesa – juos jungia tarpai, susiformavę iš sustingusios lavos. Būtent šie tarpai užtikrina, jog įduba niekada neišdžiūtų.
7. Hiljero ežeras, Australija
Kolorado lagūna – ne vienintelis rausvas ežeras Žemėje. Dar vienas – ramiai sau tyvuliuoja Australijoje, Midlo saloje.
Hiljero ežeras, dar vadinamas Rožiniu ežeru, atrodo išties įspūdingai. Įdomu tai, jog jo spalva – tikra mįslė mokslininkams. Specialistai, kurie atliko tyrimus, tikėjosi vandenyje atrasti jūros dumblių, kurie ypač sūriame vandenyje išskiria raudonos spalvos pigmentą. Visgi, jų hipotezė nepasitvirtino – vandens mėginiuose nebuvo rasta jokių dumblių pėdsakų. Hiljero ežeras – tikrai įspūdingas reginys, o ypač iš paukščio skrydžio, mat iš viršaus jis atrodo tarytum rausvas desertas.
8. Taškuotas ežeras, Kanada
Kanadoje, Britų Kolumbijos rytuose, telkšo dar vienas nepaprastas gamtos kūrinys – Taškuotas ežeras. Šiame vandens telkinyje gausu mineralų: magnio, kalcio, natrio ir kt. Vasarą, kai dalis vandens išgaruoja, iš mineralų druskų susiformuoja apskritimai – taškai. Patikėkite mumis, vaizdai tikrai stebinantys. Dar įdomiau tai, jog dėl skirtingos mineralų koncentracijos, šie taškai būna skirtingų spalvų: balti, žalsvi, rausvi, gelsvi... Nepaprasta!
9. Cano Cristales upė, Kolumbija
Kerintys peizažai ir ypatinga Karibų dvasia – tokia yra Kolumbija. Tai šalis, kurioje keliautojai mėgaujasi kvapą gniaužiančiais paplūdimiais, laisvės pojūtį suteikiančiais slėniais ir sodriai žalios spalvos kavos plantacijomis. O kur dar įvairiausių formų uolienų kupina dykuma, žavūs kolonijiniai miesteliai ir draugiški vietiniai gyventojai – Kolumbiją tikrai verta aplankyti!
Cano Cristales – tai Kolumbijoje tekanti upė, kuri tituluojama ne tik gražiausia šioje šalyje, tačiau ir viena įspūdingiausių visame pasaulyje. Visus metus šios upės vanduo būna įprastos, žalsvai rusvos spalvos. Tačiau kartą per metus, lietingojo ir sausojo periodų sandūroje, upė nusidažo visomis vaivorykštės spalvomis! Ir tai tikrai ne magija. Cano Cristales dugne gausu įvairių dumblių, kurie reaguodami į saulės šviesą ir atitinkamą vandens kiekį, sukuria pasakišką reginį.
10. Kaindy ežeras, Kazachstanas
Kaindy ežeras – tai keliautojų itin pamėgtas gamtos kampelis, esantis Kazachstane, netoli Tian Šanio kalnų. Kuo jis ypatingas? Ogi tuo, jog šiame ežere stūkso paskendęs miškas.
Kaindy ežeras susiformavo prieš kiek daugiau nei šimtmetį. Žemės drebėjimas sukėlė akmenų ir purvo nuošliaužą, tokiu būdu sukurdamas natūralią užtvanką būsimam ežerui. Nuo kalnų į šią daubą ėmė tekėti vanduo ir apsėmė iki tol čia augusį spygliuočių mišką. Medžių spygliai, dėl per didelės drėgmės, gana greitai nubyrėjo, tačiau kamienai taip ir liko kyšoti iš vandens. Vaizdas tikrai mistiškas.
Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.