Vieną savaitgalį, gruodžio 13–15 d., šis traukinys praleis Vilniaus geležinkelio stoties pašonėje įsikūrusiame istorinių riedmenų Bėgių parke, virsiančiame patyrimų kupina Kalėdų Senelio stotimi su ledo skulptūromis, tvarių rankdarbių dirbtuvėmis ir pažįstamais bei mylimais personažais.
Būtent ledo skulptūros kurs magiškus įspūdžius parke: elniai, Kalėdų Senelio krėslas, rogės, nykštukai – viskas tarsi stebuklingu Kalėdų Senelio mostu virs ledu. Iš viso parke bus galima pasigrožėti 16 skulptūrų, pagamintų iš 8 tonų ledo, tarp jų ir speciali ledo fotosienelė.
Ledo skulptūrų kūrėjas Jomantas Padgurskas sako: „Kalėdos – metas, kai nutinka stebuklai. Mes siūlome patirti trumpai trunkantį stebuklą – pamatyti ir pajusti ledo grožį. Kūrėme skulptūras, kuriomis žavėtis gali ir maži, ir dideli. O laikinumas suteikia skulptūroms dar daugiau grožio, kaip ir šiam nuostabiam laikotarpiui“.
Iš viso parke bus galima pasigrožėti 16 skulptūrų, pagamintų iš 8 tonų ledo.
Pasak Geležinkelių muziejaus vadovės Vijos Platačiūtės, šių metų kalėdinio renginio temą padiktavo LTG grupės vertybės, Bėgių parko koncepcija ir praėjusių metų patirtis – tvarumas, bendruomeniškumas ir veiklos visai šeimai.
„Mums labai svarbu, kad galime tapti šventiniu traukos centru Naujininkų ir Stoties mikrorajonų gyventojams. Ši bendrystė mums – Kalėdų esmė, kurią norisi puoselėti ištisus metus“, – sako V.Platačiūtė.
Geležinkelių muziejus pradeda ilgalaikį bendradarbiavimą ir su kaimynystėje įsikūrusiu „Automuziejumi“. Šios draugystės pradžią pažymės ledinėje Kalėdų Senelio stotyje įrengta jų stotelė su senoviniu automobiliu ir įdomiomis istorijomis.
Tvarumas svarbus visai LTG grupei, todėl kūrybinių dirbtuvių metu bus galima pasigaminti įvairių gaminių iš gamtoje randamų ir jai draugiškų medžiagų: žvakidžių, žibintų, kaleidoskopų, kalėdinių žaisliukų. Kalėdų Senelio dirbtuvių traukinyje išdygęs stebuklingas miškas su nykštukų fabrikėliu, į kurio vidų bus galima pasižvalgyti pro langelius, taip pat sukurtas iš tvarių medžiagų.
Jo autorė Paulė Bocullaitė iš kartoninių tūtų ir kitų antrinių žaliavų sukūrė mišką, iš pačios pasigaminto natūralaus plastilino nulipdė 24 skirtingus nykštukus, pati pagamino jiems namelį.
„Kurdama šią instaliaciją stengiausi pasitelkti rankomis, o ne gamykloje pagamintus papuošimus ir elementus – tai ne tik kuria gyvą ir autentišką vaizdą, bet ir parodo, kad Kalėdos gali būti tvarios. Ši Bėgių parko pasirinkta kryptis man labai patinka. Apskritai, džiaugiamės kaimynystėje turėdami tokį parką – mano namų langai žiūri tiesiai į jį, o mano vaikai yra dideli traukinių gerbėjai“, – sako P.Bocullaitė.
Įėjimas į Bėgių parką ir veiklos nemokamos. Čia bus ir skanumynų zona, vyks degustacijos. Daugiau informacijos galima rasti čia.
Geležinkelių muziejaus Bėgių parką, lankytojams atidarytą 2022 m., puošia daugiau kaip 30 istorinių riedmenų, tarp kurių yra ne tik įvairiausi traukiniai, vagonas-restoranas, kupė vagonas, automotrisės, garvežiai, tačiau ir kelio darbams naudoti įrenginiai, tankinis vilkikas.