Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vejasi kitus kurortus: į Palangą grįžo geriamas mineralinis vanduo

Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Kol kas tokios galimybės šiame kurorte nebuvo, skirtingai nei Druskininkuose ar Birštone. Pirmasis mineralinio gręžinys Palangoje atidarytas prieš 60 metų, J.Basanavičiaus gatvėje, tačiau šiuo metu jis neeksploatuojamas.  Verslas ėmėsi brangios iniciatyvos ir vienoje sanatorijų už daugiau kaip 100 tūkstančių eurų įrengtas giliausias sveikatinimo paslaugoms naudojamas mineralinio vandens gręžinys visoje Lietuvoje. Neabejojama, jog ši iniciatyva netruks pasklisti po kurortą ir plačiau.
Į Palangą sugrįžo geriamas mineralinis vanduo.
Į Palangą sugrįžo geriamas mineralinis vanduo. / Sanatorijos nuotr.

Iki šiol Palangoje poilsiautojai turėjo galimybę pasimaudyti „Palangos“ viešbutyje įrengtame mineralinio vandens baseine, taip pat geoterminiame vandenyje „Atostogų parke“. Atsigerti mineralinio vandens nebuvo galimybių, nes nebuvo įrengtų biuvečių. Sanatorija „Gradiali“ nusprendė investuoti daugiau kaip šimtą tūkstančių eurų ir čia iš 570 metrų gylio ėmė trykšti mineralinis vanduo.

„Į Palangą sugrąžintas mineralinis vanduo, kuris džiugins ne vieną čia besiilsintį žmogų. Palanga tas kurortas, kuris nebeturi sezoniškumo, būtent dėl tokių sanatorijų, kurios visus metus užpildytos. Sausį, vasarį, kovą, balandį svečiai čia ilsisi, atgauna jėgas. Viena iš kurorto strateginių krypčių ir yra gydomasis kurortas, kuris suteikia sveikatinimo paslaugas. Dėkoju, kad ši įstaiga nenuėjo lengviausiu keliu ir netapo daugiabučiu namu, o sukūrė paslaugas, šitą rojų, kuris ir toliau rūpinsis Lietuvos ir užsienio turistų sveikata. Žinau, kad tokia bus ne viena ši sanatorija, bet ir „Vyturį“ įsigiję turi tokių planų. Smagu, kad Palanga vystosi ta linkme“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Į Palangą sugrįžo mineralinis vanduo.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Į Palangą sugrįžo mineralinis vanduo.

Anot gręžinį kartu su kolegomis įrengusio hidrogeologo Neringo Šeirio, šis 570 m gylio gręžinys svarbus ne tik sanatorijai, bet ir visam Palangos miestui, kadangi tai gręžinys, įeinantis į kurorto mineralinio vandens telkinį, kuris buvo išžvalgytas ir įrengtas 1974 metais. Šis vanduo galės būti naudojamas tiek procedūroms, tiek gėrimui.

Laukiama viešos biuvetės

Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė džiaugėsi nauju objektu. Anot jos, tai ilgai laukta naujiena.

„Tokia paslauga pakelia dar aukščiau visą Palangą, galime pasiūlyti svečiams ne tik išsimaudyti mineralinio vandens baseine kai kuriuose viešbučiuose, galime kaip lygūs su lygiais konkuruoti su kitais Lietuvos kurortais“, – sakė moteris.

Pasak vadovės, palangiškiai pamena, kaip dar 1974 metais iš biuvetės tryško visiems prieinamas mineralinis vanduo.

„Gidas Arūnas Šateika pasakojo, kad naudojo reumatui gydyti, močiutei kibirais nešdavo. Pernai buvo paskelbta vizualizacija, savivaldybės ir verslo iniciatyva biuvetė bus ateity atgaivinta. Pirmas žingsnis žengtas, dabar kaip grybai po lietaus turėtų didėti ir daugėti“, – mano vadovė.

Anot jos, kuo daugiau paslaugų kurortas pasiūlys, tuo labiau išloš visi, o ypač svečiai.

„Kuo daugiau paslaugų, pasiūlos, tuo mes esame turtingesni, galime sugalvoti tam tikrų atrakcijų. Jei mes, kaip teigiame, praleidus savaitgalį Palangoje produktyviai žmogus gali dirbti nuo 1-3 mėnesių, dabar galėsime besididžiuodami teigti, kad nuo trijų ir daugiau mėnesių žmogus jausis produktyviai, bus pailsėjęs, gerai praleidęs laiką“, – sakė moteris.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Į Palangą sugrįžo mineralinis vanduo.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Į Palangą sugrįžo mineralinis vanduo.

Brangi investicija

Gręžiniui įrengti prireikė metų, į jį investuota daugiau kaip šimtas tūkstančių eurų. Geologų teigimu, šiuo metu tai yra giliausias sveikatinimo paslaugoms naudojamas mineralinio vandens gręžinys Lietuvoje.

Pasak „Gradiali“ vadovo Domo Dargio, ši investicija vargiai atsipirks, tačiau ji didina viešbučio patrauklumą ir skatina konkurenciją.

„Investuodami į šį gręžinį siekėme ne tik praplėsti mūsų sanatorijos procedūrų kiekį, bet ir grąžinti geriamą mineralinį vandenį į pajūrį. Palanga įgauna vis daugiau konkurencinių pranašumų prieš kitus kurortus. Turime ne tik visavertį sanatorinį gydymą, bet ir jūrą pašonėje“, – teigė „Gradiali“ direktorius D.Dargis.

Vandens iš „Gradiali“ gręžinio druskingumas – nuo 19 iki 21 gramo viename litre. Šis mineralinis vanduo bus naudojamas gėrimui ir reabilitacinėms procedūroms – inhaliacijoms, vonioms, povandeniniam masažui ir baseinams. Gėrimui skirtą vandenį planuojama skiesti iki mažos mineralizacijos (4 g/l).

Pasak „Gradiali“ sanatorijos vyriausiosios gydytojos Jovitos Jočienės, geriamas mineralinis vanduo naudojamas keliolikai ligų gydyti – nuo virškinimo trakto ir endokrininių (cukrinio diabeto pradinės stadijos, nutukimai), iki inkstų ligų (inkstų akmenligė, šlapimtakių ligos).

Mineralinį vandenį naudojant voniose ir baseinuose, organizmas veikiamas mechaniškai, termiškai ir chemiškai. Pagrindinė poveikio vieta – oda ir poodiniai audiniai. Mineralinės vonios skiriamos judamojo atramos aparato ligų ir pažeidimų, nervų sistemos, kraujotakos, virškinimo organų, urogenitalinės sistemos organų bei odos ligoms gydyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais