Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Veliuona kviečia į tarpukario fotoateljė

Šią vasarą pradėjo veikti įdomus, Veliuonos kultūros centro įgyvendintas projektas „Senovinio fotografo kiemo įkūrimas Veliuonoje“, primenantis garsų miestelio fotografą Antaną Mickų (1898-1973), čia tarpukariu turėjusį ir savo fotostudiją, taip pat keliavusį po apylinkes ir įamžinusį daug šio krašto žmonių, jų darbų, įvykių. Jo darytos nuotraukos leidžia pažvelgti, kaip kadaise atrodė daugelis žymių Veliuonos ir jos apylinkių pastatų. A. Mickus yra įamžinęs ir paminklo Vytautui Didžiajam Veliuonoje atidengimo 1930 metais iškilmes.
Veliuona kviečia į tarpukario fotoateljė
Veliuona kviečia į tarpukario fotoateljė

Teatralizuotoje, Veliuonos miestelio centre įkurtoje ir kiekvieną šeštadienį veikiančioje A. Mickaus fotostudijoje galima nusifotografuoti ir su iš jo nuotraukų „nužengiančiais“ personažais, rašo Kultūros paveldo departamentas. Šiuo projektu Veliuona pasitinka ir šių metų Europos paveldo dienas, o taip pat ruošiasi reikšmingam kitų metų įvykiui – Veliuona taps viena iš dešimties 2021 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių.

Kalvio šeimoje gimęs A.Mickus turėjo didelį potraukį technikai. 1928 metais Veliuonoje pasistatytame name jis įsirengė fotoateljė, iki pat 1941-ųjų fiksavo ne tik Veliuonos, bet ir Raudonės, Seredžiaus apylinkėse veikusių šaulių, pavasarininkų, jaunalietuvių renginius, Gedimino paminklo atidengimo iškilmes ant Gedimino kapo kalno, Vytauto paminklo atidengimo ceremoniją miestelio aikštėje. Iš A.Mickaus fotografijų dar tarpukariu buvo išleista daug atvirukų su Veliuonos vaizdais, jo nuotraukos publikuotos Lietuvos periodinėje spaudoje.

1951-1952 metais A.Mickus įsijungė į pogrindinės organizacijos „Lietuvos laisvės varpas“ veiklą. Dėl to buvo įkalintas Šilutėje, vėliau – Kurske. Veliuonoje gyvenantis fotografo sūnus Vytautas, išsaugojęs apie 3 tūkst. tėvo darytų stiklo negatyvų, padovanojo juos Lietuvos centriniam valstybės archyvui. Vytautas konsultavo Veliuonos kultūros centro darbuotojus, įrengusius tarpukario laikų fotostudiją, pagal jo pasakojimą buvo atkurtas interjeras, dekoracijos, baldai, padarytas A.Mickaus naudoto fotoaparato muliažas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?