Tarp dar sovietmečiu pastatytų poilsio namų ar daugiaaukščių į jūrą besiremiančių aptriušusių viešbučių prieš penkerius metus iškilo naujasis Adlerio okeanariumas, kuris vis dėlto vadinasi ne šio miesto, o jo vyresniojo brolio vardu – „Sochi Discovery World Aquarium“.
Bilietai nepigūs
Kaip ir priklauso, jam iškilus, prie pastato iškart buvo prilipdytos įvairios „-iausios“ galūnės: didžiausias Rusijos okeanariumas, kurio teritorija yra 6000 kv. metrų, daugiausia baseinų – 29 – turintis vandens pasaulio muziejus, kuriame telpa net 5 mln. litrų vandens.
„Bilietas suaugusiam žmogui atsieis 500 rublių, perpus mažiau kainuos vaikui ir 150 rublių karo veteranams. Na, jei įtikinsite, kad šiandien švenčiate gimtadienį, tada bilietas į okeanariumą jums kainuos 250 rublių“, – garsiai ir aiškiai visas kainas sudėliojo muziejaus kontrolierė.
Na, aš nešvenčiau gimtadienio, jau nesu vaikas, o juolab karo veteranas, teko pirkti bilietą už 500 rublių (apie 36 litus).
Tačiau tai dar buvo ne viskas – mano piniginė turėjo paplonėti dar viena rusiška kupiūra. Prie įėjimo yra skelbimas, kad jei planuoji fotografuoti ar filmuoti, privalai pakloti dar 100 rublių (apie 7,5 lito). Kitu atveju viską stebintys apsaugos darbuotojai paprašys tave ne tik to nedaryti, bet ir nurodys nešdintis iš okeanariumo dėl taisyklių nesilaikymo.
Įspūdingas tunelis
Gavęs ženkliuką, kuris leidžia fotografuoti ir su bilietu rankose, kiekvienas lankytojas puola kuo greičiau panirti į okeanariumo „malonumus“: stebėti gausų vandens pasaulio atstovų gyvenimą.
Piranijos, karpiai, murenos, vėžliai ir rykliai – visa tai galima pamatyti jūrų muziejuje.
Okeanariumo pasididžiavimas – stiklinis tunelis, kuriuo einant gali matyti visą povandeninio pasaulio gyvenimą: nuo mažiausių žuvyčių iki didelio ryklio. Tunelio ilgis – 44 metrai, o plotis – 1,7 metro. Dar viena atrakcija lankytojams – lygiai 14 valandą kasdien žuvimi maitinamas ryklys.