Būtina aplankyti: Egipto „šiukšlių miesto“ kalne slypinti koptų sukurta didybė

Nors Egipte daugiausiai gyventojų išpažįsta islamą, jame gyvena ir nemažai krikščionių. Viena iš gausiausių jų bendruomenių – koptų bažnyčiai priklausantys zabalinai, gyvenantys viename iš Kairo rajonų, ir pastatę didžiausią krikščionių bažnyčią Artimuosiuose rytuose.
Šv. Simono vienuolynas Egipte
Šv. Simono vienuolynas Egipte / 123rf.com nuotr.

Zabalinų (pažodžiui reiškiančių „šiukšlių žmonės“) gyvenamoji vieta – Mokatamo kalvų papėdė. Į čia maždaug 1969 m. Kairo valdžia nusprendė perkraustyti visus neturtingus šiukšlių rinkėjus, kurie anksčiau buvo išsimėtę po visą miestą.

Dabar teigiama, kad zabalinai išrūšiuoja ir perdirba kone 80 procentų surenkamų atliekų, o organinės kilmės nebetinkamas atliekas dažnai atiduoda kiaulėms. Kairiečiai sako, kad zabalinai – labai efektyvi neoficiali šiukšlių perdirbimo sistema.

Šiukšlių rinkėjai daugiausiai išpažino koptų tikėjimą, ir jų skaičiui viename rajone išaugus, atsirado vienos centrinės bažnyčios poreikis.

1975 m. Zabalinų kaime buvo pastatyta pirmoji krikščionių bažnyčią, tačiau po to, kai netoliese kilo didelis gaisras, buvo pradėta statyba kitur – vienuolyną nutartą išskaptuoti tiesiog uoloje.

Taip atsirado Šv.Simono vienuolynas. Darbai pradėti vykdyti jau anksčiau buvusioje oloje, ir dabar centrinėje vienuolyno menėje gali susėsti 20 tūkst. žmonių. Kitos netoliese buvusios olos taip pat paverstos atskiromis religinėmis patalpomis. Taip Kairo „šiukšlių mieste“ atsirado didelis krikščionių religinis kompleksas, įkurtas uolos viduje.

Nors šią vietą pasiekti nėra taip paprasta (neturtingame rajone turizmo industrija tikrai neklesti), šią vietą kasmet aplanko šimtai tūkstančių žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai