Kadaise ši vietovė buvo vadinama pasaulio brangakmenių opalų sostine. Prieš 150 mln. metų šioje vietoje buvo vandenynas. Kai vandenyno teritorija sumažėjo, ant žemes paviršiaus liko keistos spalvos mineralų. Tai ir buvo opalai.
Norėdami išgauti juos čia suplūdo žmonės, galiausiai įrengtos kasyklos. O netrukus atsirado ir miestelis, kurio dalis pastatų įrengti po žeme. Ir kai sakome „miestelis“, galvoje turime ne kažkokį nedidelį bunkerį.
Po žeme yra keturios bažnyčios, parduotuvės, galerijos ir net viešbutis „Desert Cave Hotel“, laimėjęs daugybę apdovanojimų – ir dėl savo paslaugų, ir, žinoma, dėl neįprastos vietos. Smalsūs turistai plūste plūsta norėdami apsigyventi jame.
Tačiau požeminiame miestelyje gyvena ne vien turistai – dalis pastatų tebegyvenami vietinių žmonių, turinčių net baseinus, kuriuose mėgsta atsivėsinti nuo dykumos kaitros. Požeminiuose namuose gyvena maždaug 50 proc. visų miestelio gyventojų.
Pirmuosius namus po žeme įkūrė kasyklose dirbę žmonės ir jų šeimos – taip jie stengėsi apsisaugoti nuo alinančios kaitros, kuri būdinga šiai vietai.
Miestelio Coober Pedy pavadinimas kildinamas iš dviejų Australijos čiabuvių – aborigenų – žodžių „Kupa Piti“, reiškiančių „balto žmogaus duobė“ arba „balto žmogaus skylė“. Sunku nesutikti, jog toks miestelio pavadinimas puikiai atspindi jo esmę.
Turistams ir keliautojams čia siūlomos įvairios programos, tarp kurių – pažintinės ekskursijos (su gidu ir savarankiškai). Prisiminimui rekomenduojama įsigyti Coober Pedy opalą ar kitus vietinius suvenyrus.