Ieško autentiškumo
„Go Vilnius“ duomenimis, dauguma turistų iš užsienio domisi kultūriniu turizmu ir nori į Vilnių atvykti trumpai savaitgalio kelionei. Net trečdalio turistų kelionių į Vilnių pasirinkimą nulėmė domėjimasis istorija, kultūra, menu, muzika.
Turistams buvo įdomūs mieste vykstantys festivaliai, koncertai, renginiai, jie domėjosi skirtingomis kultūrinėmis erdvėmis – sostinės muziejais, meno galerijomis, teatrais, rašoma „Go Vilnius“ pranešime žiniasklaidai.
„Vilnius tampa vis patrauklesne kultūrinio turizmo kryptimi, siūlančia ne tik unikalią istoriją bei išskirtinę miesto dvasią, bet ir gausybę pramogų, renginių, koncertų, festivalių. Turistų apklausos parodė, kad 46 proc. miesto svečių apsilankė meno muziejuose ir galerijose, o daugiau kaip 16 proc. užsieniečių sudalyvavo įvairiuose miesto renginiuose.
O ir įdomių erdvių Vilniuje turime vis daugiau. Tai itin svarbu į mūsų miestą atvykstantiems užsienio svečiams, kurie dažnai ieško autentiškų patirčių“, – teigia „Go Vilnius“ Turizmo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė.
Pasak ekspertės, vienu iš unikalių traukos renginių sostinėje tapo vasarą rengiamas Vilniaus šaltibarščių festivalis (angl. „Vilnius Pink Soup Fest“). Susidomėjimas šiuo renginiu kasmet vis auga, o svečiai atvyksta ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir Pietų Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų.
Nuo Elbės filharmonijos Hamburge iki Nacionalinės koncertų salės Vilniuje
Apklausos rodo, kad įvairūs kultūriniai renginiai – nuo muzikos koncertų iki sporto renginių, generuojančių milijonines pajamas – vienas pagrindinių motyvų keliauti ir kiekvienai kartai jie tampa vis svarbesni. V.Daubarienė teigia, kad investicijos į kultūros infrastruktūros plėtrą pasiteisina – tai įrodo skirtingi tarptautiniai atvejai.
Visai neseniai Singapūras sulaukė milžiniško dėmesio, kai savo pasaulinio turo koncertus ten surengė garsi atlikėja Taylor Swift.
V.Daubarienė teigia, kad investicijos į kultūros infrastruktūros plėtrą pasiteisina – tai įrodo skirtingi tarptautiniai atvejai.
„Valdžia ir vietiniai verslai tuomet pasinaudojo šiuo susitarimu su atlikėja, organizuodami papildomus renginius ir viešųjų ryšių kampanijas, kad pritrauktų kuo daugiau turistų iš aplinkinių šalių bei taip padidintų miesto matomumą. Be to, tokio masto renginiai prisideda ne tik prie miesto įvaizdžio formavimo, tačiau ir sugeneruoja milžinišką ekonominę naudą“, – pastebi V.Daubarienė.
Kultūros infrastruktūros svarbą turizmui rodo ir tokie pavyzdžiai, kaip Elbės filharmonija Hamburge, kuri tapo tikra miesto vizitine kortele. „Nuo pat atidarymo dienos šis įspūdingas architektūros kūrinys pritraukia tūkstančius lankytojų ir iš esmės sustiprina Hamburgo, kaip kultūrinio miesto, vardą.
Filharmonijos koncertų salėje kas vakarą vyksta įvairūs koncertai, o turistai ten lankosi ir ne renginių metu, kuomet turi progą pasigrožėti įspūdinga miesto panorama nuo pastato viršaus“, – pasakoja „Go Vilnius“ turizmo skyriaus vadovė.
Nuo modernių kultūrinių erdvių kūrimo tendencijos neatsilieka ir Vilnius. „Vienas iš mūsų traukos centrų – atnaujinti Kongresų rūmai, tapę daugelio renginių namais. Po renovacijos šis objektas dar labiau sustiprino miesto galimybes rengti aukščiausio lygio tarptautinius klasikinės muzikos renginius ir koncertus.
Be to, miesto savivaldybė šiuo metu investuoja į dar vieną naują kultūros objektą – Nacionalinę koncertų salę, kuri netolimoje ateityje taps viena svarbiausių ir moderniausių kultūrinių erdvių šalyje“, – primena V.Daubarienė.
Žavi modernia kultūros infrastruktūra
Nacionalinė koncertų salė, šiuo metu statoma ant Tauro kalno, taps viena svarbiausių regiono kultūros erdvių. Komplekse bus įrengta didžioji ir mažoji koncertų salės, repeticijų salė bei kitos erdvės, skirtos kultūriniams renginiams, ekspozicijoms ar edukacinėms veikloms. Tikimasi, kad Nacionalinė koncertų salė pritrauks įvairaus žanro muzikos mylėtojus ir kultūrai neabejingus lankytojus iš viso pasaulio.
„Vilniaus pasiryžimas tapti regiono kultūrinio turizmo centru atspindi miesto siekį užtikrinti aukščiausio lygio kultūrinę patirtį ir nuolat augantį paslaugų bei infrastruktūros lygį. Šis projektas ne tik praturtins Vilniaus kultūrinę aplinką, bet ir prisidės prie miesto turizmo bei ekonomikos augimo“, – sako turizmo atstovė.