„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Žemaitijoje – naujas įspūdingų objektų gausus kelias

​​​​​​​Tie, kas šią vasarą paskirs atostogoms Lietuvoje ir kelionėms po ją, turi nepraleisti progos užsukti į Žemaitiją. Šiame regione turistų laukia ką tik „nutiestas“ Žemaitijos istorinis-religinis kelias. Keliaudami juo susipažinsite ne tik su visiems puikiai pažįstamais, bet ir mažiau žinomais, tačiau įspūdingais ir unikaliais sakraliniais kultūros ir gamtos objektais.
Beržoro Šv. Stanislovo bažnyčios pastatų kompleksas
Beržoro Šv. Stanislovo bažnyčios pastatų kompleksas / zemaitijoskelias.lt nuotr.

Žemaitijos istorinis-religinis kelias nusidriekęs per Telšių, Plungės ir Kretingos rajonus, jį sudaro 34 kultūros ir gamtos objektai, dar vadinami šventomis Žemaitijos paslaptimis: bažnyčios, koplyčios, šaltiniai, piliakalniai, medžiai, skaudžius istorinius įvykius menančios vietos.

„Su visais projekto objektais ir sudarytais maršrutais lankytojai iš anksto gali susipažinti internete http://zemaitijoskelias.lt arba į išmanųjį telefoną atsisiuntę nemokamą mobiliąją aplikaciją „Žemaitijos kelias“. Čia rasite ne tik visą lankytinų vietų sąrašą, bet ir kiekvienos jų aprašymus, įdomias susijusias istorijas ir nuotraukas, bet ir iš anksto paruoštus 6 teminius skirtingo ilgio maršrutus, papildytus audiogidais,“ – pasakoja Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė Jurgita Armalienė.

zemaitijoskelias.lt nuotr./Rainių žudynių vietos ir koplyčios kompleksas
zemaitijoskelias.lt nuotr./Rainių žudynių vietos ir koplyčios kompleksas

Besidomintys istoriniais statiniais ir sakralinę reikšmę turinčiomis vietovėmis turėtų praeiti per Žemaičių Kalvariją vedančiu 7 km ilgio Kryžiaus keliu ir apžiūrėti 19 šio kelio koplyčių, arba užsukti į Tarvydų kaime stovėjusio dvaro vietoje XX a. pirmoje pusėje veikusios priverstinių darbų ir koncentracijos stovyklos vietą. Beje, Žemaitijoje stovi ir vienintelis Lietuvoje kubizmo stiliaus ir kubo formos sakralinis pastatas – Telšių šv. Mikalojaus cerkvė.

Gamtos mėgėjų šiame kelyje laukia didingi ir daug matę medžiai – Perkūno ąžuolas Plungės dvaro parke ir Raganos uosis Platelių dvaro parke. Užkopę ant Kartenos piliakalnio keliautojai galės grožėtis nuo čia atsiveriančiais įspūdingais Minijos slėnio ir Kartenos miestelio vaizdais.

zemaitijoskelias.lt nuotr./Perkūno ąžuolas
zemaitijoskelias.lt nuotr./Perkūno ąžuolas

Žemaitijos istoriniame-sakraliniame kelyje keliautojų laukia ir paslaptimi bei mistika alsuojantys objektai. Tai Mikytų alkakalnio šlaite stūksantis milžiniškas, daugiau kaip 1,5 milijardo metų senumo akmuo su jame įspausta paties velnio pėda, arba Kretingos rajone trykštantis Erškėtyno šaltinis, garsėjantis gydomosiomis ir regėjimą stiprinančiomis galiomis.

zemaitijoskelias.lt nuotr./Erškėtyno šaltinis ir koplyčia
zemaitijoskelias.lt nuotr./Erškėtyno šaltinis ir koplyčia

Žemaitijos istorinio-religinio kelio projektą įgyvendina Telšių rajono savivaldybės administracija kartu su Plungės ir Kretingos rajono savivaldybių administracijomis. Šiuo projektu siekiama didinti sakralinių kultūros ir gamtos paveldo objektų, esančių Telšių, Plungės ir Kretingos rajonuose, lankomumą ir žinomumą. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos investicijų fondų lėšų pagal priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų