Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Vieškeliu dundant“
Žibulių (anksčiau vadintas Ilgižių) dvaras minimas dar nuo 1593 m. Vienas žymesnių jo savininkų buvo Mykolas Vitkauskas, kuris dalyvavo 1831 m. Lietuvos ir Lenkijos sukilime prieš Rusijos imperiją. Būtent dėl to didelius plotus apėmusio dvaro valdos gerokai susitraukė, dalį – konfiskavo.
Tačiau dar tame pačiame šimtmetyje dvaras ir vėl išvešėjo. 1870 m. buvo pastatyti puošnūs dviejų aukštų neoromantiniai mūriniai rūmai. Tuomet viskas priklausė Vladislovui Chlevinskiui, kuris taip pat aktyviai reiškėsi kito – 1863 m. sukilimo reikaluose. Buvo revoliucionierių pareigūnas.
Mirus V.Chlevinskiui, dvaras gyvavo nebeilgai. Palikuonys dalijosi žemes kol galiausiai jį teko parduoti.
Po 1940 m. nacionalizavimo Žibulių dvare pradėjo veikti senelių namai, paskui – kultūros namai. Tuo metu ir buvo sudarkyti gražieji rūmai.
Prieš tai rūmai turėjo dailius šoninius priestatus (flygelius), kurie tada buvo negailestingai išardyti. Vietoje vieno iš jų, prie išlikusios dalies, „prilipintas“ postsovietinės architektūros statinys. Už jo iki šių dienų slepiasi tikrųjų dvaro rūmų dalis.
Išlikę ornamentai, puošybos detalės liudija apie prabėgusią dvaro galybę. Palei stogą matyti herbiniai skydai, išraiškingi bokšteliai, palubį juosiantis dantytas arkinis karnizas, o iš balkonų liko tik raitytos metalinės gembės.
Panašu, kad laikas Žibuliuose sustojęs, kaip ir dvaro atgimimo vizija...
Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Vieškeliu dundant“