Sąrašą sudarė tarptautinis korespondentų ir bendradarbių tinklas. „Time“ pranešime teigiama, kad „dėmesys buvo kreipiamas į tas vietas, kurios siūlo naujas ir įdomias patirtis“.
Tarp 50 į sąrašą patekusių vietovių yra ir klasikinių didžiųjų kelionių hitų, ir mažiau ištirtų vietų, tačiau jas vienija tai, kad jos „klesti, auga ir keičiasi“.
Turime kuo didžiuotis, tarp puikiai žinomų pasaulio turistinių vietų atsidūrė ir Kaunas.
Apie Kauną „Time“ rašo, kad „retai kada menas buvo taip susijęs su tikruoju gyvenimu“.
Deja, kuomet antrasis Lietuvos miestas pradėjo Europos kultūros sostinės programą, į Ukrainą įsiveržė Rusija, tada šviesi Kauno akimirka atrodė bauginančiai savalaikė.
Kaunas atkreipė dėmesį į dabartinius įvykius, įgyvendindamas novatorišką iniciatyvą „CulturEUkraine“, pagal kurią buvusiame Centriniame pašte, istorinėje miesto vietoje, suteikiama erdvė Ukrainos menininkams ir verslininkams kurti naujus projektus, pradėti naują verslą ir kt.
Šiame mieste metus truks kultūros programa, kurioje eksponuojamos Marinos Abramovič, William‘o Kentridge'o ir Yoko Ono parodos. Čia nagrinėjama audringa miesto istorija – Antrojo pasaulinio karo metais Kaunas buvo okupuotas nacių, o vėliau ne savo noru tapo Sovietų Sąjungos dalimi, rašoma „Time“.