2013 03 24

Kokio medžio energija jums tinkamiausia

Medžiai, kaip ir visa, kas gyva, turi didelę gydomąją, energijos teikiančią galią. Pavasarį, kai medžiai pabunda po žiemos, jų energija ypač sustiprėja. Taigi nesijauskite kvailai apkabindama medį – tai jums į naudą. Arba bent pastovėkite ar pasėdėkite po juo.
Mergina prie medžio
Mergina apsikabinusi medį / Fotolia nuotr.

Natūraliosios medicinos žinovai tikina, kad aplink kiekvieną medį susidaro energinis laukas, kuris mūsų organizmui gali būti naudingas. Tradicinės medicinos šalininkai taip pat neneigia, kad buvimas miške turi gydomąjį poveikį. Medicinos tyrimais įrodyta, kad, vaikščiojant pušyne, greitai praeina galvos skausmas, greičiau pasveikstama nuo kvėpavimo takų ligų.

 

Koks medis jums tinka?

Bioterapeutai kiekvienam rekomenduoja turėti savo medį, kuris teiktų jėgų, gydytų sielos žaizdas, surikiuotų mintis. Būtina pasitikrinti, kurio medžio energijos reikia, mat jų savybės yra skirtingos. Kai kurie medžiai tam tikrais momentais gali net kenkti. Pavyzdžiui, energiškai išsekusį žmogų prastai veikia drebulė, alksnis, topolis, guoba, kukmedis ir kiti medžiai, kurie ne atiduoda energiją, o ima iš žmogaus. Užtat tokie medžiai puikiai tiks išgyvenantiems hiperaktyvią būseną, įniršusiems ar  kitaip įsiaudrinusiems asmenims. Arba gluosnis – jis skaidrina mintis, padeda suvokti problemas ir save, bet skatina pesimizmą. Todėl jo teikiama pagalba turėtų naudotis tik labai stiprūs žmonės, žinantys savo vertę, neturintys kompleksų ir nebijantys gyvenimo.

 

Fotolia nuotr. / Ažuolas
Fotolia nuotr. / Ažuolas

Ąžuolas. Ryšys su šiuo galingu medžiu stiprina gyvybinę energiją, valo organizmą, nes skatina kraujo apytaką ir limfos tekėjimą. Ilgiau pastovėti po šiuo medžiu patartina žmonėms, sprendžiantiems sunkią problemą, kai į galvą ateina tik viena už kitą blogesnės išeitys. Miškų karalius apdovanoja kovingumu ir pašnabžda tinkamą sprendimą.

Shutterstock nuotr. / Puais
Shutterstock nuotr. / Pušis

Pušis. Kaip ir kiti spygliuočiai, šis medis turi antibakterinių savybių. Vaikščiojant pušyne, puikiai valomi viršutiniai kvėpavimo takai (taip veikia eteriniai aliejai). Be to, pušis padeda kenčiantiems reumato skausmus, turintiems rūpesčių dėl kraujotakos, nervingiems žmonėms. Prisiglaudusi prie pušies pajusite grįžtančią emocinę pusiausvyrą. Praskaidrindama mintis, pušis padeda atsižadėti nereikalingų dalykų. Todėl šio spygliuočio pavėsyje galite ieškoti motyvų atsikratyti antsvorio ar žalingų įpročių!

Fotolia nuotr. / Liepos
Fotolia nuotr. / Liepos

Liepa. Ji grąžina fizines jėgas ir psichinę pusiausvyrą. Bendrauti su liepa ypač patartina tiems, kuriems viskas visada blogai, kurie aplink atkakliai ieško priešų. Be to, liepa padeda žmonėms, kamuojamiems persekiojimo manijos. Tiesa, liepa gali būti ir energijos donorė, ir „vampyrautoja“. Atkreipkite dėmesį į jos šakas. Jei visos šakos yra akivaizdžiai nusvirusios žemyn, vadinasi, ši liepa labiau ne duoda, o ima iš jūsų energiją.

Fotolia nuotr. / Kaatonai
Fotolia nuotr. / Kaštonai

Kaštonas. Ryšys su šiuo medžiu stiprina kraujagysles, malšina reumato skausmus. Be to, ramina, mažina įtampą, padeda įveikti baimę, gydo sudaužytą širdį. Keletą kaštonų verta nešiotis kišenėje. Jie turi tokių pat savybių, kaip ir pats medis. Radiologai pataria pasidėti kaštonų po čiužiniu; jų poveikis – kaip ekrano, atmušančio kenksmingą spinduliavimą. Japonijoje net parduodamos specialios naktinės liemenės su įsiūtais kaštonų vaisiais.

Fotolia nuotr. / `ermukanis
Fotolia nuotr. / Šermukšnis

 

Šermukšnis. Jo biolaukas aktyvina organizmo gyvybinę energiją, gerina apetitą ir virškinimą. Be to, stiprina valią, kurios ypač reikia kovojant su žalingais įpročiais.

Fotolia nuotr. / Kėnis
Fotolia nuotr. / Kėnis

 

Kėnis. Veiksmingai ramina sudirgusius nervus. Manoma, kad kėnis turi atpalaiduojamųjų savybių: žmogus šalia jo pasijunta laisviau, ne taip rimtai žiūri į problemas, pailsi. Labai tinka darbomanams, nes padeda suvokti, kad be darbo gyvenime yra ir kitų vertybių. Kėnis išlaisvina iš smulkmeniškumo, pesimizmo ir šykštumo.

Fotolia nuotr. / Eglės
Fotolia nuotr. / Eglės

Eglė. Vaikštinėdama eglyne, išsivaduosite nuo pagundų ir begėdiškų minčių. Anksčiau žmonės eglės spyglių nešiodavosi kišenėse, nes jie esą neutralizuoja nužiūrėjimus ir piktąsias jėgas. Iki šiol kai kas egles prie namų sodina tikėdami, kad jos saugo šeimą nuo blogio, nesėkmių, ligų. Eglės, kaip ir kiti spygliuočiai, užkerta kelią infekcijoms. Kai kurie ezoterikai taip pat dar teigia, kad šis medis – tai ryšys su anapusybe. Ne veltui nuo seno atsiradęs ir paprotys mirus žmogui ant kelio pabarstyti eglišakių. Jų prasmė iš tiesų kur kas gilesnė nei manoma..

 

Kada medžių terapija veiksmingiausia?

Medžių energinis laukas stipriausias būna nuo balandžio  iki spalio mėnesio. Tuo metu išėjusi pasivaikščioti po mišką netingėkite paieškoti savo medžio. Paėjėkite toliau nuo kelio ir pastatų. Išsirinkite subrendusį, sveiką, nuošaliau nuo kitų augantį medį. Ant jo neturi būti susimetęs amalas ar grybas. Apkabinkite kamieną ir prisiglauskite visu kūnu. Užsimerkusi mintyse paprašykite, kad medis jums suteiktų jėgų. Išmeskite iš galvos įkyrias mintis, susikaupkite ir bandykite pajusti ryšį su augalu. Įsivaizduokite, kaip iš medžio į jus srūva energija. Paprastai pakanka 20 min., kad pajustumėte stiprinamąją medžio galią.

 

Ilgalaikis poveikis

Pabuvusi prie pasirinkto medžio ir mintyse padėkojusi už suteiktą energiją įdėmiai įsižiūrėkite į savo geradarį. Kai būdama toli nuo jo pajusite, kad vėl norėtumėte prisiglausti, užsimerkite ir pabandykite atkurti medžio vaizdą… Padės, nes, sakoma, kad  augalo energija ilgai išlieka ryšį su juo radusiame žmoguje. Bent jau tuo tikėjo mūsų protėviai…

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis