2012 08 02

Piramidės - amžinoji mįslė

Piramidės, vieni mįslingiausių pasaulio statinių, išliko per tūkstantmečius. Kur slypi jų tvirtybės paslaptis? Kokia tikroji jų paskirtis? Ginčytinų klausimų aibė. Vienintelis faktas, dėl kurio sutaria daugelis mokslininkų, tai, kad piramidės – galingas energijos šaltinis.
Didžioji Gizos piramidė
Didžioji Gizos piramidė / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Architektūra Giza

Po paslapties šydu

Piramides nuo senų senovės persekioja magiškos paslaptys: faraonų prakeiksmai, užburti lobiai, ateivių šešėlis... Sunku net įsivaizduoti, kokiais įnagiais turėjo dirbti tų laikų žmonės, kad 70 tonų sveriančius sienų blokus sulipdytų 0,2 mm paklaida.

Dar vienas įdomus dalykas – piramidės formos statinių aptinkama įvairiuose pasaulio kraštuose: Meksikoje, Gvatemaloje, Kinijoje, netgi Japonijoje po vandeniu… Iš kur tokios tolimos tautos išmoko statyti panašius statinius? Ar tai gali būti paprastas sutapimas?..

Yonaguni piramidės
Yonaguni piramidės
Senovinis Yonaguni piramidės statinys po vandeniu Japonijoje. Laiptuotą piramidę primenantis paslaptingas darinys yra apie 25 m aukščio. Manoma, kad po vandeniu galėjo atsidurti daugiau kaip prieš 2 tūkst. metų.
Fotolia nuotr./Kukulkano piramidė
Fotolia nuotr./Kukulkano piramidė
Kukulkano laiptuotoji piramidė stūkso Meksikoje senovės majų mieste Čičen Icoje. Pastatyta majų tarp X-XIII a. Piramidė yra 24 m aukščio, o ant jos viršaus yra dar 6 m aukščio šventykla.
Tikalio piramidės
Tikalio piramidės
Gvatemaloje, Tikalio vietovėje taip pat esama piramidžių - majų paveldo. Kai kurios iš jų siekia net 60 metrų aukštį.

Dar šis tas paslaptinga

Fenomenali piramidžių architektūra toli gražu ne vienintelis stulbinamas dalykas. Ne mažiau stebina jų energinės savybės. Ar galite įsivaizduoti, kaip turėjo iš nuostabos nukarti egiptologų žandikauliai, kai prieš tūkstančius metų statytų piramidžių viduje rado ginklų, kurių ašmenys atrodė lyg ką tik galąstos, ir puodynių su medumi, kurio savybės buvo beveik nepakitusios.

Fotolia nuotr./Piramidžių ežeras Nevadoje
Fotolia nuotr./Piramidžių ežeras Nevadoje

Dideliu akibrokštu racionaliems mokslo vyrams tapo ir atradimas viename JAV valstijos Nevados ežere. Dar XIX šimtmečio pabaigoje čia buvo aptiktas unikalus gamtos darinys, kuris gana tiksliai atkartoja piramidės formą. Ilgainiui pastebėta, jog piramidžių ežeras lyg magnetas sutraukia perėti didžiules paukščių kolonijas, čia veisiasi tiek žuvų, kad nors vežimu vežk. Keliamos hipotezės, kad taip yra būtent dėl piramidės formos uolos ir jos spinduliuojamos energijos.

XX a. atradimai

Energinis piramidės poveikis buvo žinomas ir taikomas praktikoje prieš tūkstančius metų. Tačiau šiais skepticizmo kupinais laikais į piramides kaip į energijos šaltinį imta žiūrėti įtariai. Tik XX amžiaus viduryje mokslininkai pradėjo nuodugniau tyrinėti, ar iš tiesų piramidės skleidžia energiją. Nobelio premijos laureatas L. Alvaresas 1965 m. ištyrė Chefreno piramidę ir paskelbė, jog ją tikrai supa galingas magnetinis laukas. Po jo pasipylė ištisa mokslo tyrimų ir bandymų lavina…

XX a pabaigoje vokiečių biotechnikui  D. Haraldui Alke į galvą šovė mintis, kodėl gi nepanaudojus piramidžių energijos buityje. Kaip tarė, taip padarė – 1990 metais sukonstravo pirmąją šių laikų energinę piramidę. Pasak gandų, mokslininkas jos modelį išvydo medituodamas. Kiti šaltiniai teigia, jog sapne jam apsireiškė Senovės Egipto dievas Horas. Iš jo esą ir kilo piramidės pavadinimas.

Horo piramidės principas

Energinė piramidė
Energinė Horo piramidė

Horo piramidę D. H. Alke sukonstravo iš dviejų piramidžių. Mažesnioji, apversta smaigaliu žemyn, yra didesniosios įprastai pastatytos viduje. Nustatyta, jog ši piramidė skleidžia bioaktyvų energijos lauką, kuris neutralizuoja kenksmingą aplinkos poveikį, didina valgio maistinę vertę, lėtina senėjimą, teikia jėgų ir pan. Horo piramidės „veikimo zona“ gali siekti nuo 5 iki 500 metrų. Tai priklauso nuo jos dydžio. Esama asmeninių Horo piramidžių (15–18 cm aukščio), stalo (45 cm) ir sodo (180 cm). Savo laiku jos buvo išties „ant bangos“. Bet ir šiandien nestokoja gerbėjų.

Įdomu žinoti

► Įrodyta, jog piramidės spinduliavimas yra sudėtingos struktūros ir turi ypatingą poveikį aplinkai ir žmogaus organizmui. Pasak mokslininkų, piramidės spinduliai padeda naikinti vėžio ląsteles, gydo žaizdas, stabdo senėjimą. Manoma, kad 5–10 minučių palaikius piramidę virš skaudamos vietos, palengvėja. Ypač gerai ji malšina sąnarių ir galvos skausmus.  

► Vienoje Kalifornijos klinikoje esama apie 70 ant lubų pakabintų piramidžių iš aliuminio vamzdelių. Medikai, atlikę eksperimentą, pastebėjo, jog patalpoje, kurioje yra tokia piramidė, ligoniai greičiau sveiksta.

► Piramidės viduje oras labai sausas, o energinis laukas nepaprastai stiprus, todėl užsibūti po ja ilgiau nei 15–20 minučių nepatartina. 

► Bioenergetiko dr. A. J. Dainausko nuomone, piramidės poveikis gali būti ir geras, ir blogas. Pats pavojingiausias piramidės kampas – atsuktas į pietvakarių kryptį. Jis spinduliuoja itin stiprią neigiamą energiją. Norint kad piramidė spinduliuotų naudingą energiją, jos briaunas būtina tiksliai nustatyti pagal šiaurės, pietų, rytų ir vakarų kryptis.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis