Nidos švyturys
Ant Urbo kalno stovintis Nidos švyturys yra aukščiausiai iškilęs Lietuvos kelrodis. Net už 41 kilometro matomas unikalus baltos šviesos signalas siunčia du trumpus ir vieną ilgą blyksnį bei pasiekia jūreivius ir žvejus tiek Kuršių mariose, tiek Baltijos jūroje.
Pirmasis kelrodis Nidoje veikė iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos, kol 1944 metais besitraukiantys vokiečių kareiviai jį susprogdino. Neilgai trukus jis buvo atstatytas, o naujajam Nidos švyturiui suteiktas Šventojo Petro, žvejų globėjo, pavadinimas. Nors į Nidos švyturį užlipti negalima, pats kelrodis ir jį supanti Neringos gamta yra išties įspūdingi ir viliojantys keliautojus.
Pervalkos (žirgų rago) švyturys
Pervalkos arba Žirgų rago švyturį rasite kiek toliau nuo kranto nei tikėtasi. Šis kelrodis yra vienintelis pastatytas ne sausumoje, o pačiose Kuršių mariose, nedidelėje dirbtinai suformuotoje saloje, kurią galima pasiekti tik laivu. Bene šimtą metų menantį žavingą statinį marių horizonte puikiai galima stebėti nuo kranto.
Juodkrantės švyturys
Juodkrantės švyturio išvaizda – unikali ir iš tolo neprimena mintyse įsivaizduojamo baltomis ir raudonomis juostomis puošto kelrodžio. 53-jų metrų aukščio statinys byloja ilgą vietinės jūrininkystės istoriją.
Metalinis keturkampis bokštas su ažūrine apatine dalimi ir šviesiomis lentomis apkalta viršutine apžvalgos aikštele Juodkrantėje pastatytas dar XX-to amžiaus viduryje. Iš švyturio skleidžiami baltos spalvos signalai matomi iš 33 kilometrų atstumo. Tai paslaptingiausiu pripažintas Lietuvos švyturys – jis matomas ne tik iš jūros, bet ir nuo šalimais esančių kalvų bei jį supančių miškų.
Uostadvario švyturys
Nors Uostadvario švyturio žibintas jau senai užgeso, šis Šilutės rajone esantis kelrodis kviečia turistus užkopti 48 įvijiniais betoniniais laiptais ir iš 18-os metrų aukščio pasigrožėti Rusnės bei Minijos apylinkių panorama.
Dar 1996-aisiais metais Uostadvario švyturys buvo paskelbtas Lietuvos Respublikos kultūros paveldo paminklu, o 2003-iais metais papuošė Lietuvišką pašto ženklą. Nuo švyturio apžvalgos aikštelės galima išvysti Atmatos upės krantus, Minijos žiotis bei vos už kelių kilometrų esančias Kuršių marias, o gerai įsižiūrėjus – net kraštelį Nidos kopų!
Ventės rago švyturys
Ar žinojote, kad Kuršių marios senųjų laikų jūriniuose žemėlapiuose buvo pažymėtos kaip vienos pavojingiausių ir vadinamos „tikruoju visų laivininkų siaubu”? Ilgus metus Ventės rago švyturys jūreivius ir žvejus gelbėja ir perspėja apie čia esančias akmenuotas seklumas. Į šį kelrodį taip pat leidžiama laisvai įlipti ir apžvelgti pietvakariuose esančią Nidą bei 8,5 kilometrus į vakarus nutolusią Preilą.
Būtent šio švyturio prižiūrėtojas Mikas Posingis pirmasis pastebėjo, kad Ventės apylinkės yra nuostabi vieta paukščių stebėjimui ir jų žiedavimui. Ilgais rudens vakarais pro unikalaus pastato apžvalgos aikštelę nuolatos praskrisdavo galybė plunksnuočių. Jų migracija paskatino prižiūrėtoją aptarti ir nupasakoti šį procesą to meto garsiajam gamtininkui Tadui Ivanauskui, kuris vėliau čia įsteigė pirmąją Lietuvoje ornitologijos stotį.
Ventės rago švyturys yra įtrauktas į Lietuvos respublikos nekilnojamų kultūros vertybių registrą ir pripažintas valstybės saugomu technikos paminklu.