1. Išmokime patirti akimirką. Čia nėra nieko ypatingo – reikia tik sugebėti rasti pusiausvyrą tarp pernelyg produktyvios veiklos ir laiko švaistymo. Beje, tingi valandėlė, jaukus snūstelėjimas rytą ar žiūrėjimas į saulėlydį nėra bereikalingas laiko leidimas. Dažniausiai žmonės jį tuščiai eikvoja, kai išsigąsta rūpesčių gausos, blaškosi nuo vieno darbo prie kito ir nebežino, ko griebtis.
Kelis kartus per dieną visiškai atsipalaiduokime ir išgyvenkime dabarties akimirką sutelkdami dėmesį į ką nors labai įprasto, pavyzdžiui, į savo kvėpavimą. Tegu pojūčiai patiria viską, kas yra aplink mus. Tegu jausmai ateina į širdį, kad galėtume juos pažinti.
2. Įvertinkime tylias laiko atkarpas. Bent kartą per dieną nejunkime radijo, atokesnėje vietoje palikime mobilųjį telefoną ir imkimės ko nors lėto, ramaus, pavyzdžiui, padirbėkime sode, pasivaikščiokime po gamtą, pasiirstykime valtimi.
3. Būkime spontaniški. Nesuplanuokime visos dienos nuo 7 val. ryto iki 22 val. vakaro. Tiesiog išeikime pasitikti nuotykio. Būkime smalsūs, leiskimės į žygius ar naujas teritorijas – nesvarbu, kad niekas jokios užduoties nedavė.
4. Atostogaukime ramiai. Galima lėkti it galvą pametus ir vis tiek nespėti visko patirti, pamatyti ar nufotografuoti. O galima tiesiog nusiraminti, mėgaujantis laisve, oru, maistu, miegu, vėju ir nekeliant sau jokių uždavinių. Juk tam ir yra atostogos!
5. Darykime tai, ką mėgstame. Stiprūs teigiami jausmai geriau nei bet kas kitas išmokys pajusti dabarties momentą. Kai pasineriame į patinkančią veiklą, akimirka gali trukti visą rytą. Daugelis iš mūsų sau to neleidžia, nes jaučiasi kalti – švaistantys laiką. Iš tiesų yra priešingai: darydami tai, kas miela širdžiai, laimime laiko.