Soliariumai
Dešimtmečio pradžioje soliariumai labai išpopuliarėjo, ypač dėl to, kad daugumos populiarių TV laidų vedėjų didžiuodamiesi pasakojo, kad eina į soliariumą kiekvieną dieną.
Tačiau jau žinoma, kad soliariumai gali padidinti odos vėžio išsivystymo riziką, be to, pirma laiko sendina odą.
Dr. Caren Campbell, sertifikuota dermatologė iš Kalifornijos, sakė „Insider“: „Soliariumas sukelia odoje esančių kolageno ir elastino irimą, dėl to atsiranda ankstyvo odos senėjimo požymiai – raukšlės, pigmentinės dėmės bei sutrūkinėję kapiliarai.“
Storai apvestos akys
Dešimtmečio pradžioje dauguma įžymybių bei TV laidų veikėjų storai apvesdavo akis bei dažydavo akių vokus, tačiau vizažistė Gita Bass sako, kad šią tendenciją geriau palikti praeityje.
„Norint gerai atrodyti su tokiu ekstremaliu akių makiažu, reikia turėti specifinę akių formą bei tinkamai pasidažyti; kitu atveju toks akių makiažas bus grubus ir atrodysite kaip meškėnas“, – sakė moteris „Insider“.
Blizgučiai
Blizgučiai ant akių vokų šį dešimtmetį buvo labai populiarūs ir kai kurios merginos naudojo rankdarbiams skirtus blizgučius. Tačiau G.Bass pataria, kad rankdarbiams skirtų blizgučių neturi būti ant veido, ypač kai rinkoje tiek daug saugių akių blizgučių:
„Oda yra didžiausias mūsų organas ir jis labai gerai viską sugeria, todėl turime atsakingai rinktis produktus, kuriuos naudojame ant odos. Rankdarbiams skirti blizgučiai nėra sukurti jautriai akių vokų odai ir gali net pakenkti – ypač jei jūsų akys labai jautrios.“
Gelinis manikiūras
Ilgi, tobulai nulakuoti nagai buvo populiarūs daugybę metų, tačiau tik šį dešimtmetį gelinis manikiūras sulaukė savo šlovės akimirkos. Nors gelinis manikiūras atrodo gražiai, C.Campbell sako, kad šalinant gelinį laką nuo nagų jie pažeidžiami.
„Gelinio lako šalinimo proceso metu dažnai pašalinami ir viršutiniai nago sluoksniai, dėl to nagai skilinėja, lupasi ir išdžiūna“, – aiškino specialistė.
Be to, dažniausiai lako stingdymui naudojamos UV lempos sendina rankų odą.
Veido aliejai
Švytinti oda – kiekvienos moters svajonė. Pastaruoju metu šiam tikslui naudojami veido aliejai, kurie drėkina ir minkština odą. Tačiau, pasak C.Campbell, jie dažniau sukelia spuogus.
„Veido aliejams sakau didelį ir riebų NE, – teigė moteris „Insider“. – Veido aliejai yra komedogeniniai, jie užkemša poras ir sukuria tobulą terpę bakterijų dauginimuisi bei uždegimams, taigi didina aknės riziką.“
Kontūravimas
Jei nežadate eiti podiumu ar pozuoti prieš kamerą – pamirškite kontūravimą. Nors „pozavimo“ produktai šiuo metu išpopuliarėję, sunkus ir ryškus makiažas netinka realiam gyvenimui.
„Nors ryškus kontūravimas nuotraukose atrodo stulbinamai (pridėjus kelis filtrus), realybėje jis atrodo nenatūraliai, tarsi kaukė“, – teigė G.Bass.
Moteris taip pat pabrėžė, kad yra daug geresnių, subtilesnių būdų paryškinti veido bruožus, pavyzdžiui, šiek tiek bronzanto.
Antakių dažymas
Pilnesni antakiai dominavo didžiąją dešimtmečio dalį, ir dauguma moterų, norėdamos pasiekti tokio įvaizdžio, darėsi antakių tankinimo (microblading) procedūras.
Tačiau C.Campbell sako, kad tokia procedūra, kurios metu naudojamos mažytės adatos ir ilgalaikis rašalas, kad sukurtų pilnesnių antakių iliuziją, turi kelis trūkumus.
„Procedūros metu naudojami dažai nėra reglamentuojami ir kontroliuojami. Jie gali sukelti alerginę reakciją“, – teigė specialistė „Insider“ ir pridūrė, kad laikui bėgant antakiai gali pradėti atrodyti nenatūraliai, kadangi dažų spalva pradeda blukti.
Plaukų tiesinimo priemonės
Tiesūs, lygūs, tvarkingi plaukai buvo didžiulis paskutinio dešimtmečio mados klyksmas, todėl daug moterų dirbtinai tiesina plaukus, naudodamos tam įvairias chemines plaukų tiesinimo priemones.
Į plaukų tiesinimo priemonių sudėtį įeina formaldehidas. Tai alergenas, galintis sukelti alerginę reakciją.
Tačiau C.Campbell įspėja, kad tokie „tiesintuvai“ yra šiurkštūs, pažeidžia plaukus bei dirgina odą.
„Į plaukų tiesinimo priemonių sudėtį įeina formaldehidas. Tai alergenas, galintis sukelti alerginę reakciją bei odos bėrimą“, – sakė moteris.
Grafinis akių kontūras
Akių kontūravimas strėlytėmis pastaruosius kelerius metus buvo labai populiarus ant podiumų bei raudonojo kilimo, tačiau, G.Bass manymu, šio unikalaus makiažo tendencija ilgai negyvuos, pirmiausiai todėl, kad ji visiškai netinka kasdieniam makiažui.
„Nors toks akių makiažas atrodo šauniai, ypač kai padarytas profesionaliai, jis taip pat gali atrodyti keistai ir nederėti prie akių formos“, – sakė moteris.
Blizgūs kontūrai (ang. highlighter)
Blizgūs kontūrai gerai atrodo nuotraukose, tačiau kasdien blizga ne taip jau ir ryškiai. Moterys dažnai nori „pasiryškinti“, kad gražiai atrodytų instagrame, tačiau G.Bass sako, kad nors toks įvaizdis tinka nuotraukoms, gyvai jis atrodo nekaip.
„Blizgūs kontūrai puikiai atrodo TV ekrane ar ant raudonojo kilimo, – sakė specialistė. – Tačiau natūraliame apšvietime tokie kontūrai atrodo labai išpūstai, tarsi kostiumo dalis.“