15 tiesų ir mitų apie dantų valymą: pasitikrinkite, ar tinkamai valote savuosius

Dantų priežiūra apipinta įvairiausių mitų ir savų įsitikinimų – pradedant tuo, kad jų galima išvis nevalyti, baigiant tuo, kad būtina šveisti atsakingai, dantų pasta užklojus visą šepetėlio galvutę. Su gydytoja odontologe Giedre Morkūnaite aptarėme 15 teiginių apie dantų valymą – tiesa tai ar mitas, ir išsiaiškinome, kaip iš tiesų turėtume valytis dantis, kada tai daryti, kokias priemones naudoti.
Moteris valosi dantis
Moteris valosi dantis / 123RF.com nuotr.

Tiesa

1. Dantis reikia valytis tris minutes arba ilgiau, kad gerai išsivalytume. „Yra teiginys, kad dantis reikėtų valyti dvi tris minutes, tačiau iš tiesų juos reikėtų valyti tiek laiko, per kiek juos gerai išvalote. Naudojant elektrinį dantų šepetėlį gali pakakti ir dviejų minučių, o naudojant vieno danties šepetėlį gali prireikti ir penkių“, – teigė gydytoja odontologė G.Morkūnaitė.

2. Valant dantis reikia nespausti šepetėlio ir jų nešveisti, nes taip nušveisime emalį. „Kuo labiau spaudžiate šepetėlį, tuo labiau traumuojate dantenas ir gali atsirasti dantenų recesija (dantenos gali atsitraukti žemyn). Šis procesas yra negrįžtamas, dantys tampa jautresni. Taigi, jei valydami dantis spaudžiate šepetėlį ir dar brūžinate, tikrai galite pašalinti emalio. Dar blogiau bus, jei, be viso to, naudosite ir abrazyvią dantų pastą.“

Eglės Gendrėnaitės nuotr./Giedrė Morkūnaitė
Eglės Gendrėnaitės nuotr./Giedrė Morkūnaitė

3. Dantis gerai galima išsivalyti ir nenaudojant pastos. „Svarbiausia yra nuvalyti apnašas. Jas nuvalo šepetėlis, ne pasta. Ji naudojama, kad būtų gaivus burnos kvapas, be to, joje yra veikliųjų medžiagų (fluoridai, hidroksiapatitas, ksilitolis), kurios sustiprina dantis, apsaugo juos nuo ėduonies atsiradimo.“

4. Išsivalius dantis su pasta nebūtina gerai išskalauti burnos. „Taip, nes tada ant dantų lieka veikliųjų pastos medžiagų, kurios labiau apsaugo dantis. Tačiau šiuo atveju reikėtų atsižvelgti į tai, kad dantų pasta turėtų būti kuo geresnės, natūralesnės sudėties, kad nebūtų SLS (natrio laurisulfatų), tada jos neišskalauti yra naudinga. Baigiate valytis dantis, išspjaunate pastos perteklių ir nebeskalaujate vandeniu.

Tiesa, čia dar reikėtų pabrėžti, kad valantis dantis pirmiausia juos kruopščiai reikėtų išsivalyti siūlu ar tarpdančių šepetėliais, išsiskalauti burną ir tik tada valyti šepetėliu ir dantų pasta. Tokia dantų valymo eiga lemia tai, kad pastos kliūva ir tarpdančiams – taip jie labiau apsaugomi.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis