Baimės – nepagrįstos
Per visas tris projekto „Mes tikim – tu gali!“ savaites nuo Tatjanos veido nedingo šypsena. Vienintelis nerimas, apie kurį Tatjana prasitarė jau projektui įsibėgėjus, buvo galimas alkio jausmas per pirmąjį lieknėjimo etapą, kai ji vartojo vien labai mažo kaloringumo „Nutriless“ produktus. „Bet tikrai nesijaučiau alkana, apskritai, savijauta – puiki, jokių problemų ar diskomforto nejaučiau, – šypsosi jauna moteris, nesiruošianti sustoti ir pasibaigus antrajam projekto etapui. – Gal dar truputį baiminausi, kad po 10 dienų svoris vėl pradės augti, bet jis ir toliau mažėja, nors ir ne taip sparčiai“. Tatjana džiaugiasi, kad projekto pabaigoje pasisotinti jai užtenka akivaizdžiai mažesnių įprasto maisto porcijų.
Net trys ketvirtadaliai prarasto Tatjanos svorio – riebalinio audinio sąskaita, ir tik likęs ketvirtadalis – netekti raumenys. „Tai labai geras, adekvatus svorio metimo skaičius tiek pirmojo – labai mažo kaloringumo, tiek antrojo – mažo kaloringumo etapo metu, – projekto „Mes tikim – tu gali!“ dalyvės pasiekimais džiaugiasi ir mitybos specialistas Artūras Sujeta. – Matome, kad organizmui nebuvo šoko, svorio kritimas vyko palaipsniui“.
Akivaizdžiai sumažėjo ir Tatjanos apimtys: liemuo 8 centimetrais, rankos ir kojos 1-2 centimetrais.
Sustoti dar anksti
Tatjana nori sulieknėti daugiau. Per pirmąsias tris savaites sulieknėjusi 6 kilogramais, ji sieks atsikratyti dar bent 10. Siekti tikslo ji pasiryžusi ir toliau laikydamasi sveikos mitybos bei gyvensenos įpročių.
Iki šiol Tatjanos šeimos racione nebuvo granolos, o antrajame projekto etape teko išbandyti šį produktą. „Pasirodo, tai puikus maistas“, – džiaugėsi Tatjana. Ji ragavo granolos „Pauluns“. Šie skrudinti, traškūs, dribsniai pagaminti iš kruopščiai atrinktų ingredientų – avižinių dribsnių, spelta dribsnių, avižinių kruopų, viso grūdo kvietinių dribsnių ir kt. – praturtinti maistinėmis skaidulomis, sėklomis ir džiovintomis uogomis bei vaisiais. Tinka valgyti bet kuriuo dienos metu, kai norima lengvai užkąsti ir įgauti energijos. Be pridėtinio cukraus, turi daug skaidulinių medžiagų. Juos galima valgyti vienus, kaip užkandį, arba kartu su pienu, jogurtu, augaliniais gėrimais, dėti ant vaisių ir lapinių salotų.
Nors, pasak A.Sujetos, granoloje yra natūralių cukrų, tačiau nėra pridėtinių, todėl ji puikiai tinka po fizinės veiklos, kai norime ir galime sau leisti suvalgyti ką nors saldaus.
A. Sujeta pritarė Tatjanos galutiniam tikslui jaustis gerai ir nerekomendavo badauti siekiant numesti kuo daugiau svorio. „Net ir blynai gali kartais atsirasti ant jūsų stalo, svarbu, kad suvalgytumėte adekvatų jų kiekį, galbūt keptumėte ant ghi sviesto, – patarė mitybos specialistas. – Mėgstamų patiekalų atsisakyti nereikia, kartais galima sau leisti ir vadinamąjį „cheatmeal“. Nereikia dėl jų savęs keikti, svarbu toliau maitintis sveikai“.
Iš naujų atradimų Tatjana paminėjo ir agavos sirupą, kuriuo jos šeima mėgina keisti cukrų. Jis puikiai tinka žmonėms, kurie nemėgsta ar yra alergiški medui. Tai, kad Tatjana kartais nukrypdavo nuo A. Sujetos rekomenduotų patiekalų, anot mitybos specialisto, nieko tragiško: „Žmonės tikrai nėra robotai, tad pakeisti klementiną puse apelsino ar brokolį žiediniu kopūstu visai tinka. Svarbu, kad bendras kalorijų skaičius būtų panašus“.
Kadangi artėja vasara, kai ant mūsų stalo daugiau sezoninių vaisių ir daržovių, o ir apskritai mažiau valgome ir daugiau geriame skysčių, A. Sujeta linkėjo Tatjanai sėkmingai atsispyrus nuo kritinio taško toliau siekti užsibrėžto tikslo.
Projekto partneriai: