2 klaida. Jūs neatsimenate, kas yra jūsų spintoje
Spontaniški pirkiniai – neišvengiami, bet neturi formuoti garderobo pagrindo.
Ir todėl nematote prieš akis mozaikos ir kaskart perkate netinkamą nauja akmenėlį. Ne kiekvienas gražus daikčiukas iš parduotuvės, ir net ne kiekvienas daikčiukas, kuris jums tiko pasimatavus, būtinai turi keliauti į namus. (O štai konsultančių klausimas: „Ar tiko?“ – labai netaktiškas: niekas neperka drabužio ar aksesuaro vien dėl to).
Spontaniški pirkiniai – neišvengiami, bet neturi formuoti garderobo pagrindo. O kas turi? Kaip sako Michaelas Korsas, „70 proc. drabužių spintoje, turi būti kaip mėsa ir bulvės valgiaraštyje. Likę 30 – torto glajus ir kremas: spalvos, raštai, blizgesys, aksesuarai. Per daug moterų laikosi atvirkštinės proporcijos ir todėl nemoka rengtis.“
Ką daryti jums? Pirmiausia – spintos reviziją. Ir išskirti drabužius, kuriuos nešiojate dažniausiai – nuo juodų kelnių iki baltų marškinėlių trumpomis rankovėmis. O tada tiesiog pasakyti sau: tokius pirkti saugu, net ir be būtino reikalo, tik norint patenkinti pirkimo aistrą. O, sakykim, ryškią suknelę, kokios niekada neturėjote, pirmiausia reikėtų parsinešti ir gerai išsimatuoti prieš namų veidrodį bei patikrinti jos dermę su kitais spintos turtais. Jei ji tiks bent prie trijų elementų (pavyzdžiui: prie švarko, bolero ar megztinio) – leiskite jai likti spintoje. Jei ne – grąžinkite: šiais laikais tai nebėra jokia problema.