4 klaida. Jūs perkate tai, kas pigiausia
Ne, čia nėra prieštaros su idėja taupyti. Ir mes seniai nebetikime, kad brangesnis drabužis ar aksesuaras – savaime geresnės kokybės. Nors faktas, kad šilkinė skarelė už sąlyginius 10 € ir sąlyginius 50 € gali stipriai skirtis. Bet vis dėlto nebūtinai kaina turėtų lemti – pirkti ar nepirkti. Turbūt nebus didelio skirtumo, ar kasdieniai balti marškinėliai trumpomis rankovėmis, kurie išties dėvimi vieną vasarą, bus populiariųjų prekės ženklų, ar kokio dizainerio sukurti. Tačiau rimtesni daiktai ir ypač aksesuarai, – kita kalba.
Neodiniai batai (o jie savaime bus pigesni) nebus tokie patogūs, koja juose prakaituos (vadinasi, jų gal nė nenešiosite), o ir tarnaus trumpiau. Poliesterio ar dirbtinio šilko suknytė kąs ir elektrinsis – vadinasi, vėlgi nebus dažnai ištraukiama iš spintos. Drabužis, kuriame kiekvienas piršto prisilietimas palieka žymes, irgi labiau erzins nei bus mylimas.
Galų gale nebepasiduokite konsultantės provokacijai, kad tai – paskutinė pora ar vienetas, o prie menko nepatogumo priprasite. Kodėl turėtumėt?
Ką daryti? Žiūrėti ne tik į kainą, bet ir sudėtį. Natūralios medžiagos – irgi ne idealus variantas: šilkas šilkui ir medvilnė medvilnei nelygu. Pabūkite apsirengusius drabužį ilgiau. Apžiūrėkite siūles: tai, kas trina jau matavimosi kabinoje, dėvint trins dar labiau. Patikrinkite sagas. Ir galų gale nebepasiduokite konsultantės provokacijai, kad tai – paskutinė pora ar vienetas, o prie menko nepatogumo priprasite. Kodėl turėtumėt? O kol jūsų sąskaitoje yra pinigų – jūsų žinioje viso pasaulio batų poros.
Beje, žinote, kaip drabužius tikrina viena garsi Europos mados tinklaraštininkė? Stipriai patrina juos tarp pirštų – jei audinys susilamdo ir neišsilygina, keliauja atgal į lentyną ar ant pakabos!