Klausimas Nr. 1: Ar jūs dėvėtumėte tai dabar?
Kiekvienas daiktas jūsų spintoje turi būti jūsų atspindys. Jūsų, o ne vieno ar kito prekės ženklo reklamos veido ar parduotuvės vitrinos. Todėl prieš eidamos pirkti drabužių, pagalvokite, kas iš to, kas kabo spintoje ar guli lentynoje, geriausiai atitinka šį kriterijų. Tik tokie daiktai ir verti būti garderobe, o visi kiti privalo surasti naujus namus. Pasistenkite atsiriboti nuo prisiminimų ir emocijų, kurias kelia drabužis!
Svarbu trys momentai – ar galėtumėte apsivilkti tą sijoną dabar (gerai, rytoj į darbą); ar drabužis padeda jums išreikšti vidinį aš; ar drabužis džiugina? Gali būti, kad po tokios patikros suprasite, kad to naujo madingo daikčiuko, kurį jau rengėtės pirkti, visai ir nereikia, nes jis – ne jūsų! O gal atvirkščiai – tik jo ir trūko, kad garderobas sužibėtų.
Klausimas Nr. 2: Ar turite su kuo tai derinti?
Griežtas NE neplanuotiems, emociniams pirkiniams, kuriuos knieti įsigyti blogosiomis dienomis, kai reikia ko nors tokio nuotaikai pakelti.
Nauja, madinga tendencija lengvai susuka galvą, bet įsitikinkite, kad ji nenutupdys gegužiuko jūsų spintoje. Jei dėl vieno sijono, kelnių ar pelerinos reikės keisti visą stilių ar jiems į draugiją supirkti dar penkis daiktus – verčiau atsisakyti paties pirmojo netipiško, bet ak-tokio-norimo pirkinio. Griežtas NE neplanuotiems, emociniams pirkiniams, kuriuos knieti įsigyti blogosiomis dienomis, kai reikia ko nors tokio nuotaikai pakelti.
Aišku, meilė iš pirmo žvilgsnio – daug ką keičiantis faktorius, tačiau vis tiek įvertinkite, ar užteks jėgų, nuotaikos ir finansų įgyvendinti iki galo tuos pokyčius, kurių pareikalaus beprotiškas baltas kašmyro apsiaustas, kurio neturite prie kuo dėvėti! Ne viskas, kas gražu savaime, lengvai įsipiešia į spintą ir yra nešiojama.
TAIP PAT SKAITYKITE: 5 patarimai, kaip pirkti stiliaus uogytes – bižuteriją
Klausimas Nr. 3: Ar garderobas atitinka jūsų gyvenimo būdą?
Vėlgi – kalba apie čia ir dabar. Nepamirškime, jog ir mes pačios, ir mūsų stiliaus pojūtis nuolatos keičiamės, ir būtų neprotinga šitai ignoruoti. Vadinasi, įkandin turi keistis ir spintos turinys. Būtent todėl beprasmiai yra įvairiausi privalu turėti sąrašai, kuriuose amžinai figūruoja maža juoda suknelė ir nude spalvos aukštakulniai.
Jums reikia ne universalaus sąrašo, tinkančio visoms, kam per trisdešimt, o tokio, kuris atitinka jūsų gyvenimo būdą. Gali būti, jog LBD, kaip angliškai trumpinama maža juoda suknelė (little black dress), jame pakeis kelnių kostiumas ar 10 džinsų porų, o vietoj aukštakulnių privalomąja avalynės pora taps kedai. Nebijokite permainų ir pagal jas keiskite spintos turinį. Renkite ne tą save, kokią įsivaizduojate, o tą, kokią esate.
Klausimas Nr. 4: Ar daiktai jūsų spintoje tinkamai sudėti?
Suraskite savo sistemą. Galbūt jums tiks penketas derinių darbo savaitei – sukabinti drabužius, aksesuarus ir avalynę komplektais kiekvienai dienai. O gal įkvėps mėgstamos kompanijos lookbook‘as. Pamėginkite sukurti savo istoriją, kurią norite papasakoti drabužiais ir aksesuarais. Įsivaizduokite, jog esate – fotosesijos herojė, kurią rengia ypatinga stilistė – jūs pati. Išrauskite visus spintos kampelius – gali būti, kad juose slypi primiršti lobiai.
O jei esate pedantė ir tuose kampuose nerasi nė dulkelės, imkitės aukštojo pilotažo, pavyzdžiui, pamėginkite sugrupuoti daiktus pagal savo kriterijus ir savo istorijas. Tokie žaidimai ir eksperimentai su idėjomis ugdys stiliaus jausmą ir... taupys pinigus. Kam eiti į parduotuvę, jei jūs viską jau turite?!